Amazonka (TV seriál)

Peter Benchley's Amazonas

Amazonka

Dobrodružný

Kanada / Německo, 1999, 22x45 min

Rozhodně zajímavý námět, úchvatná příroda. První díly super, bohužel postupem času se to trochu zasekne, ale scénaristé si toho asi byli vědomi, proto ty závěrečné díly s kanibaly. Krásná Carol Alt a pokud si vzpomínáte na seriál Vražedné pobřeží tak rádi uvítáte v jedné z hlavních i Roba Stewarta. Otevřený konec přímo vybízel k pokračování, škoda že byla natočena jen jedna série... 70%(16.4.2012)

Pamätám si ho len tak hmlisto,ale viem,ze som nevynechala ani jeden diel.Skoda ho,posledný diel prvej série,no aspoň si myslím že to bolo na serie,skončil nevyriešene,ako sme zvyknutí tradične.Tažké srdce na tvorcov,ktorý sa neunúvali nakrútiť pokračovanie.Mohli by ho televízie odvysielať ešte raz,nenahnevala by som sa.(29.3.2013)

bože tie hady sú všade .... neznášam ich ale ten seriál posúvajú na vrchol práve oni pretože asi žiadny film ani seriál ma ešte nedonútil od úľaku či zhnusenia vykríknuť a odtrhnúť sa od obrazovky či si dokonca zakrývať oči .... konečne niečo skvelé .. seriál som miloval už ako malé decko a teraz som strašne rád že som sa rozhodol ho pozrieť znovu(21.5.2014)

Překvapuje mě nejen to, že to nikdo nehodnotil, že je tu 3x hodnocení jako "odpad" a navíc že ani Nova tomu nevěnovala dost pozornosti, když to uváděla od 9 hod. Dopoledne. Prvně jsem ten seriál viděl na Markíze a do té doby se mi už dlouho nestalo, že bych u nějakého seriálu seděl jak přikovaný a nemohl se dočkat dalšího dílu. Podle mého to bylo velice napínavé ... O rok později jsem se na to díval s mou přítelkyní (to už jsem měl nahrané všechny díly z Novy) a nakonec pořád žadonila ať jí pustím další díl a tak jsme viděly třeba 4 díly za večer.(2.6.2003)

Nemôžem ohodnotiť niečo, čo nebolo dokončené! A je mi jedno, že dôvodom predčasného ukončenia natáčania je údajne neúspech u divákov. Nerozumiem, prečo sa (nielen v Amerike) točia seriály takýmto spôsobom: Natočí sa pilotný diel, následne sa zistí či majú o daný žáner a typ seriálu diváci záujem. Ak nie, viac sa už nenatáča. (Prípadne sa natočí jedna séria, potom MOŽNO ďalšia séria, potom MOŽNO ďalšia séria...) Chápem, že ide o biznis, ale čo je veľa, to je veľa. Najhoršie pre kinematografiu dnešnej doby je, že sa scenár píše dodatočne. Amazonka, Crusoe, Terra Nova, Joan z Arkádie, 100 Questions, Rodinka úžasných...všetko predčasne ukončené! Čo tak napísať scenár (CELÝ!) a potom natáčať? Z tohto dôvodu ma takmer nikdy nesklamú životopisné filmy a filmy natáčané podľa už existujúcej predlohy (väčšinou ide o staršie a overené literárne diela).(31.1.2015)

• Carol Alt