poster

Z archivu Sherlocka Holmese (TV seriál)

 • Velká Británie

  The Adventures of Sherlock Holmes

 • Československo

  Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 1984 - 1985, 11 h 16 min (Minutáž: 13x60 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (42)

 • Gemini
  ****

  Dost solidní a dóóóst temné zpracování osudů největšího Doyleova hrdiny. Jedno z opravdu šokézních, všechny důležité životní okamžiky bez příkras, v hlavní roli výborný Jeremy Brett.(1.6.2005)

 • Faidra
  *****

  Když uslyšíme jméno nejslavnějšího detektivního poradce v dějinách, vytane naší generaci nejspíš na mysli Benedict "I'm not a psychopath, I'm highly functioning sociopath, make your research" Cumberbatch, ale osudová láska neznamená, že zapomenu na tu první, dětskou. Jen s jedinou výhradou - moc ráda bych napsala, že na mě náklonnost k Sherlockovi měla příznivý vliv, ale pravda je taková, že když jsem naposledy zkusila uplatnit logickou dedukci v praxi a kolegovi permanentně si stěžujícímu na bolest v pravé ruce poradila, aby se zkusil s manželkou usmířit, tak se mnou tři dny nemluvil...(10.7.2012)

 • LiVentura
  *****

  Nejzdařilejší Sherlock zatím natočený... :-)(3.2.2011)

 • InJo
  ****

  Ze všech těch mnoha a mnoha víceméně doslovných a tradičně pojatých adaptací Doyleových povídek jsou tyhle série se skvělým Jeremym Brettem asi nejlepší. V podstatě to není žádný zázrak (narozdíl od značně zmodernizovaného SHERLOCKA s Benedictem Cumberbatchem), ale pro staromilce (mezi něž se také počítám) je to patrně ideální zpracování - dějově velmi věrné předloze, atmosféra Anglie 19. století je krásně stylová a herecky taktéž zdařilé (obsazení Bretta bylo velkou výhrou). Pro mě velká televizní klasika, která mě v dětství takřka děsila a nyní v dospělosti příjemně baví. 70 - 80 %(27.10.2013)

 • ReneeS
  *****

  I když po něm příjdou ještě mnozí další, na toho prvního nikdy nezapomenete. A řeknu vám, že můj první Sherlock Holmes nastavil laťku zatraceně vysoko.(1.2.2013)

 • BoPo
  ****

  Veľké množstvo hercov sa pokúsilo vdýchnuť život tejto postave. Sherlock Holmes je však len jeden. A to Jeremy Brett. Výborná atmosféra a herecké výkony. Kultúrny prínos tohto seriálu pre divákov je zrovnateľný s prínosom kníh od Arthura C. Doyla pre čitateľov. Zážitok ktorý odolá času.(24.4.2011)

 • liquido26
  *****

  Tak jsem konečně viděl všechny epizody tohoto seriálů a dalších sérií. Vzhledem k tomu, že jsem si povídku vždy přečetl než jsem se podíval na televizní adaptaci (přestože v posledních letech spíš koukám na filmy než čtu, tak je u mě pořád ten literární zážitek důležitější) tak mě málokterý díl měl čím překvapit, neboť se jedná o velmi věrné adaptace a když vím, kdo je vrah nebo jaké je rozuzlení spletité záhady, tak si to už tolik neužiju jako kdybych to nevěděl. Z toho důvodu jsem dal většině epizod jen čtyři hvězdy. Některé mě však strhly natolik, že jsem musel jít na plný počet. Seriálu dávám plný počet hlavně z toho důvodu, že se jedná o nejvěrnější a nejdůkladnější adaptace skvělých Doylových povídek, které dokázaly udržet atmosféru předlohy, přidat i něco inovativního (např. nějaké vtipné scénky mezi Watsonem a Holmesem ...) a hlavně daly světu toho nejlepšího představitele Sherlocka Holmese, který kdy chodil po povrchu zemském, takže Basile, Roberte, Benedicte a další neuražte se (mám vás rád), ale Jeremy Brett je ze všech nejlepší :-))(1.9.2011)

 • Tony.cs
  *****

  Jeremy Brett je jednoznačně nejlepší Sherlock Holmes. Fantastický herec.(1.3.2018)

 • Cimr
  *****

  Prostě a jednoduše: Jeremy Brett je Sherlock Holmes.(13.12.2008)

 • agathon
  *****

  Brilantní počin britské seriálové tvorby - nechápu, proč naše televize pořád dokola melou Profesionály a tento klenot u nás prolétl v poslední době tuším na TV Prima, ale od té doby žádná repríza. Škoda, měl jsem ho fakt rád. Špičkový Holmes.(13.2.2010)

 • Rodriguez
  *****

  Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Burke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 1. a 2.série - 100%(12.1.2015)

 • dr.fish
  ****

  Je to povedené dílko. Zasloužilo by si určitě zrestaurovat obraz i zvuk. Pak by to bylo úplně ono. Ve verzi, která je dostupná, je to docela rozmazanost a je to škoda. 80%(2.12.2017)

 • filmmovier
  *****

  Brilantní Sherlock, brilantní je i Jeremy Brett, ale pozdější serie jsou ještě lepší. Ale i tak musím dát pět hvězd. Za případy a za herecké výkony.(10.12.2011)

 • LuccinyFilmy
  ****

  Celá sherlockovská série s Jeremy Brettem, která zahrnuje na čtyřicet epizod a TV filmů, je počinem, který se asi jen tak nebude opakovat. Cílem této adaptace bylo přenést dílo A.C. Doylea na plátno co nejvěrněji a nelze než potvrdit, že se jim to povedlo. Napadá mě sice otázka, zda je opravdu nutné, snažit se být až tak detailní a držet se knižní předlohy do takové míry, že pokud máte jako divák Doylea zrovna v živé paměti, neustále na vás vyskakují dialogy a scény, které jsou do slova a do písmene vytažené z knížky. To je snad moje jediná výhrada vůči tomuto seriálu – osobně preferuji kreativnější adaptace, protože dívat se na něco tak doslovného, to už si to rovnou můžu přečíst, ne? – jinak ho nelze hodnotit jinak než kladně, a to zvláště díky Brettově Holmesovi, který sice působí trochu jinak, než jsem si ho představovala, ale skvělá propracovanost a osobitost ztvárnění se mu nedá upřít.(29.3.2015)

 • Carodej_pes
  *****

  V době, kdy filmovému světu opanuje uměle upgradovaná podoba Sherlocka Holmese, nelze tuto autentickou kvalitu hodnotit jinak než plným počtem. Byť má snad každá epizoda své mouchy, tak celek působí naprosto impozantně.(29.10.2015)

 • BerniX
  *****

  Tohle je Sherlock Holmes se vším všudy. Jak osvěžující po shlédnutí trapného sh2009(25.5.2010)

 • DocBrown
  *****

  Velmi presne zpracovani Doylova originalu, nekdy az doslova. Brett byl genius a jednoznacne nejlepsi Holmes. Hodnoceni 4-5, jeste jsem nevidel dostatek dilu.(8.2.2014)

 • zvonicek
  *****

  Velmi důstojné zpracování příběhů Arthura Conana Doyla, v hlavní roli s Jeremy Brettem. Nyní vycházejí jednotlivé epizody tohoto seriálu na DVD v rámci edice Velcí Detektivové.(27.4.2008)

 • Axident
  ****

  Jeremy Brett je dobrý Holmes a Charles Gray mu coby dobrý Dr. Watson akorátně sekunduje. Dobrá série!(4.12.2010)

 • kkarx
  ****

  Naprostá klasika v oblasti mysteriózních příběhů. Na vlas padnoucí obsazení obou hlavních postav. Teď jsem četl některé povídky a hle adaptace je tak přesná, jak jen to možnosti dovolují. Nutno dodat, že některé příběhy působí daleko napínavěji na papíře, než na obrazovce.(2.1.2015)

<< předchozí 1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace