Komentáře uživatelů k TV seriálu (39)

Dost solidní a dóóóst temné zpracování osudů největšího Doyleova hrdiny. Jedno z opravdu šokézních, všechny důležité životní okamžiky bez příkras, v hlavní roli výborný Jeremy Brett.(1.6.2005)

Když uslyšíme jméno nejslavnějšího detektivního poradce v dějinách, vytane naší generaci nejspíš na mysli Benedict "I'm not a psychopath, I'm highly functioning sociopath, make your research" Cumberbatch, ale osudová láska neznamená, že zapomenu na tu první, dětskou. Jen s jedinou výhradou - moc ráda bych napsala, že na mě náklonnost k Sherlockovi měla příznivý vliv, ale pravda je taková, že když jsem naposledy zkusila uplatnit logickou dedukci v praxi a kolegovi permanentně si stěžujícímu na bolest v pravé ruce poradila, aby se zkusil s manželkou usmířit, tak se mnou tři dny nemluvil...(10.7.2012)

Nejzdařilejší Sherlock zatím natočený... :-)(3.2.2011)

Ze všech těch mnoha a mnoha víceméně doslovných a tradičně pojatých adaptací Doyleových povídek jsou tyhle série se skvělým Jeremym Brettem asi nejlepší. V podstatě to není žádný zázrak (narozdíl od značně zmodernizovaného SHERLOCKA s Benedictem Cumberbatchem), ale pro staromilce (mezi něž se také počítám) je to patrně ideální zpracování - dějově velmi věrné předloze, atmosféra Anglie 19. století je krásně stylová a herecky taktéž zdařilé (obsazení Bretta bylo velkou výhrou). Pro mě velká televizní klasika, která mě v dětství takřka děsila a nyní v dospělosti příjemně baví. 70 - 80 %(27.10.2013)

I když po něm příjdou ještě mnozí další, na toho prvního nikdy nezapomenete. A řeknu vám, že můj první Sherlock Holmes nastavil laťku zatraceně vysoko.(1.2.2013)

Veľké množstvo hercov sa pokúsilo vdýchnuť život tejto postave. Sherlock Holmes je však len jeden. A to Jeremy Brett. Výborná atmosféra a herecké výkony. Kultúrny prínos tohto seriálu pre divákov je zrovnateľný s prínosom kníh od Arthura C. Doyla pre čitateľov. Zážitok ktorý odolá času.(24.4.2011)

Jeremy Brett JE Sherlock Holmes. Nabité humorem, akcí, bravurní dedukcí. Obllíbenou postavou je, krom Sherlocka, bratr Mycroft. Kterak sedí u okna s pozoruje dění na ulici :)(17.4.2011)

Tak jsem konečně viděl všechny epizody tohoto seriálů a dalších sérií. Vzhledem k tomu, že jsem si povídku vždy přečetl než jsem se podíval na televizní adaptaci (přestože v posledních letech spíš koukám na filmy než čtu, tak je u mě pořád ten literární zážitek důležitější) tak mě málokterý díl měl čím překvapit, neboť se jedná o velmi věrné adaptace a když vím, kdo je vrah nebo jaké je rozuzlení spletité záhady, tak si to už tolik neužiju jako kdybych to nevěděl. Z toho důvodu jsem dal většině epizod jen čtyři hvězdy. Některé mě však strhly natolik, že jsem musel jít na plný počet. Seriálu dávám plný počet hlavně z toho důvodu, že se jedná o nejvěrnější a nejdůkladnější adaptace skvělých Doylových povídek, které dokázaly udržet atmosféru předlohy, přidat i něco inovativního (např. nějaké vtipné scénky mezi Watsonem a Holmesem ...) a hlavně daly světu toho nejlepšího představitele Sherlocka Holmese, který kdy chodil po povrchu zemském, takže Basile, Roberte, Benedicte a další neuražte se (mám vás rád), ale Jeremy Brett je ze všech nejlepší :-))(1.9.2011)

Prostě a jednoduše: Jeremy Brett je Sherlock Holmes.(13.12.2008)

Brilantní počin britské seriálové tvorby - nechápu, proč naše televize pořád dokola melou Profesionály a tento klenot u nás prolétl v poslední době tuším na TV Prima, ale od té doby žádná repríza. Škoda, měl jsem ho fakt rád. Špičkový Holmes.(13.2.2010)

Je to povedené dílko. Zasloužilo by si určitě zrestaurovat obraz i zvuk. Pak by to bylo úplně ono. Ve verzi, která je dostupná, je to docela rozmazanost a je to škoda. 80%(2.12.2017)

Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Burke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 1. a 2.série - 100%(12.1.2015)

Tohle je Sherlock Holmes se vším všudy. Jak osvěžující po shlédnutí trapného sh2009(25.5.2010)

Celá sherlockovská série s Jeremy Brettem, která zahrnuje na čtyřicet epizod a TV filmů, je počinem, který se asi jen tak nebude opakovat. Cílem této adaptace bylo přenést dílo A.C. Doylea na plátno co nejvěrněji a nelze než potvrdit, že se jim to povedlo. Napadá mě sice otázka, zda je opravdu nutné, snažit se být až tak detailní a držet se knižní předlohy do takové míry, že pokud máte jako divák Doylea zrovna v živé paměti, neustále na vás vyskakují dialogy a scény, které jsou do slova a do písmene vytažené z knížky. To je snad moje jediná výhrada vůči tomuto seriálu – osobně preferuji kreativnější adaptace, protože dívat se na něco tak doslovného, to už si to rovnou můžu přečíst, ne? – jinak ho nelze hodnotit jinak než kladně, a to zvláště díky Brettově Holmesovi, který sice působí trochu jinak, než jsem si ho představovala, ale skvělá propracovanost a osobitost ztvárnění se mu nedá upřít.(29.3.2015)

V době, kdy filmovému světu opanuje uměle upgradovaná podoba Sherlocka Holmese, nelze tuto autentickou kvalitu hodnotit jinak než plným počtem. Byť má snad každá epizoda své mouchy, tak celek působí naprosto impozantně.(29.10.2015)

Brilantní Sherlock, brilantní je i Jeremy Brett, ale pozdější serie jsou ještě lepší. Ale i tak musím dát pět hvězd. Za případy a za herecké výkony.(10.12.2011)

Velmi presne zpracovani Doylova originalu, nekdy az doslova. Hodnoceni 4-5, jeste jsem nevidel dostatek dilu.(8.2.2014)

Jeremy Brett je dobrý Holmes a Charles Gray mu coby dobrý Dr. Watson akorátně sekunduje. Dobrá série!(4.12.2010)

Velmi důstojné zpracování příběhů Arthura Conana Doyla, v hlavní roli s Jeremy Brettem. Nyní vycházejí jednotlivé epizody tohoto seriálu na DVD v rámci edice Velcí Detektivové.(27.4.2008)

Příběhy pod taktovkou Alana Grinta byly nejlepší. Paul Annett nedokázal v žádné ze svých epizod pořádně udržet napětí, možná proto už pozdější řady Sherlocka nerežíroval, což bohužel platí i pro prvního jmenovaného.(28.9.2010)

<< předchozí 1 2