Z archivu Sherlocka Holmese (TV seriál)

The Adventures of Sherlock Holmes

• Československo

Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 1984–1985, 11 h 16 min (Minutáž: 52 min)

Komentáře uživatele filmmovier k tomuto TV seriálu

Brilantní Sherlock, brilantní je i Jeremy Brett, ale pozdější serie jsou ještě lepší. Ale i tak musím dát pět hvězd. Za případy a za herecké výkony.(10.12.2011)

Začátek série se tedy moc nepovedl. Průměrný díl, rozhodně o něco slabší než povídka. Ale Brett je jako vždy famozní, hlavně ve své úplně první scéně se mi líbil...(12.12.2011)

S tímto Sherlokovým případem jsem se seznámil, až když jsem sledoval tenhle díl. A je to hodně napínavé. Opravdu skvělý případ a jeden z lepších dílů, možná nejlepší z této serie seriálu.(10.12.2011)

Další výborný díl, i když o něco slabší. Znovu ale jde o příjemně strávený čas se slavným detektivem s excelujícím Jeremym Brettem v hlavní roli. Opět se jedná o velmi věrnou adaptaci předlohy, která je s kvalitou na stejné úrovni. Sice mi tady trochu schází ta správná atmosféra, ale vtipy jsou výborné a venkov je opět idylický. ,, Podezříváte někoho?" ,, Podezřívám sebe". Naprosto parádní je rozuzlení, to je fakt výborně ztvárněné. V češtině jsem moc dílů neviděl, ale tento je jeden z nich. Dabing Martina Stropnického je celkem v pohodě, ale vůbec mi nesedl český hlas Davida Burkea. Námořní smlova je jinak opět kvalitní epizodou. 90%.(3.2.2012)

I s tímto případem jsem se seznámil poprvé a vůbec jsem nebyl zklamán. Hlavně první polovina je fantastická. Tvůrci se prostě opět snažili.(10.12.2011)

Dokonalá a věrná adaptace. Čtyři hvězdičky dávám jen a pouze pro to, že se mi předloha líbila o něco méně než jiné. V jedné z rolí jistě potěší i Fiona Shaw.(10.12.2011)

Výborná adaptace výborné povídky. Má to atmosféru, celé je to tak správně strašidelné a Jeremy Kemp který hral Roylotta podává také strhující výkon.(10.12.2011)

Suprový díl podle stejně super povídky. Jediný vánoční případ Sherlocka Holmese, trochu odlehčený a hlavně vtipný. Epizoda má navíc i úžasnou atmosféru Londýna ve Vánočním čase. Za zmínku určitě stojí i super začátek s probuzeným Sherlockem... Příběh vtipný a dost zajímavý. Opět povedená adaptace, která má něco do sebe a stojí za to. Jen si nikdy nezvyknu na ten teploušskej českej dabing pana Hanuše jako doktora Watsona. Jinak epizoda super, 100%.(4.2.2012)

Případ se zápletkou trochu přitaženou za vlasy, ale atmosféru to má, napínavé je to místy také a pro mě je to jeden z lepších dílů.(10.12.2011)

Pro mně trochu slabší epizoda. Mycroft je velmi dobře zahraný, takhle jsem si ho sice nepředstavoval, ale i tak je to super bručoun a pro Sherlocka rovnocenný partner. Tato epizoda má dost temnou atmosféru a příběh je opět zajímavý, bohužel se mi zdál dost průměrný. Ale rozhodně je to jeden z lepších dílů.(10.12.2011)

Napínavý díl, hlavně ten začátek mne úplně nadchnul...(13.12.2011)

Výborná epizoda. A závěrečná scéna s Watsonem je skvělá.(10.12.2011)

Tento díl mně bavil od začátku do konce, skutečně je to jedna z nejlepších adaptací s Brettem. A jedno velké plus také za to, že tvůrci přidali postavu profesora Moriartyho, která se v předloze nevyskytuje. Plný počet bodů jistě zaslouženě.(15.12.2011)

Brilantní, napínavá a dojemná adaptace povídky, která snad už asi nejde natočit lépe odehrávající se v čarokrásné švýcarské přírodě s dvěma geniálními herci - Brettem jako Holmesem a Porterem jako Moriartym. Vynikající epizoda.(17.12.2011)