Tess najde deník Lionela. V něm najde zmínku o dalším chlapci, který tehdy přišel s meteoritickou bouří. Pátrání po něm nebude tak těžké, jak si myslela. Davis lituje činů, které provedl, a nechce naplnit svůj osud. Je jen jediný způsob, jak to celé ukončit. (Varan)

MasterD

Zdá se mi, že to byla jen zoufalá změna jedné dějové linky. Indianská povídka o dvouhlavé bytosti byla ještě na konci sedmé série naznačována, že má skutečně něco společného s Lexem. Vsadím se, že měli být (Lex a Clark) antagonisty. Že Lex měl získat nějaké superchopnosti a být Clarkovým věčným nemesisem. Namísto toho potřebovali tento příběh pozměnit, protože přišli o M. Rosenbauma, a tak došli k závěru, že je Clarkovým protivníkem Davis. Skutečně nesnáším epizody jako je tato, kde retrospektivně vnášejí do příběhu starého nejméně sedm let další detaily (absurdita další bytosti z Kryptonu, která přiletěla s Clarkem, a ještě tvrdit, že o tom Lionel věděl, protože hledal cestovatele, to fakt ne). Pokud by toho na začátku Lionel tolik věděl (tolik, kolik prvních několik řad rozhodně nenaznačovalo), pak by rozhodně nebyl ve čtvrté a páté řadě natolik překvapený z toho, kým je Clark. Tohle fakt zkazili. ()