Beverly Hills 90210 (TV seriál)

Beverly Hills, 90210

Beverly Hills 90210

USA, 1990 - 2000, 219 h 29 min (Minutáž: 296x45–47 min)

Jason Priestley, Shannen Doherty, Jennie Garth, Ian Ziering, Luke Perry, Gabrielle Carteris, Brian Austin Green, Tori Spelling, James Eckhouse, Kathleen Robertson, Tiffani Thiessen, Hilary Swank, Jamie Walters, Daniel Cosgrove, Lindsay Price, David Bowe, Myles Jeffrey, Paige Moss, Cameron Bancroft, Casper Van Dien, Jason Carter, Lainie Kazan, Grant Show, Matthew Perry, Dean Cain, Vanessa Marcil, Katherine Cannon, Jason Wiles, Daniel Dae Kim, Lar Park-Lincoln, Brooke Langton, Rosa Blasi, Alan Blumenfeld, Emma Caulfield, Jenna Mattison, Keiko Agena, Billy Mayo, Elizabeth Bogush, Ashley Tisdale, Cress Williams, Josie Davis, Giuseppe Andrews, Dorian Gregory, Walton Goggins, Dana Barron, Jamison Jones, Eva Longoria, Shiri Appleby, Darren Star, Paula Trickey, Titus Welliver, Aaron Paul, Michael Chieffo, Christina Moore, Pat Crawford Brown, Cam Neely, Bonnie Somerville, Ken Jenkins, Joseph D. Reitman, David Anthony Marshall, Larry Sellers, Jason Lewis, Carrie Hamilton, Kimberly Oja, Joe E. Tata, Glenn Quinn, Shonda Farr, Reggie Lee, Seth Peterson, Constance Zimmer, Gary Grubbs, Carrie Genzel, Caroline Lagerfelt, Patrick Fabian, Ronald Guttman, Christina Aguilera, Christine Elise, Nathan Anderson, Rachel True, Jill Bennett, Brande Roderick, Geoffrey Lower, Leslie Zemeckis, Ashley Tucker, Kenneth Tigar, Paul Popowich, Dalton James, Michelle Noh, Shawn Christian, Mike Butters, David Lascher, Bruce Thomas, William Gregory Lee, Dean Cochran, Scott Shaw, Sydney Penny, Lucy Liu, Lorna Raver, Basil Wallace, Delaina Mitchell, Catharine Taber, Rebecca Gayheart, Nikita Ager, Noley Thornton, Kevin Rahm, Allison Smith, James Calvert, Monika Schnarre, Sherri Howard, Kari Wuhrer, Jennifer Crystal Foley, Nikki Schieler Ziering, Jon Huertas, Leslie Bega, James Whitmore Jr., Michael Reilly Burke, Charles Braverman, Greg Vaughan, Carlos Ponce, John Walcutt, Judson Mills, Parley Baer, Michael Trucco, Jacqueline Collen, Stanley Kamel, Hilary Angelo, Aki Aleong, Gregory Itzin, James Karen, Stephanie Beacham, Jaime Bergman, Jeff Rector, Joan Pringle, Michele Maika, Kim Gillingham, Sarah Lilly, Brittney Powell, Ion Overman, Kelli Brook, Cliff Dorfman, Samantha Lemole, Jordana Spiro, Seth Green, A. J. Langer, Kyle Richards, David Sherrill, Lauren Hodges, Douglas Emerson, Carol Potter, Vincent Young, Brandon Douglas, Cristine Rose, Jenny O'Hara, James Shigeta, Julie Adams, Denise Richards, Darby Hinton, R.J. Knoll, Kristen Dalton, Brant Cotton, Richard Gant, Tracy Middendorf, Tim Dunigan, Rebecca Herbst, Ann Gillespie, Scott Gurney, Robert Torti, Michelle Phillips, Charlotte Stewart, E.E. Bell, David Arquette, Sheila Rosenthal, Vanessa Roth, Deborah Gibson, Heather Stephens, Kristin Dattilo, Richard Ruccolo, Jennifer Blanc-Biehn, James Logan, Donna Eskra, Jarrad Paul, Joe Sabatino, Don Calfa, D.C. Douglas, Sean O'Bryan, Ron Carlson, Jonathan Erickson Eisley, R. Keith Harris, Danielle Keaton, Mackenzie Phillips, Lawrence Monoson, Inny Clemons, Matthew Porretta, Leonard O. Turner, Jeremy Suarez, Josh Taylor, Jed Allan, Gloria Loring, Coley Sohn, Michael Hagerty, Jennifer Grant, Taimak, Anthony Starke, Alexandra Wilson, David O'Donnell, Jennifer Hetrick, Bryan Hanna, Nicolas Read, Thomas Wilson Brown, Stuart Stone, Dan Gauthier, Cyril O'Reilly, Sean Moran, Christian Hoff, Louis Mustillo, Jonathan Terry, Billy Maddox, James Martin Jr., Tracey Sheldon, Oscar Dillon, Jesse Dabson, Nicole Forester, Michael Emanuel, Mark L. Taylor, Scott Jaeck, Ashley Cusato, Jay Arlen Jones, Gordon Thomson, Pat Crowley, Karen Austin, Valente Rodriguez, Endre Hules, Mike Genovese, Jean Carol, Melissa Reneé Martin, Deborah Goodrich, Hrach Titizian, Season Hubley, Wendi Kenya, Teri Austin, Esteban Powell, Angelo Tiffe, Francine York, Rick Hearst, Marc McClure, Audrey Marie Anderson, Jon Gries, Gabriel Macht, Ian Giatti, Adam Levine, Jeffrey Licon, Christie Lynn Smith, Bojesse Christopher, Ken Lerner, Mo Gallini, Tava Smiley, Cory Oliver, Michael Bofshever, David Gautreaux, Rob Nilsson, Bernie Kopell, Dean Denton, Robert Gossett, Gerald McCullouch, David Hayward, Michael Edwards, Peter Mark Richman, Gina Gallego, Mary Crosby, Nicholas Pryor, Carrie Stevens, Emily Cutler, Michael D. Roberts, Nick Jameson, Jennifer Lyons, Gregg Daniel, Stack Pierce, Natalia Cigliuti, Richard Erdman, Lee Weaver, Vivienne Sendaydiego, Sam Doumit, Marisol Nichols, Jennifer Aspen, Nicole Cannon, Monica Lacy, Sarah Aldrich, Alan Fudge, Tina Morasco, Judie Aronson, Julie St. Claire, Mark Collier, George DelHoyo, Michelle Ongkingco, Randy Spelling, John Densmore, Jennifer O'Dell, John Prosky, Christopher Allport, Valerie Wildman, Sam Saletta, Miko Hughes, Jullian Dulce Vida, George Alvarez, Brian Setzer, Richard Joseph Paul, Alexandr Kuzněcov, Jennifer Runyon, Kristof Konrad, Yorgo Constantine, Jeff Gendelman, Tembi Locke, Brian Donovan, Charmin Lee, Arthur Rosenberg, James Wellington, Lex Medlin, Tammy Tavares, Mary Scheer, Jim Pirri, Bonnie McNeil, Billy 'Sly' Williams, Julia Vera, Debra Sullivan, Barry Pearl, Larry Sullivan, Rick Zieff, Tom Virtue, Paul Schackman, Evan Arnold, David Wells, Don Dolan, Claudette Nevins, Paige Dylan, Zachary Bostrom, Christine Belford, Chris Payne Gilbert, Joel Polis, Bruce Solomon, Roberto Bonanni, Andrea Baker, Peggy Stewart, Chaton Anderson, Julie Caitlin Brown, Sara Melson, Tom Jourden, Bruce French, Mimi Lieber, Jeff Doucette, Ruth Livier, Joshua Beckett, Kevin Hearn, Paul Linke, Elaine Joyce, Mark Kiely, Kathleen O'Malley, Mik Scriba, Mary Thornton Brown, Lynne Moody, Joel Brooks, Chris Demetral, Matt Nolan, Kevin Sateri, Richard Whiten, Jean Bruce Scott, Robert Rockwell, Matt Winston, Amanda Anka, Jane Carr, Joseph David Whipp, Lenore Kasdorf, Andrew Patrick Ralston, Aaron Spelling, Jason Grant Smith, Melinda Culea, Ben Lemon, Ricco Ross, Rebecca Balding, Margot Rose, Linden Chiles, Aleksandra Kaniak, Bill Mondy, Lucy Lee Flippin, Rebecca Staab, Gil Talmi, Leonard Kelly-Young, Fort Atkinson, Charles Fleischer, Gary Dubin, Janet Carroll, Nancy Stephens, Robin Frates, Larry Mollin, Stephen Mendel, Stephen Rowe, Tom Sullivan, Jodi Harris, Scott Klace, Al Ruscio, Peter Sherayko, Mark Vasconcellos, Julie Cobb, Karen Landry, Tico Wells, Dex Elliott Sanders, Ryan O'Quinn, Michael Dempsey, Mark D. Espinoza, Annie O'Donnell, Jack Armstrong, Hugh Ross, Joe Greco, Sam Scarber, Darwyn Carson, John Wheeler, Charles Walker, Alma Beltran, Julian Holloway, Dirk Blocker, Gonzalo Menendez, Esther Scott, Guy Boyd, Joe Dain, Michael Ann Young, Jimmy Shaw, Don Stewart, Michael Yama, Michael Milhoan, Bart Braverman, Anne Gee Byrd, Burt Bulos, Louie Sabatasso, Michele Scarabelli, William Wellman Jr., Toby Holguin, T.C. Warner, Mark Lonow, Lisa Anne Morrison, Matt McKenzie, Jon Kean, Susan Leslie, Deborah Lacey, Patricia Bethune, Thomas Bellin, Greg Cromer, Matthew Faison, David Andriole, Sadie Stratton, Vincent Irizarry, Christopher Murray, Gino Conforti, Shadoe Stevens, Bill Morey, Ash Adams, Kathleen Freeman, Jane Marla Robbins, Michael St. Gerard, Jack Heller, DeJuan Guy, Pat Delaney, Rod McCary, Marcus Toji, Vidal Peterson, Jennifer Barlow, Victoria Fischer, Cari Shayne, Rob Benedict, Krista Errickson, J. Trevor Edmond, Blair Tefkin, Joseph Gian, Julie Parrish, Kerry Remsen, Jane Daly, Nick Cornish, Spencer Rochfort, Lou DiMaggio, Royce D. Applegate, Alex Trebek, Michele Abrams, Jill Remez, Sue Giosa, Miguel Pérez, Lux Interior, Bret Anthony, Djimon Hounsou, Robin Atkin Downes, Angel Boris Reed, John Asher, Maxwell Caulfield, Josh Mostel, Caroline McWilliams, Terrie Snell
  • Segrestor

Ve třinácti jsem na to čuměl jako puk. Byli tam týpkové, co surfují a nosí khůl petsrobarevný hadry a pouhým mrknutím sbalí šťávu. U druhýho dílu už mi cosi říkalo, že tady něco (někdo) nehraje. A dál jsem už raději vyrůstal bez toho, aniž bych se dozvěděl, jak to s těmito panáky vlastně dopadne. Puntík dávám za to, že to dokázalo získat miliony dětských srdcí, i když je to taková kyčovitá ucancaná a vylhaná komerční sračka.(1.11.2012)

Pod vlivem nového 902 10 jsem se nevyhla zavzpomínání a téměř slze z nostalgie. Škola a spolužáci, jaké jsme si přáli a ačkoli jsme je nikdy nedostali, dokázali jsme zdejší školy přežít - možná právě díky tomuto seriálu, který nám umožňoval z pohodlí obyváku chodit ještě na další střední - v mém milovaném LA, kde je tím hlavním, co určuje atmosféru, neustálé teplo a slunce, a kde bych se do školy ráno těšila, jako se mi to tu stává jen v létě (dobře je to i proto, že tam v létě nejsou studenti). ;-) Nicméně, jak už to často bývá, první řada skvělá, další horší, o koncích raději nemluvě.(25.9.2003)

• kagemush

Poctivě jsem se snažil,ale víc jak pár dílů se prostě vydržet nedalo. A to šlo tohle veledílo v době,kdy já jako čerstvý dvacátník,bych se měl vejít do té jejich cílové skupiny. No,nevešel. Balast všude kam se podívám,hromady silikonů a botulů,prázdných slov a hlav. Nejhorší na BH 90210 je,že jeho úspěch předznamenal nástup dalších a dalších debilních seriálů o mladých a pro mladé. Fuj.(25.4.2009)

Seriál, ktorý mohol vyzerať tak, ako vyzeral, iba vo svojej dobe. Absolútne žiadna nadčasovosť, nielen v móde, samozrejme, ale hlavne v chovaní postáv. Spelling dobre vedel, čo točí, aké je súdobé publikum, aké typy hercov sa mu budú páčiť atď. Bol to proste televízny génius. Nenahovárajme si, že sme to všetci nepozerali. Z rôznych dôvodov, od zbožňovania niektorými dievčatami, po robenie si srandy najväčšími triednymi machrami.(5.10.2012)

Nekompromisní a přímý útok kapitalistické kinematografie na nechápající diváky českých televizí. Středoškolský život z jiné dimenze, s naivními a neskutečně povrchními příběhy hlavních hrdinů. Sledovat to v roce 1993 musel být skutečně zážitek a český divák se pomalu ale jistě připravoval na současnost, kdy jsou seriály tohoto typu již každodenním odpadem, který si dokonce umíme natočit i sami. Jediné co se z toho zachovalo, je příběhová stupidita. Ovšem nostalgická hodnota tohoto seriálu, jak vidím, je docela velká a to i u mně. Ano v deseti letech to na vás opravdu působí a nepřejete si nic jiného než se přestěhovat do Kalifornie.(14.11.2012)