Reklama

Reklama

Beverly Hills 90210

(seriál)
  • USA Beverly Hills, 90210 (více)
USA, (1990–2000), 219 h 29 min (Minutáž: 40–93 min)

Tvůrci:

Darren Star

Režie:

Georg Fenady, Allan Kroeker, Jennie Garth, Burt Brinckerhoff (více)

Hrají:

Jason Priestley, Jennie Garth, Ian Ziering, Luke Perry, Brian Austin Green, Tori Spelling, Kathleen Robertson, Tiffani Thiessen, Hilary Swank, Jamie Walters (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(291)

Obsahy(1)

Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David, Donna. To jsou hlavní postavy seriálu o mladých a pro mladé, kde je každý bohatý, chytrý, úspěšný a jak jinak, než i krásný. Prostě narozeni v Americe. Ale i přes perfektní předpoklady k vedení života bez útrap si jimi tito neposkvrnění lidé procházejí. Potýkají se s prvními láskami, se zklamáním z nich, s jejich návraty. Někoho zláká svět drog, jiného do své moci polapí “démon alkohol“, někdo neplánovaně otěhotní... Jen Steve je pořád v pohodě. Ale i přes veškeřé spory, které mezi sebou kdy měli, jsou to přátelé a nic na světě nemají radši víc, než jeden druhého (a svoje rodiče). (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (514)

mau 

všechny recenze uživatele

Hm, jako by byly všechny ryze komerční seriály hodnoceny s předsudky.. Beverly už jsem roky neviděla, ale když jsme byli malí, tak jsme ho zbožňovali, tak proč teď hodnotit dvěma body, které by si rozumným dospěláckým pohledem nejspíš zasloužilo? _ Hm, možná že uživatelé ČSFD jsou jiná generace než já.. Každopádně si vybavuju spíš starší série a podle komentářů se zdá, že s těmi novějšími to šlo dost z kopce.. ()

MM11 

všechny recenze uživatele

Dnes už působí tenhle seriál skutečně přežitě, ne-li zoufale. Ona se ale nabízí vtíravá otázka, zdali vůbec někdy měl Beverly Hills 90210 jakousi kvalitu, nebo jestli byl jen slabým zalepením absence podobného formátu u nás. Je to naivní až na pováženou. Všechno je krásné, pokud nepochopené, tak pouze dočasně a jasné a jasné.... Herci nějak nezáří, jenže co byste chtěli po lidech jako Tori Spelling či jejích mužských protějšcích s vizáží Rick Astleyho... no asi nic. Samozřejmě existuje sto tuctů horších seriálů, ale jako buldozer vysílání nám to za padesát let nebude nikdo věřit.... ()

Reklama

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Ve třinácti jsem na to čuměl jako puk. Byli tam týpkové, co surfují a nosí khůl petsrobarevný hadry a pouhým mrknutím sbalí šťávu. U druhýho dílu už mi cosi říkalo, že tady něco (někdo) nehraje. A dál jsem už raději vyrůstal bez toho, aniž bych se dozvěděl, jak to s těmito panáky vlastně dopadne. Puntík dávám za to, že to dokázalo získat miliony dětských srdcí, i když je to taková kyčovitá ucancaná a vylhaná komerční sračka. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Je to naivní, směšné, trapné a nevím co ještě. Ale je tu něco, co mluví za vše: Bylo to první! Byl to první seriál takového typu. Kdo viděl každý díl, zasloužil by nějakou zvláštní medaili. A nakonec vtip, sice starý, ale vystihuje dokonale seriál: Příjde Dylan za Brendnem: Ahoj, představ si, mně se rozvázala tkanička. Brenden: A nechceš si o tom promluvit? ()

selfesteem 

všechny recenze uživatele

Jako asi každý jsem jako náctiletá se zájmem sledovala tento seriál. Teď už bych se na něj podívala jen z jednoho jediného důvodu. Byl by to asi jeden z mála případů, kdy Bohdan Tůma dabuje jen jednu postavu. Ne jako v dalších letech, kdy ho slyším v různých podobách v jednom filmu dabovat desítky postav a mám proto sto chutí tu televizi prokopnout. ()

Galerie (113)

Zajímavosti (63)

  • Jennie Garth (Kelly) počas nakrúcania celého seriálu radikálne zmenila účes dovedna štyrikrát. (Raccoon.city)
  • Po pillotu nastalo několik změn: proměnil se dům Walshových, Brandonovo auto. Luke Perry (Dylan) v pilotu nebyl a objevil se až v druhé epizodě. Změnil se i Peach Pit. (Kulmon)

Související novinky

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (více)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (více)

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (více)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (více)

Reklama

Reklama