Lexovy Vánoce (S05E09) (epizoda)

Lexmas

Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA / Kanada, 2005, 43 min

Rick Rosenthal

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks), John Sikela (komiks)

Glen Winter

Mark Snow

Tim Scanlan

Ty kráso. Nejdřív to vypadalo jako největší propadák, ovšem směr, jaký epizoda nabrala, mně jen vyrazil dech: možná Lexova budoucnost spojena s existenční otázkou jeho směřování, a morální otázky (spolu s finančními problémy) z toho vycházející. Doslova mě zamrazilo v zádech, když Lana pronesla poslední slova, a jen jsem v tom ostrém světle viděl na Lexově ramenu ruku jeho matky. "You know what is the secret to live happily ever after? Power. Money and power." Lex se začíná skvěle vybarvovat. Když vidíme opět jeho matku v poslední scéně, zamrazilo mě ještě víc. Wow! A co teprve Lionel, tak moc ambivalentní postava, občas jen čiré zlo. A naprosto jej chápu (je to stokrát lepší a propracovaný záporák než třeba Steppenwolf v Justice League 2017). Na druhou stranu je ovšem jen zhrzeným milujícím otcem (vidíme to na tom, jak efektivně dal Lexe do péče lepším doktorům, aby nebyl ochrnutý, a to i když Lex zpochybňuje jeho motivy). Vidíme, odkud pochází, a chápeme tak jeho činy. A pořád mě dostává, jak mají Kentovi toho superpowered psa, na kterém Luthorcorp původně experimentoval. Fajne. O hvězdičku méně jen za supernatural Santu a naprosto bizarní Clark-Chloe story arc. (Smallville Wikia oficialně přiřkla Santa Clausovi schopnost ovládat magii). A pozor! Režisér této epizody (Rick Rosenthal) pracoval též jako jeden ze dvou scénáristů (!) na Supermanovi IV (1987)!(24.6.2018)