poster

Musgraveský rituál (S01E03) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Musgrave Ritual

 • Československo

  Musgravský rituál

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1986, 52 min

Režie:

David Carson

Předloha:

Arthur Conan Doyle (povídka)

Kamera:

Ken Morgan

Komentáře uživatelů k epizodě (12)

 • filmmovier
  *****

  Další výborná epizoda, tentokrát adaptace povídky, kterou jsem bohužel nečetl. Děj se opět odehrává na krásném a ponurém sídle a ta mlha na začátku dodala filmu ještě temnější atmosféru. Tento díl má sice jednodušší děj a celý je vlastně o tom rituálu a hledání něčeho, co nikdy nebylo nalezeno. Ale je to napínavé a zábavné, stejně jako ostatní díly tohoto úžasného cyklu.Tento patří k těm nejvíce povedeným.(24.12.2011)

 • B!shop
  ****

  No ackoliv tu mame zahadny zmizeni a pozdejc umrti, tohle je hlavne o hledani pokladu. Sice to neni kdovijak slozity, ale rozhodne to docela pobavi.(22.11.2008)

 • Hellboy
  ****

  Překvapivě věrná adaptace jedné kratší holmesovské povídky. Místo toho, abych si tvořil hypotézy týkající se děje, jsem tudíž zaměřil svou pozornost na způsob, jakým scenárista a režisér převedli těch několik stránek textu do audiovizuální formy. A docela se jim to povedlo, film mě bavil a zároveň se od Doylova textu nijak výrazně neodchyloval. Snad jen kokainovou epizodkou.(30.9.2010)

 • D.Moore
  *****

  V tomhle případu je vše. Záhadné sídlo, tajemná minulost jeho obyvatel, velmi ošklivá smrt, poklad, láska... A samozřejmě také zprvu zachmuřený a nevrlý Holmes, který se po úžasné maniakální fázi na drogách stane zase tím zarputilým, očividně dobře se bavícím detektivem - konzultantem.(14.3.2017)

 • Cimr
  ****

  Krásné. Tomu se snad nedá nic vytknout. Celý seriál s Jeremy Brettem je rozhodně jednou z nejlepších inscenací Doylových příběhů.(3.7.2008)

 • liquido26
  ****

  Zdařilá adaptace stejnojmenné vynikající povídky. Oproti předloze je zde velká změna a totiž postava doktora Watsona, který v původní povídce figuruje pouze jako posluchač Holmesova vyprávění, zatímco zde se spolu s ním účastní vyšetřování. Jak jsem již psal, adaptace je to velice zdařilá. Jeremy Brett opět exceluje a navíc je to taky docela vtipné, protože si Sherlock na začátku šlehne, takže se můžete těšit na Holmese na koksu :-)(3.9.2010)

 • Rodriguez
  *****

  Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Hardwicke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 3. a 4.série - 90%(12.1.2015)

 • Yoss
  *****

  Jeden z najlepších, ak nie najlepší diel celej sherlockovskej ságy s Jeremym Brettom. Inteligentný, vtipný, tajomný, napínavý. Mňam.(28.12.2009)

 • DocBrown
  *****

  Tahle epizoda plně stojí na Brettovi. Zdrogovaný Holmes v záchvatech smíchu, Holmes kráčející za pokladem, Holmes na loďce. Závěr nic pro klaustrofobiky.(30.1.2016)

 • Tanmut
  ****

  Když jsem tuto povídku četl, připadala mi ze všech Holmesovek nejděsivější. Tady byl "děsivý" pouze konec. Celková atmosféra působila spíše ponuře. Přesto povedená adaptace.(1.10.2010)

 • Nut
  *****

  K ustálené dvojici Holmes/Watson se tentokrát přidá Holmesův starý známý a všichni tři se vydávají po stopách dávno zapomenutého pokladu. Moc hezky zpracováno, řekla bych dokonce nadprůměrně. Jako třešnička na dortě působí záchvat smíchu zdrogovaného Holmese v podání J. Bretta-doporučuji vychutnat si tuto scénu v originále:)(5.11.2008)

 • harycek
  *****

  Jako obvykle to nemá chybu!!(9.2.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace