Beverly Hills 90210 - Série 1 (série)

Drama / Romantický

USA, 1990–1991, 17 h 51 min (Minutáž: 45–93 min)

Komentáře uživatelů k sérii (3)

Kvalitnější a zábavnější, než jsem očekával. A taky mnohem koukatelnější, než jsem očekával, protože z vysílání před lety na Primě jsem si samozřejmě nepamatoval nic kromě toho, že jsem na to v pěti koukal s mámou. Každopádně postavy jsou sympatické, Kelly je neskutečná kočena a děj není zatím nijak přehnaně pitomý (až na dušínovské chování Brandona Walshe a jeho naivních rodičů). Znělka ještě není tak dobrá, ale po skončení první série jsem se s nadšením vrhnul do té druhé. Uvidíme, kam až se dostanu, ale každopádně tohle je moje nové guilty pleasure a více než vhodná náhrada za Dallas. Každý z nás potřebuje sledovat nějakou absolutní pitomost, a tahle je moje. Jen ty vztahy na jeden díl, co jsou hned v dalším okamžitě a zcela zapomenuty, jsou také úsměvné, tentokrát ale nechtěně. Nicméně, zatím mi to nevadí, tenhle seriál je prsotě fajn. Vtipné momenty, kterých je dost, fungují tak, jak mají, takže taky dobrý. A už jsem říkal, jaká je ta Kelly kočka? U mně jasně vede.(13.4.2019)

První série kultovního teen seriálu na kterém vyrůstaly doslova generace ( vlastně trochu i já) je určitě nejkvalitnější, ty ostatní mají už jen klesající tendenci do ubohosti. Viděno po dvaceti letech mi to nepřišlo až tak debilní, jak jsem si myslel a obsahově to je základ: přestěhování Walshových do Beverly Hills, seznámení s ostatními, ztráta panictví Brandona (S01E05) ztráta panenství Brendy s Dylanem ( S01E21). Walshovi jsou naprosto ukázková liberální rodina, takže poučování, agitace, protidrogová prevence, bezpečný sex, protidrogová prevence, pravidla fair play a zásady morálních hodnot jsou divákům vtloukány do hlavy takovou silou až to bolí. Krom toho, že to je místy naivní a hloupé, tak jsem si nepamatoval, že každý díl je samostatná epizoda doslova tak, že když se v jednom dílu řeší nějaký vztah Brandona s nějakou holkou, nebo se stane trenérem, nebo se s někým zkamarádí, tak v následujícím díle je to zapomenuto a už se k tomu nevrací. Ve své době to musela být pecka jako náhled do světa bohatých, když to vysílali v postkomunistických zemích, ale dneska by to šanci nemělo.(9.4.2018)

65 %(24.3.2019)