Amazonka (TV seriál)

• Německo

Peter Benchley's Amazonas

Amazonka

Dobrodružný

Kanada / Německo, 1999–2000, 16 h 8 min (Minutáž: 44 min)

bože tie hady sú všade .... neznášam ich ale ten seriál posúvajú na vrchol práve oni pretože asi žiadny film ani seriál ma ešte nedonútil od úľaku či zhnusenia vykríknuť a odtrhnúť sa od obrazovky či si dokonca zakrývať oči .... konečne niečo skvelé .. seriál som miloval už ako malé decko a teraz som strašne rád že som sa rozhodol ho pozrieť znovu(21.5.2014)

Nemôžem ohodnotiť niečo, čo nebolo dokončené! A je mi jedno, že dôvodom predčasného ukončenia natáčania je údajne neúspech u divákov. Nerozumiem, prečo sa (nielen v Amerike) točia seriály takýmto spôsobom: Natočí sa pilotný diel, následne sa zistí či majú o daný žáner a typ seriálu diváci záujem. Ak nie, viac sa už nenatáča. (Prípadne sa natočí jedna séria, potom MOŽNO ďalšia séria, potom MOŽNO ďalšia séria...) Chápem, že ide o biznis, ale čo je veľa, to je veľa. Najhoršie pre kinematografiu dnešnej doby je, že sa scenár píše dodatočne. Amazonka, Crusoe, Terra Nova, Joan z Arkádie, 100 Questions, Rodinka úžasných...všetko predčasne ukončené! Čo tak napísať scenár (CELÝ!) a potom natáčať? Z tohto dôvodu ma takmer nikdy nesklamú životopisné filmy a filmy natáčané podľa už existujúcej predlohy (väčšinou ide o staršie a overené literárne diela).(31.1.2015)

• Sidonka

Béčková blbina, ale má pěknou dobrodružnou atmosféru, náladu a příjemný retro nádech. Amazonský deštný prales krásný na pohled. Místy je to trochu úsměvné a naivní, neodsýpá to tak jak by mělo, ale působí to vcelku příjemně. Navíc tam hraje můj oblíbený herec. Později je to už hodně přitažené za vlasy, přeskakovala jsem. Viděla jsem 1.sérii,pouze do 22.epizody, která je bez konce... Nevím a nemůžu dohledat, jak to nakonec skončilo.(12.8.2017)

Co jako dítě žereš, to tě v dospělosti rozesmává. Tento seriál je skutečně dobrodružné Eso pro děti a puberťáky, takový drsnější Tarzan, ale v mnohem temnější atmosféře. Pochopitelně to má plno naprosto idiotských momentů jako například fakt, že bílé dítě ze spadlého letadla vede kmen amazonských indiánů, ale určité kouzlo to mělo. Je hezké vidět, že dříve se jelo na jednoduchý formát, který fungoval. Dnes se musí všechno totálně překombinovávat (LOST), aby to diváka řádně usadilo do křesla a i když daný seriál žere, sám ani nechápe co zrovna sleduje. 60%(26.7.2011)

Překvapuje mě nejen to, že to nikdo nehodnotil, že je tu 3x hodnocení jako "odpad" a navíc že ani Nova tomu nevěnovala dost pozornosti, když to uváděla od 9 hod. Dopoledne. Prvně jsem ten seriál viděl na Markíze a do té doby se mi už dlouho nestalo, že bych u nějakého seriálu seděl jak přikovaný a nemohl se dočkat dalšího dílu. Podle mého to bylo velice napínavé ... O rok později jsem se na to díval s mou přítelkyní (to už jsem měl nahrané všechny díly z Novy) a nakonec pořád žadonila ať jí pustím další díl a tak jsme viděly třeba 4 díly za večer.(2.6.2003)