Reklama

Reklama

Beverly Hills 90210

(seriál)
  • USA Beverly Hills, 90210 (více)
všechny plakáty
Drama / Romantický
USA, (1990–2000), 219 h 29 min (Minutáž: 40–93 min)

Tvůrci:

Darren Star

Režie:

Georg Fenady, Allan Kroeker, Jennie Garth, Burt Brinckerhoff (více)

Hrají:

Jason Priestley, Jennie Garth, Ian Ziering, Luke Perry, Brian Austin Green, Tori Spelling, Kathleen Robertson, Tiffani Thiessen, Hilary Swank, Jamie Walters (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(291)

Obsahy(1)

Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David, Donna. To jsou hlavní postavy seriálu o mladých a pro mladé, kde je každý bohatý, chytrý, úspěšný a jak jinak, než i krásný. Prostě narozeni v Americe. Ale i přes perfektní předpoklady k vedení života bez útrap si jimi tito neposkvrnění lidé procházejí. Potýkají se s prvními láskami, se zklamáním z nich, s jejich návraty. Někoho zláká svět drog, jiného do své moci polapí “démon alkohol“, někdo neplánovaně otěhotní... Jen Steve je pořád v pohodě. Ale i přes veškeřé spory, které mezi sebou kdy měli, jsou to přátelé a nic na světě nemají radši víc, než jeden druhého (a svoje rodiče). (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (514)

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Výchovný seriál. Až na to, že většina z těch co to hráli a taky co to sledují, tak se nikdy tak nezachová. ale je se s čím ztotožnit. Jak jinak, později už si šli herci svou cestou a co představovali v seriálu, tak sami nikdy nenaplňovali. Pěkné moderní pohádky, nad nimiž se ale nehodí přemýšlet. Ač na to hledělo tolik lidí, a rovněž jich to moře lidí hodnotí, tak tomu nedávají ani 50%. Proč je tomu tak? A MAT a PAT mají přes 90%... nešikové, to se asi lidu víc líbí, než o ctnost bojující lidi! ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Brbly hils - maně si vzpomínám, že tahle americká moralitka u mě vzbuzovala už ve čtrnácti svojí stupiditou stejně velké záchvaty smíchu, jako u spolužaček Delyn masturbační nadšení. Ale ať tak a nebo tak, béháčko patřilo k dospívání stejně jako vodička na bedřichy. Naděje národa týdně držela palce Cukrmence, ať potrápí Brendna v betli svým čtyřicetiletým tělem, Stývovi, aby přestal bejt takovej chámovod, Kely, ať vypustí jedničky, Davídkovi, nechť si konečně hvízdne, komukoliv, kdo tam v nějakém prudkém hnutí mysli požil decinku bílého, ať se mu daří na odvykačce..... ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Seriál, ktorý mohol vyzerať tak, ako vyzeral, iba vo svojej dobe. Absolútne žiadna nadčasovosť, nielen v móde, samozrejme, ale hlavne v chovaní postáv. Spelling dobre vedel, čo točí, aké je súdobé publikum, aké typy hercov sa mu budú páčiť atď. Bol to proste televízny génius. Nenahovárajme si, že sme to všetci nepozerali. Z rôznych dôvodov, od zbožňovania niektorými dievčatami, po robenie si srandy najväčšími triednymi machrami. ()

cariada 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spíš ty dvě z nostalgie. Tenkrát jsme na to koukali všichni. A děsně to žrali. Dnes už jenom žasneme co že je to za blbost. A máme z toho srandu. Neskutečně mě vadilo jak všechno rozebírají a dělají z komára velblouda. Jo pojdme to probrat k Natovi. Příšerná byla Donna a Kelly. Puste Donnu k maturitě! Puste Donnu k maturitě. Tohle ,když slyším už se řežu smíchy. Neskutečně naivní dnes. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Těch skoro 300 dílů jsem nedala, to bych lhala, taky to už pak nebylo to pravý ořechový, jinak jsem ty začátky a celou tu bandu baštila se vším všudy. Dnes bych už možná ani nevzdechla, ale tenkrát jsem si u toho párkrát zavzdychala, náctkový léta jsou zkrátka krásný a i když to bylo z dnešního pohledu brrrrrrr.....strašný, tak tenkrát to bylo wau:-) ()

Galerie (113)

Zajímavosti (59)

  • Jason Priestley povedal, že znenávidel charakter svojej postavy Brandona Walsha. Keď v 9. sérii odchádzal zo seriálu, objal všetkých pôvodných hercov, zdvihol svoju krabicu vecí, šiel do svojho auta a odišiel. Nebol žiadny večierok, proste nič. Cítil sa, akoby prežil zbytočných deväť rokov svojho života. (Raccoon.city)
  • V první sezóně se matka Donny jmenovala Nancy Martin a hrála ji Jordana Capra. V dalších sériích její matku představovala Katherine Cannon a jmenovala se Felice Martin. (Kulmon)

Související novinky

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (více)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (více)

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (více)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (více)

Reklama

Reklama