Absolutní spravedlnost (S09E11) (epizoda)

Absolute Justice

Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2010, 1 h 22 min

Divák musí brát epizodu v kontextu seriálu Smallville (a to předchozích a nadcházejících epizod 9. řady). Ze zdejšího hodnocení a negativně laděných komentářů předpokládám, že tak učinilo snad jen 1% diváků, a tak se vůbec nedivím tomu všemu, co se zde píše. Nemůžete to brát jako standalone film, je to stále "jen" seriál, a pokud neznáte návaznosti a spád a styl běžné epizody, Absolute Justice se vám skutečně jako film líbit nemůže. Pokud chcete vidět pořádné vyústění a pokračování, podívejte se na S09E16 Checkmate!(27.7.2018)

Nejde o nic převratného, možná bylo zbytečné z toho vytvořit film, přesto to má své kouzlo. Tím kouzlem je úžasná Allison Mack, která nejen do celého filmu, ale takřka celého seriálu, vnáší to, o čem si hlavní postava Clark Kent si může nechat jen zdát. Ale o tom se nemá cenu moc rozepisovat, protože se to až tak netýká tohohle filmu. Já, jakožto zarytý Smallville fanoušek, se svým hodnocením níž nepůjdu, protože , teď se držte, jsem zarytý Smallville fanoušek.(11.4.2011)

No, jak to shrnout. Celkově byl film docela dobrý, až na pár připomínek: Příliš zdlouhavé "Mluvící" Scény, raději bych volil Méně slov a více akce, ve filmu tomu bylo naopak. Čekal jsem že to bude nějaký opravdu Akční fim, kde půjde superhrdina po superhrdinovy. Možná že kdyby zkrátily "mluvící zcény, a přidaly navíc nějakou tu akční sénu, tak by z toho mohl být lepší výsledek. Je pravda že je potřeba vidět předchozí díly seriálu, jinak se v tom budete ztrácet asi tak jako já. 65%(3.9.2012)

• Psema

Totální výplňovka, která se tváří jako zlomová kapitola a přitom je směšnější a trapnější než celý Smallville dohromady. Co jsme se vlastně dozvěděli? Že Kal-El jednou dospěje ke své roli spasitele? Že povede Justice League? Že kromě Zoda bude třeba zlikvidovat tlustou černošku s velkou bouchačkou, a to dřív než při jejích pokusech o herectví odumřou divákům všechny mozkové buňky? Hm, trochu málo na 80 minut velenudného tlachání o lidských přešlapech a utrpení způsobeným touhou po absolutní spravedlnosti. Shanksův Hawkman si zaslouží vlastní kategorii "lame-heroes", zbytek JSA na tom není o moc líp a nová generace? Ta se pořád plácá na jednom místě, přičemž ani zlomky potenciálně zábavné akce nestojí za řeč. Ještěže je Hartley borec, i když nemá co hrát a na ženské osazenstvo se v upnutých hadřících hezky kouká. Jenom netuším, proč se kolem Absolute Justice dělal takový humbuk, když jde vlastně o dvě horkou jehlou sešité seriálové epizody, na nichž je nejzajímavější mizernost triků a návrat schopností do rukou Martian Manhuntera.(28.2.2010)

• longercz

Smallville docela znám a tak jenom žasnu nad tím, co se z toho v 9. sérii stává. Když se tvůrcům podaří konečně vymyslet celkem zajímavou, i když opravdu tedy ne originální, zápletku, okamžitě jim dojdou nápady a z příběhu se stává nudná slátanina plná příšerných hereckých výkonů, která vůbec nedává smysl. Nejspíš tuhle sérii dosleduju, jedině ale kvůli tomu, abych věděl, jak to vlastně všechno dopadne.(17.5.2010)

• - První část režíroval Glen Winter, druhou Tom Welling . (Borrtex)

• - Scénář k filmu byl napsán podle populárních DC komiksů spisovatele Geoffa Johnse. (Borrtex)