Reklama

Reklama

Ze Země na Měsíc

(seriál)
  • USA From the Earth to the Moon (více)
USA, 1998, 10 h 48 min (Minutáž: 47–60 min)

Předloha:

Andrew Chaikin (kniha)

Kamera:

Gale Tattersall

Hrají:

Tom Hanks, Rita Wilson, JoBeth Williams, Elizabeth Perkins, Deborah May, Sally Field, Blythe Danner, Lane Smith, Brandon Smith, James Rebhorn, Kevin Pollak (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(12)

Obsahy(1)

Tom Hanks, Imagine Entertainment a společnost HBO vám přináší nezapomenutelné drama mise Apollo v kolekci Ze Země na Měsíc. Vydejte se s odvážnými astronauty na cestu, která začíná historickým projevem prezidenta Johna F. Kennedyho a pokračuje prvním výstupem člověka do vesmíru až k tomu nejzásadnějšímu momentu, kdy se člověk poprvé octne na Měsíci. Jeden malý krok pro člověka... velký krok pro lidstvo. Prostřednictvím skvělých hereckých výkonů Caryho Elwese, Sally Fieldové, Chrise Isaaka a mnohých dalších prožijte příběhy mužů, žen a dětí, kteří zasvětili část svého života ve prospěch zdárného projektu - jednomu z největších v historii lidstva. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (36)

lukasch 

všechny recenze uživatele

Tolik herců, kteří ve známých filmech a seriálech hrají jenom podržtašky, tady zase mají jen vedlejší role :) Na delší soužití s postavou zde není místo. Tyhle seriály HBO jsou opravdu výborné, je znát rozpočet i nadšení autorů a podle toho to pak vypadá. Dobře zahrané drama našlapané dějinami a otázkami, co kdyby John Glenn byl prvním ve vesmíru místo Gagarina, byla by potřeba letět na Měsíc? ()

BardDeLune 

všechny recenze uživatele

Tato mini série z produkce HBO je naprosto spektakulární dílo dokumentární kinematografie, která pohlíží na přesný vývoj mise Apollo a cesty lidstva na měsíc. Neopomíná techniku, ztracené životy, trable, geologii ani manželky nebo lunární modul. Toto, je dokumentární film (filmy) naplněný podrobnými informacemi a proto je zbytečné, aby se individua, které toto téma nezajímá zdrželi jedné hvězdy apod. Zkuste nějaký hodinový dokument. Některé epizody se mohou zdát slabší ale jejich obsah je stejně tak důležitý. Skvělá hudba, herecké osazení, režie i produkce a hold Meliésovi. Oblíbené epizody: 1. Can We Do This? 2. Apollo One 4. 1968 5. Spider 6. Mare Tranquilitatis 7. That's All There Is 10. Galileo Was Right ()

Reklama

matusb 

všechny recenze uživatele

Jednoducho nadhera, sklanam poklonu pred tymto uzasnym serialom. Nielen ze priblizuje a dokumentuje historiu programu Apollo, ale zameriava sa na, oproti kolosalnosti celeho programu, drobne osudy ludi, ktori zasvetili svoj zivot asi tomu najuzasnejsiemu projektu v ludskej historii. Dakujem tvorcom, ze umoznili tym, ktori tuto dobu "premeskali" vidiet ako to vtedy bolo a co vsetko viedlo k tomu aby clovek mohol urobit tych par krokov na Mesiaci. Tu pre mna nestacia hviezdicky... ()

Helo 

všechny recenze uživatele

Povinost pro lidi, kteří se alespoň trošku zajímají o vesmír. Seriál nabídne jak pohled na cesty na Měsíc ze strany astronautů, tak ze strany geologů, vědců, inženýrů, novinářů a dokonce i manželek. A i přesto, že se jednotlivé zápletky zaměřené na určitá odvětví letů do vesmíru mohou zdáti nudné, opak je pravdou. Epizoda věnující se výrobě LEMu ve firmě Grumman byla popravdě nejlepší a to i přesto, že se zabývala téměř pouze výrobou modulu. Opravdu každá epizoda měla svoje kouzlo a nutila k dojetí, úžasu či vzdání úcty lidem, kteří dokázali letět na Měsíc (a nejen jim - i ty manželky to neměly lehké). Úžasné záběry vesmíru a Měsíce jsou navíc podpořeny geniální hudbou: http://www.youtube.com/watch?v=CYJ5doz1ZVQ ()

V.Silver 

všechny recenze uživatele

Velice povedený hraný dokument o pozadí amerického vesmírného výzkumu a misích Mercury, Gemini i Apollo. Nesledujeme jenom astronauty, sledujeme i jejich manželky, šéfy, konstruktéry, novináře, politiky, a to vše pojato velice civilně, zajímavě a nenuceně. Musím Hanksovi zatleskat, že má tak dobrý vkus na výběr zajímavých témat z americké historie, které pod hlavičkou HBO zpracovává už skoro 2 desítky let (vzpomeňme třebaBand of Brothers nebo Johna Adamse). Pravda, místy to nebyl úplně nejzajímavější, ale i tak můžu směle dát 85%, hlavně poslední díl s reminiscencemi na Méliésovu filmařinu byl opravdu tou nejlepší tečkou za tímto skvělým seriálem. "We choose to go to the Moon in this decade and do the other things: not because they are easy, but because they are hard. Because that challenge is one that we are willing to accept, one we are unwilling to postpone, and one which we intend to win." (J.F.K.) ()

Galerie (49)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama