Ze Země na Měsíc (TV seriál)

From the Earth to the Moon

Zo Zeme na Mesiac

Akční / Drama / Thriller

USA, 1998, 12 h (Minutáž: 60 min)

Předloha:

Andrew Chaikin (kniha)

Gale Tattersall

Tom Hanks, Rita Wilson, JoBeth Williams, Elizabeth Perkins, Deborah May, Sally Field, Blythe Danner, Lane Smith, Brandon Smith, James Rebhorn, Kevin Pollak, Ethan Phillips, Ted Levine, Tchéky Karyo, Peter Horton, Mark Harmon, Tony Goldwyn, Cary Elwes, Tim Daly, Ronny Cox, Gary Cole, Adam Baldwin, Dan Lauria, Wendy Crewson, Janel Moloney, Max Wright, Diana Scarwid, Steve Zahn, Jay Mohr, David Andrews, Daniel Hugh Kelly, George Newbern, Clint Howard, Tom Amandes, Matt Craven, Robert John Burke, Robert Catrini, Chris Isaak, Dylan Baker, Ann Magnuson, John Carroll Lynch, John Slattery, Brett Rice, Robert Curtis Brown, Debra Jo Rupp, Joshua Malina, Dann Florek, Dave Foley, Tom Verica, Elizabeth Morehead, Holmes Osborne, Harve Presnell, John Rothman, Mark Rolston, Nick Searcy, Cynthia Stevenson, Bryan Cranston, Georges Wilson, Joe Spano, Paul McCrane, Cullen Douglas, Graham Yost, Brittany Snow, Željko Ivanek, Shawn Pyfrom, John E. Moyer, Dakin Matthews, Rhoda Griffis, Alan Ruck, Andy Milder, Stefen Laurantz, Brett Cullen, Betsy Brantley, John Michael Higgins, Chris Ellis, Joanna Garcia Swisher, Kieran Mulroney, Jack Gilpin, Sam Anderson, Jay Karnes, Peter Scolari, Fredric Lehne, Stephen Root, John M. Jackson, Gareth Williams, Doug McKeon, Ann Cusack, Ric Reitz, R. Keith Harris, Jerry Hardin, Reed Birney, Rus Blackwell, Ben Marley, Tom Nowicki, David Clennon, Ronald Fox, Jurij Alexejevič Gagarin, Lyndon B. Johnson, Martin Luther King, Deirdre O'Connell, Mason Adams, Todd Thompson, Marc Macaulay, Norbert Weisser, Dan Butler, J.C. Quinn, Hank Stone, Jim Piddock, David Clyde Carr, Keith Flippen, Al Franken, Lee Perkins, Grant Shaud, Jo Anderson, J. Don Ferguson, Bart Braverman, John Hostetter, Mitchell Laurance, Tim Powell, Joe Inscoe, J. LaRose, Michael Laskin, David Drew Gallagher, Geoffrey Nauffts, Jeffrey Pillars, Arthur Taxier, Robert C. Trevelier, J. Michael Hunter, Kelly Collins Lintz, Andrew Chaikin, John Mese, Conor O'Farrell, Mike Pniewski, John Posey, Ralph Wilcox, Rich Williams, Frank Silva, David Brisbin, Paul Kiernan, J. Downing, Daniel Hagen, Don Harvey, Jeff Moldovan, Michael Harding, Andrew Rubin, John Aylward, Tim Parati, Jimmy Buffett, Andrew Masset, Dennis Neal, Dean Napolitano, David Kelsey
  • Marat

Bohužel hodnotím seriál pod průměrem. Proč? Nevím, bral jsem seriál jako dokument, který měl cestu na měsíc představit lidem, jaké byli úskalí atd. Byla zde spousta nadbytečných informací, které se sice udály, ale byly absolutně nepodstatné vůči těm informacím, o kterých se ani nezmínili, nebo se autoři zmínili, ale jen náznakem slova. Konkrétně díl o manželkách astronautů bych kompletně vypustil a mnohem více se zmínil o prvních letech Apollo. Nejlepší díl byl jednoznačně poslední, kde je spousta informací a spousta zajímavostí ohledně letů na měsíc a nadbytečných věcí je zde minimum. Myslím, že Tom Hanks si byl vědom, že seriál se příliš nepovedl, ale rozhodně to napravil naprosto skvělým seriálem Band of Brothers, který byl mnohem divácky přitažlivější(17.3.2007)

Tolik herců, kteří ve známých filmech a seriálech hrají jenom podržtašky, tady zase mají jen vedlejší role :) Na delší soužití s postavou zde není místo. Tyhle seriály HBO jsou opravdu výborné, je znát rozpočet i nadšení autorů a podle toho to pak vypadá. Dobře zahrané drama našlapané dějinami a otázkami, co kdyby John Glenn byl prvním ve vesmíru místo Gagarina, byla by potřeba letět na Měsíc?(26.1.2009)

Seriál natočený v dokumentárním stylu o úsilí americké NASA (a přidružených firem jak Grumman, Boeing...) dostat člověka na měsíc. Tom Hanks po natočení filmu Apollo 13 nemohl vyhnat tuto myšlenku z hlavy, seriál vypráví příběh od úplného začátku, od amerického šoku z Jurije Gagarina, přes prvního amerického astronauta Johna Glenna, začátky programu Apollo, a samotné přistání na měsící Apolla 11, ovšem pokračuje dále až k poslední misi na měsíc v roce 1972 Apolla 17. Předposlední (10.) díl je věnován ženám astronautů a jejich osobním příběhům čímž se poněkud odlišuje a poslední pojednává o úplně první myšlence o cestě na měsíc ... filmu z roku 1902 La Voyage dans la Lune, o jeho natáčení v pařížském studiu a průkopnickým metodám a myšlenkách mistra své doby George Méliése (a hnusné zlodějně Thomase Edisona).(27.5.2008)

Povinost pro lidi, kteří se alespoň trošku zajímají o vesmír. Seriál nabídne jak pohled na cesty na Měsíc ze strany astronautů, tak ze strany geologů, vědců, inženýrů, novinářů a dokonce i manželek. A i přesto, že se jednotlivé zápletky zaměřené na určitá odvětví letů do vesmíru mohou zdáti nudné, opak je pravdou. Epizoda věnující se výrobě LEMu ve firmě Grumman byla popravdě nejlepší a to i přesto, že se zabývala téměř pouze výrobou modulu. Opravdu každá epizoda měla svoje kouzlo a nutila k dojetí, úžasu či vzdání úcty lidem, kteří dokázali letět na Měsíc (a nejen jim - i ty manželky to neměly lehké). Úžasné záběry vesmíru a Měsíce jsou navíc podpořeny geniální hudbou: http://www.youtube.com/watch?v=CYJ5doz1ZVQ(2.8.2012)

Když si mohl Cameron po Titanicu ujíždět na..ehm..Titanicu,tak proč by si Hanks po Apollu 13 nemohl ujíždět na..ehm..Měsíc.Tom a jeho parta se snaží o hodně dokumentární styl a řekl bych,že to občas až přehání (jakože Hanks napatlaný na dědka,mluvící francouzsky a anglicky tlumočící sám sebe mi přišlo už dost ujeté),ale na druhou stranu je to i dobře a člověk se dost dozví.Nejde tady jen o Neilův krok (ten se odehraje už v polovině seriálu),ale o všechny Apollo a Gemini výlety a všechno kolem příprav,vývoje,testování a zkoumání vybavení,měsíce a cesty na něj.A taky o ty lidi ;).Samozřejmě se neobejdeme bez patosu a že jím kucí opravdu nešetří.Bohužel sem měl (ze startu určitě) takový pocit,že tady šlo hlavně o to nakopat Rusáky a s tím ''velkým krokem pro ''lidstvo'' to taky nebude tak horké.Amerika si prostě opět hraje na lidstvo (jako Světová série-dobře no kluci,až na to že svět na ten baseball sere).Dost pochybuju,že se kdy dočkáme američany natočeného životopisu ''prvního Jirky'' (no prostě byl první,hele).Ale jako zmákli to kluci dobře a já můžu jen závidět a obdivovat.Závidět,páč podle mě těžko může něco překonat takovou procházku po Měsíci (nebo jen procházku ve volném prostoru).Sice tam prd je,ale ten výhled na Matičku musí být luxusní.A obdivovat (i závidět) železné nervy všech astronautů,když i já jenom takhle u compu,sem nemohl přestat myslet na doslova obklopující pravděpodobnost kurevsky nepříjemné smrti.Můj skafandr by se nejspíš proměnil na hodně nehostinné místo.A ted' vyvětrej ty vole.Herci sou většinou povědomí vedlejšáci a seriáloví bardi a vesměs všechno sympoši jako hrom.Pěkná a hlavně zajímavá podívaná.(19.5.2011)