Reklama

Reklama

Christian Dior - elegance ztraceného ráje

(TV film)
  • Francie Christian Dior, l'élégance du paradis perdu (více)
všechny plakáty
Dokumentární / Životopisný
Francie, 2016, 52 min

Režie:

Dominique Adt

Hrají:

Christian Dior (a.z.)

Obsahy(1)

Portrét muže, který výjimečně rozuměl ženám... Zatímco dokumentární film Dior a já, který Česká televize odvysílala nedávno, byl poctou lidem, kteří se skrývají za věhlasnou módní značkou, dnešní dokument je klasickým portrétem zakladatele této firmy. Vypráví příběh nesmírně talentovaného plachého chlapce, kterého sice ženy vůbec nepřitahovaly, ale zdálo se, že jim rozumí jako málokterý muž. Christiana Diora (1905–1957) máme v povědomí jako „otce zakladatele“, ale pouhý pohled na životopisná data nám říká, že zemřel na vrcholu svých sil, v pouhých dvaapadesáti letech. Jaký tedy byl muž, jenž založil jedno z největších módních impérii na světě? Odpověď se pokusili nalézt tvůrci dnešního filmu. (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

Marze 

všechny recenze uživatele

Je to takový obyčejně předvídatelný rozvoj jedné korporace. S touhle značkou jsem nikdy nepřišel do styku a mám pocit, že to u nás mladé holky nikdy nenosily a měli mnohem hezčí hipsterské oblečení. ()

subic 

všechny recenze uživatele

Ano toto je to CV Christian Dior, v Nomandii vyrostl atd. atd. atd. až vytvořil síť renomovaných módních obchodů po celém světě, kde průkopnicky začal prodávat nejen šaty a parfémy, ale i klobouky, kabelky, rukacice a další a další doplňky. 7/10 ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama