Doogie Howser, M.D. (TV seriál)

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1989, 97x30 min

Tvůrci:

David E. Kelley

Mike Post

Neil Patrick Harris, Max Casella, Belinda Montgomery, James Sikking, Lawrence Pressman, Kathy Christopherson, Mitchell Anderson, Jeff Hochendoner, Robyn Lively, James Madio, Maggie Wheeler, Shari Shattuck, Neil Flynn, Anne Lockhart, Markus Redmond, Emily Kuroda, Richard Fancy, Michael Bacall, Perrey Reeves, David Graf, Vince Vaughn, Eli Rich, Salvator Xuereb, James Morrison, John Vernon, Andrew Lauer, Cynthia Mann, David Sederholm, Jim McMullan, Amanda Peterson, Mayim Bialik, Emily Warfield, Brigid Brannagh, Denise Richards, Ken Olandt, Art LaFleur, Nana Visitor, Diane Delano, Don Calfa, Martha Byrne, Danielle von Zerneck, Bryan Dattilo, Angela Paton, Lee Wilkof, Joe Seneca, Brian Heidik, Lisa Freeman, Mark L. Taylor, Max Gail, Shiri Appleby, Lou Hancock, Angelo Tiffe, Victoria Racimo, Candice Azzara, Jessica Lundy, Gloria Henry, Leslie Danon, Harold Sylvester, Ralph Garman, Susan Krebs, Jennifer Rhodes, Larry Cedar, Michael D. Roberts, Paul Lambert, Archie Hahn, Carol Ann Susi, Alan Fudge, Shannon Sturges, Timothy Williams, Brooke Stacy Mills, Jennifer Gatti, Lincoln Kilpatrick, Christopher Allport, James T. Callahan, Miko Hughes, Craig Richard Nelson, Milton Selzer, Arthur Rosenberg, Billy 'Sly' Williams, Brady Bluhm, Bess Meyer, Elizabeth Anne Allen, Joel Polis, Roy Brocksmith, Garette Ratliff Henson, Anne De Salvo, Mimi Lieber, Doug Cox, Bob Minor, Helen Siff, Ebbe Roe Smith, Julian Christopher, Penelope Windust, Miriam Flynn, Glen Vernon, Karen Maruyama, Kene Holiday, John Durbin, Lucy Boryer, Daniel Faraldo, Jarrett Lennon, Eve Brenner, Freda Foh Shen, Jeff Harlan, Marc Buckland, Carlease Burke, Chris Latta, Arthur Roberts, Larry Gelman, Tim O'Connor, James Paradise, Kenneth Kimmins, Barry Livingston, Marcelo Tubert, Al Septien, Julie Cobb, Marcia Rodd, Ted Otis, Max Alexander, Teddy Wilson, Sheila Larken, Lillian Lehman, Tony Steedman, Ralph Manza, Annie O'Donnell, Robert Clotworthy, Patrick Cronin, Ron Perkins, Dirk Blocker, Clea Lewis, Golan Ramraz, Matthew Glave, Gil Serna, Michael McManus, Lisa Fuller, Jeremy Roberts, Jeff Yagher, Carol Bruce, Pablo Bryant, Deborah Lacey, Elyssa Davalos, Starletta DuPois, Anndi McAfee, Michael Bendetti, Diana Bellamy, Kathleen Freeman, David Ackroyd, Hank Rolike, Jane Marla Robbins, Derek Anunciation, Gloria LeRoy, Josh Wolford, John Walsh, Terri Ivens, Ray Abruzzo, Paul Kent, Kerry Remsen, Michael Laskin, James Tartan, Kip Gilman, Adam Hendershott, Mark Blankfield, Paul Kreppel, Joey Miyashima, Jim Zubiena, Rose Gregorio, Ellaraino, Harry Fleer, John Shearin, Stan Kamber, Bernie Hern, Edward Edwards, Conroy Gedeon, Ed Bernard, Candi Milo, Brenda Hillhouse, Russ Marin, Jerry Rector, Jay Gerber

Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

• DJ Obelix

Na plakátu k druhé sérii má NPH svůj typický výraz, který si přenesl i do dospělého věku :-)(20.10.2008)

O tom, že "Barney" bol legendou už vo svojich začiatkoch svedčí aj táto séria, ktorú som kedysi sledoval na ORF a je mi záhadou prečo sa nikdy neobjavila na obrazovkách niektorej z českých alebo slovenských TV. N. P. HARRIS ako 15-ročný génius, ktorý po skončení medicíny rieši nielen medicínske prípady. Najbližšie to má asi k THE WONDER YEARS. (24.12.2008)(24.12.2008)

• danecek24

49. Zlatý Glóbus za rok 1991 - nominace (1) - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Neil Patrick Harris(3.3.2009)

Tak tenhle seriál jsem videl na polské televizi někdy kolem roku 95. Šlo tam o geniální dítě které vystudovalo medicínu a pracoval v nemocnici. Zajímavý námět to určitě byl zvláště potom problémy konfrontace genia s touhou byt normalni dite. Už si z toho moc nepamatuju ale tehdá jsem se u toho báječně bavil a koukal jsem na každý díl. Mám takové neblahé tušení že tohle nikdy na české televizi nebude.(5.4.2008)

Hudba je příšerná. Celkově je seriál příliš starý na to, aby dokázal pořádně bavit. Ale Neil Patrick Harris je AWESOME a díky němu je to celé LEGENDARY!!!(30.11.2008)

Woow, kebyže mám 16, tak som zamilovaná :-) My heart is filled with sorrow I miss my little fawn; What Romeo felt for Juliet and Madonna felt for Sean is nothing like the torment I suffer all night long, the tragedy of our love would make a Springsteen song. Your raven hair, your emerald eyes, your ruby lips, your perfect thighs, baby, oh baby, I miss you so; without you it's like Larry and Curly without Moe. (19.12.2014)

Neil Patrick Harris bol v tomto seriály nenormálne zlatý. Ja som ešte ani na svete nebola a on už vyhrával People choise award za túto úholu. Pán herec :-)(21.11.2011)

Pokud přežijete úvodní znělku, která se snaží doslova vypípat mozek z hlavy, čeká vás Neil Patrick Harris, který opravdu dokáže zahrát snad úplně všechno. Seriál jako takový je poměrně nápaditý, geniální dítě, které už v 16 letech pracuje jako lékař, ale musí se vyrovnávat zároveň s vlastním dospíváním. Takže kombinace dvou receptů na zaručený seriálový trhák, nadstandardní hrdina a lékařské prostředí. Samozřejmě, je to staré, nemoderní, pokládá otázky, které dnešní děti asi nezajímají, ale něco do sebe to má. Škoda, že se to u nás asi nikdy na obrazovce neobjeví. Bylo by docela zajímavé srovnávat Doogieho a Barneyho, šarm nechybí ani jednomu.(10.3.2009)