Absolutní spravedlnost (S09E11) (epizoda)

Absolute Justice

Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2010, 1 h 22 min, 82 min

• longercz

Smallville docela znám a tak jenom žasnu nad tím, co se z toho v 9. sérii stává. Když se tvůrcům podaří konečně vymyslet celkem zajímavou, i když opravdu tedy ne originální, zápletku, okamžitě jim dojdou nápady a z příběhu se stává nudná slátanina plná příšerných hereckých výkonů, která vůbec nedává smysl. Nejspíš tuhle sérii dosleduju, jedině ale kvůli tomu, abych věděl, jak to vlastně všechno dopadne.(17.5.2010)

• Psema

Totální výplňovka, která se tváří jako zlomová kapitola a přitom je směšnější a trapnější než celý Smallville dohromady. Co jsme se vlastně dozvěděli? Že Kal-El jednou dospěje ke své roli spasitele? Že povede Justice League? Že kromě Zoda bude třeba zlikvidovat tlustou černošku s velkou bouchačkou, a to dřív než při jejích pokusech o herectví odumřou divákům všechny mozkové buňky? Hm, trochu málo na 80 minut velenudného tlachání o lidských přešlapech a utrpení způsobeným touhou po absolutní spravedlnosti. Shanksův Hawkman si zaslouží vlastní kategorii "lame-heroes", zbytek JSA na tom není o moc líp a nová generace? Ta se pořád plácá na jednom místě, přičemž ani zlomky potenciálně zábavné akce nestojí za řeč. Ještěže je Hartley borec, i když nemá co hrát a na ženské osazenstvo se v upnutých hadřících hezky kouká. Jenom netuším, proč se kolem Absolute Justice dělal takový humbuk, když jde vlastně o dvě horkou jehlou sešité seriálové epizody, na nichž je nejzajímavější mizernost triků a návrat schopností do rukou Martian Manhuntera.(28.2.2010)

na seriálu Smallville jsem vždycky trochu ujížděl a proto jsem todle přece emoh vynechat :) pravdou je, že jde zcela o zbytečný film, protože by se vešlo do jednoho dílu seriálu... nepřináší nám sice absolutně nic nového do seriálu, ae rpoč se na to nekouknout :) jde přeci jenom o seriál Smallville.(17.11.2010)

No, jak to shrnout. Celkově byl film docela dobrý, až na pár připomínek: Příliš zdlouhavé "Mluvící" Scény, raději bych volil Méně slov a více akce, ve filmu tomu bylo naopak. Čekal jsem že to bude nějaký opravdu Akční fim, kde půjde superhrdina po superhrdinovy. Možná že kdyby zkrátily "mluvící zcény, a přidaly navíc nějakou tu akční sénu, tak by z toho mohl být lepší výsledek. Je pravda že je potřeba vidět předchozí díly seriálu, jinak se v tom budete ztrácet asi tak jako já. 65%(3.9.2012)

Pre mňa absolútne guilty pleasure. Smallville sledujem už nejaký ten týždeň a aj napriek priemernosti niektorých epizód, je to seriál, ktorý prezentuje jednu z najprepracovanejších mytológií DC universa. Tento dvojdiel je síce štandartným spracovaním superhrdinského štandartu na princípe ktorého tento seriál funguje celé desaťročie, ale práve tento diel, je pre celú sériu zlomový. Zlomový vo všetkých aspektoch - či už vzťahu Lois a Clarka, alebo budúcej JLA. Je mi jasné, že nie všetkým môže byť tento seriál pochuti. Ja si ho ale užívam, pretože tie postavy jednoducho milujem a seriál sa blíži k poriadne veľkému finále, ktorého sa neviem dočkať. A táto chuťovka ma navnadila tým najlepším možným spôsobom.(13.11.2011)

• - Scénář k filmu byl napsán podle populárních DC komiksů spisovatele Geoffa Johnse. (Borrtex)

• - První část režíroval Glen Winter, druhou Tom Welling . (Borrtex)