Amazonka (TV seriál)

Peter Benchley's Amazonas

Amazonka

Dobrodružný

Kanada / Německo, 1999, 22x45 min

Určite ma to chytilo viac ako Lost, možno preto, lebo to sme to sledovali v ranných érach kapitalizmu a neboli sme ešte prejedení podobnými žánrami, možno preto, že sme boli mladší a zážitky a vnemy z takýchto čias majú v mysliach väčší akcent, len ma vtedy mrzelo, že zhruba od polovice série to bolo dosť vyhorené a možno aj zbytočne dlhé, napriek tomu bol výsledný dojem nadpriemerný, takže 75%.(19.4.2010)

Toto dielko ma naozaj prekvapilo, nielenže drží diváka celý čas v napätí, ale po skončení každej epizódy sa neviete dočkať tej ďalšej a ďalšej a nemáte nikdy dosť. Strhujúce akcie, boj o prežitie učenie sa o charakteroch ľudí ktorý sú okolo vás, snaha nájsť cestu späť, asi tak by sa dal charakterizovať tento seriál. Možno je len škoda že sa nedočkal ďalších sérií, pretože záver ostal dosť otvorený, no jeho predstavitelia v jednotlivých roliach vydali zo seba naozaj maximum a môžu byť na svoju prácu hrdý. Domorodé kmene tam boli vykreslené až príliš realisticky, niekedy to priam naháňa hrôzu a zimomriavky, ale čo mi viem Amazonka ukrýva predsa mnoho tajomstiev.(14.9.2010)

So seriálom LOST by som to určite neporovnával. Nemyslím tým fakt, že sa tento seriál LOSTu nevyrovná. Ale toto nieje stroskotanie na Hawaii ale v odpornej Juhoamerickej džungli plnej smrteľných tarantúl, hadov a kanibalov. Tento seriál som miloval, istého času, okolo roku 2000 to bol môj najobľúbenejší seriál. Naozaj výborný. Každá časť zaujme, v podstate aj postavy sú zaujímavé a dej napínavý. Dal som síce hodnotenie 5* ako aj LOSTu, ale myslené (LOST 100%, Amazonka 95%).(13.3.2011)

Nemôžem ohodnotiť niečo, čo nebolo dokončené! A je mi jedno, že dôvodom predčasného ukončenia natáčania je údajne neúspech u divákov. Nerozumiem, prečo sa (nielen v Amerike) točia seriály takýmto spôsobom: Natočí sa pilotný diel, následne sa zistí či majú o daný žáner a typ seriálu diváci záujem. Ak nie, viac sa už nenatáča. (Prípadne sa natočí jedna séria, potom MOŽNO ďalšia séria, potom MOŽNO ďalšia séria...) Chápem, že ide o biznis, ale čo je veľa, to je veľa. Najhoršie pre kinematografiu dnešnej doby je, že sa scenár píše dodatočne. Amazonka, Crusoe, Terra Nova, Joan z Arkádie, 100 Questions, Rodinka úžasných...všetko predčasne ukončené! Čo tak napísať scenár (CELÝ!) a potom natáčať? Z tohto dôvodu ma takmer nikdy nesklamú životopisné filmy a filmy natáčané podľa už existujúcej predlohy (väčšinou ide o staršie a overené literárne diela).(31.1.2015)

• sidonka

Béčková blbina, ale má pěknou dobrodružnou atmosféru, náladu a příjemný retro nádech. Amazonský deštný prales krásný na pohled. Místy je to trochu úsměvné a naivní, neodsýpá to tak jak by mělo, ale působí to vcelku příjemně. Navíc tam hraje můj oblíbený herec. Později je to už hodně přitažené za vlasy, přeskakovala jsem. Viděla jsem 1.sérii,pouze do 22.epizody, která je bez konce... Nevím a nemůžu dohledat, jak to nakonec skončilo.(12.8.2017)

• Tyler Hynes