Za Clarkem přijde nečekaná návštěva. Řekne mu, že je jeho biologická matka. Jonathan a Marta mu řeknou, ať se s ní nesetkává. Clark na počítači Chloe najde zprávu Rachel Dunleavy („údajná biologická matka“), ve které jí Chloe píše, kde Clarka najde. Chloe Clarkovi řekne, že agenturu, přes kterou byl adoptován, založil Lionel Luthor. Rachel se nevzdává a zajde za Lexem. Prý ho jako kamarádka může přesvědčit k tomu, aby se s ní sešel. Lana se vydá najít muže z fotky (Henry Small) s její matkou. Když se dozví, že žije ve Smallvillu, neváhá a jede za ním. (Varan)

MasterD

Většina epizod Smallville se mi líbí, ovšem tuto hodnotím zatím jako jednu z nejlepších! Líbí se mi úvodní scéna, kde Clark ukazuje svoje schopnosti, je to vtipné. Pak také spletitost mezilidských vztahů a zejména výlet do minulosti (co se stalo po meteor shower a Clarkova adopce). Finální scéna, kde Lionel poslouchá sopranistku a divák se dozvídá, že Lexův nevlastní bratr je naživu, ta je parádní! Ovšem též si zas musím trošku postěžovat: 1) Kentovi nepotřebují zámek? Bummer. 2) Do Smallville High School se dostane každý. U Lexe bych to pochopil, ale random woman? Jsou to ptákoviny, ale proč se tomu scénáristi prostě nevyhnou tím, že ta žena ho najde nějak jinak a taky ho potká někde jinde než ve škole? 3) Opravdu nikomu nepřijde divné, že víko chladničky s vzorky DNA se našlo ohnuté a chladnička tak poškozená a nefunkční? Přece to mohl otevřít jinak (ale ne, je nutné ukázat, že Clark má super sílu, jinak by to nebyl Smallville). 4) Lex je strašnej trapák (když mu ženská píchne injekci do krku). Slouží to příběhu, samozřejmě, ale normální chlap by jí vrazil nebo se hned zvedl, chytil ji za ruku a zpacifikoval. Samozřejmě kdyby to udělala rychleji, nestihl by zareagovat, ale tak to natočené fakt nebylo. (Lex v autě nebyl připoutaný) A pak jak na konci omdlí, haha. Samozřejmě nemůže vidět Superschopnosti Clarka, ale to už je fakt moc. 5) Vsadím se, že dům, kde žena vězní Lexe, je naprosto stejný s tím z S02E05 (ale to je jen perlička :) ) ()