Lex chce vyhrabat špínu na Jonathana. Ještě toho večera je postřelen. Na následky střely upadne do kómatu. Probere se vedle Lany a jeho syna Alexandra. Zrovna dnes mají jet koupit vánoční strom. Zjeví se Lexova mrtvá mamka. Pokud půjde správnou cestou, může takhle skončit. Mezitím Clark s Lanou zdobí strom. Clarkovi zavolá Chloe, ta na Štědrý den musí doručit dárky. Nestíhá a dárků je strašně moc. (Varan)

MasterD

Ty kráso. Nejdřív to vypadalo jako největší propadák, ovšem směr, jaký epizoda nabrala, mně jen vyrazil dech: možná Lexova budoucnost spojena s existenční otázkou jeho směřování, a morální otázky (spolu s finančními problémy) z toho vycházející. Doslova mě zamrazilo v zádech, když Lana pronesla poslední slova, a jen jsem v tom ostrém světle viděl na Lexově ramenu ruku jeho matky. "You know what is the secret to live happily ever after? Power. Money and power." Lex se začíná skvěle vybarvovat. Když vidíme opět jeho matku v poslední scéně, zamrazilo mě ještě víc. Wow! A co teprve Lionel, tak moc ambivalentní postava, občas jen čiré zlo. A naprosto jej chápu (je to stokrát lepší a propracovaný záporák než třeba Steppenwolf v Justice League 2017). Na druhou stranu je ovšem jen zhrzeným milujícím otcem (vidíme to na tom, jak efektivně dal Lexe do péče lepším doktorům, aby nebyl ochrnutý, a to i když Lex zpochybňuje jeho motivy). Vidíme, odkud pochází, a chápeme tak jeho činy. A pořád mě dostává, jak mají Kentovi toho superpowered psa, na kterém Luthorcorp původně experimentoval. Fajne. O hvězdičku méně jen za supernatural Santu a naprosto bizarní Clark-Chloe story arc. (Smallville Wikia oficialně přiřkla Santa Clausovi schopnost ovládat magii). A pozor! Režisér této epizody (Rick Rosenthal) pracoval též jako jeden ze dvou scénáristů (!) na Supermanovi IV (1987)! ()