24 hodin - Série 5 (série)

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2006, 17 h 36 min (Minutáž: 44 min)

Rodney Charters

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Kim Raver, Mary Lynn Rajskub, Gregory Itzin, Jean Smart, James Morrison, Jude Ciccolella, Roger R. Cross, Glenn Morshower, Louis Lombardi, Carlos Bernard, Julian Sands, Peter Weller, D.B. Woodside, Reiko Aylesworth, Paul McCrane, Connie Britton, Kate Mara, Brady Corbet, Sandrine Holt, Carlo Rota, Jonah Lotan, John Allen Nelson, Dennis Haysbert, Jeff Kober, Eddie Mekka, Kevin Scott Allen, Geraint Wyn Davies, David Dayan Fisher, Matt Battaglia, Nick Jameson, Taylor Nichols, Lou Richards, Sean Astin, Mark Sheppard, Roman Varshavsky, Jerry G. Angelo, Timothy V. Murphy, Robert Rusler, Tim Rhoze, Alexandra Castillo, Angela Sarafyan, Penny Balfour, Channon Roe, Scott Vance, Kevin Sizemore, Patrick Bauchau, Timothy Omundson, Alexandr Kuzněcov, JoBeth Williams, Jay Acovone, C. Thomas Howell, Ray Wise, Elisha Cuthbert, Dan Warner, Jayne Atkinson, Henry Ian Cusick, Stephen Spinella, Stana Katic, Martin Papazian, Yorgo Constantine, Christopher Amitrano, Brett Rickaby, Tohoru Masamune, Matthew Jones, Frank Silva, Michael Hilow, William Devane, John Posey, Jeff Campbell, Tim Mikulecky, Tracy Howe, Kirk Acevedo, Richard Gilliland, Kirk B.R. Woller, Blake Robbins, Stephanie Erb, David Batiste, Aleksandra Kaniak, Tom Wright, Eric Steinberg, Ravil Isjanov, José Zúñiga, Clayton J. Barber, Dan Ziskie, Sean McGowan, Christopher Stapleton, Tzi Ma, Tamlyn Tomita (a.z.), Matthew Boylan, Brandon Ford Green, Chaz Fatur, Clayton Landey, Charles Rahi Chun, V.J. Foster, Terry Woodberry, Josie DiVincenzo, Kate Rene Gleason, Peter Holden, John Beard, John Lacy, Danielle Burgio, Chuck Hicks, Carl Gilliard

Scénografie:

Joseph A. Hodges

Komentáře uživatelů k sérii (5)

Obsahuje spoilery: Nejdrsnější a nejemotivnější den (série) v životě agenta Jacka Bauera. Zemře několik hlavních postav - Tony Almeida, Michelle Dessler, David Palmer a další. Postavy odpadávají jako hrušky a Jack se rozhodne pro pomstu. Pro mnohé nejlepší série a vrchol seriálu. Kiefer Sutherland perfektní,chladný, nelítostný a závěr série znovu šokující. - 100%.(29.11.2017)

Pravděpodobně moje nejoblíbenější série. Super záporáci a spousta strhujících momentů. Zkrátka totální masakr!(24.3.2017)

Vrchol 24, nejlepší série celého seriálu. Neopakovatelný zážitek. Jeden zvrat střídá druhý. Tady si scenáristé dali záležet, všechno má hlavu a patu a čtyřiadvacítková klišé nebyla nikdy použita lépe. Bohužel je to ale poslední pětihvězdičková série, pak už se kvalita seriálu snižovala.(22.8.2018)

Podle různých anket a komentářů má být pátá série nejlepší z celého seriálu. Moje očekávání tak byla po famózní čtyřce hodně vysoká. A bohužel jsem zklamaný. První půle sezony je fakt skvělá. Hledají se bomby s plynem a šlape to na 100%, jenže od takového 14., 15. dílu se příběh stočí maličko jinam a mám pocit, že se tvůrci začali motat v kruhu a nevěděli jak z toho ven. Poslední díly, které by měly být nejsilnější tak v žádném případě nejsou tak zdrcující jako v předešlých sezonách. Pětku bych řadil tak druhé neb třetí místo. Snad mě šestka převálcuje stejně jako čtyřka.(13.8.2017)

Pátý den Jacka Bauera jsem viděl také poprvé na originál DVD anglicky s titulky. Pětka pro mě v tu dobu byla ještě lepší než čtvrtá sezona a je tomu tak na pořád. Co je nejlepší, že to parádně navazuje po delší době na čtvrtou sezonu: smrt Palmera, smrt Michelle, jako smrt Tonyho (měli ho nechat žít a nebo ho nevracet zpátky, tahle věc mě štve), přepadení letiště, nervový plyn, přepadení PTO a smrt Edgara (toho mi bylo taky hodně líto), přepadení ruského prezidenta, Jack v letadle, přepadení ruské ponorky, na konec nečekaný únos Jacka do Shanghaje šikmoočkama. Určitě jsem na něco zapoměl, protože tam toho bylo hoodně. Pro mě nejlepší sezona a vrchol celého seriálu. 100%!!! PS: A to nejlepší je opět otevřený konec a co asi bude v šesté sezoně...pokračování příště...(8.3.2018)