Baywatch Nights

• USA Baywatch Nights
Akční / Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, (1995–1997), 31 h 32 min (Minutáž: 43 min)

David Hasselhoff, Angie Harmon, Eddie Cibrian, Donna D'Errico, Gregory Alan Williams, Dorian Gregory, Lou Rawls, Lisa Stahl, Michael Winslow, Terry Kiser (více)

Série(2) / Epizody(44)

V menej úspešnom spin-offe seriálu Baywatch (1989-2001) má spoľahlivý vedúci plavčíkov na pobreží pláže v Los Angeles Mitch Buchannon (David Hasselhoff) novú prácu, ktorej sa venuje po nociach. Zamestnal sa ako súkromný detektív s poslaním riešiť rozmanité zločiny, často prepojené s plážovým a oceánskym prostredím (napríklad pašerácke trasy, čierne skládky alebo rozmanité úkryty kriminálnej činnosti). V jeho snahe mu pomáha niekoľko spolupracovníkov, vrátane mladého plavčíka Griffa Walkera (Eddie Cibrian). (Incantator)

Gemini

Nula od nuly pojde...hlavní roli hraje David Haselhoff, a tenhle seriál byl zčásti i jeho nápad...víte, kam tím mířím, že ano? A ta hvězda je za sličnou černovlásku v jedné z hlavních rolí. ()

Enšpígl odpad!

Vždycky mě zajímalo co dělá David Hasselhoff, když nedělá pobřežní hlídku, už to vím ---- dělá noční hlídku. ()

T2

Absolútne nevýrazné a David Hasselhoff to ma ešte sám celé utiahnuť bez zaujímavejších vedľajších postáv, keď dobre vieme čo je to za herca, už ani neviem či tam bol nejaký detektív alebo čo ale fakt zbytočný výstrel do tmy. ()

tron

V polovici 90. rokov bol David Hasselhoff na roztrhania: nielenže natáčal nesmierne populárny seriál Baywatch (a zopár béčkarských filmov z daného univerza, napr. Baywatch: Forbidden Paradise), ale riskol to a vrhol sa na baywatchský spin-off resp. rip-off (resp. oboje). V Baywatch Nights sa nás snažil presvedčiť o absurdnej myšlienke, že Mitch Buchannon nemá čo robiť a len čo sa večer vráti domov z roboty, vyzlečie si plavky, nahodí smoking a vyrazí do nočných ulíc riešiť kriminálne zločiny ako jeden z trojice spolumajiteľov súkromnej detektívnej agentúry. V podstate chápem, prečo/že sú Baywatch Nights na čsfd v čiernych číslach, ale keď si ich pozriete s odstupom desaťročí, uvedomíte si (možno...), že vlastne nakoniec nie sú až také zlé, ako sa nám zdali byť v dobe premiéry (alebo ako sa nám kvázi ironicky snažia nahovoriť niektorí ľudia). Jasné, scenáre sú také, že by hlavného páchateľa uhádla aj vaša osemročná neter (vrahom je obvykle buď postava, ktorú na to tipujte od prvej sekundy alebo naopak postava, ktorú na to tipujete najmenej, nič medzi tým). Ale Hasselhoff je sympaťák, ktorý si zo seba vie urobiť srandu (viď. časť, v ktorej sa musel kvôli úspešnému vyšetreniu prípadu prezliecť do ženských šiat), jeho dvaja parťáci sú super (jedným z nich je legendárny Garner z Baywatchu!) a nad celým seriálom (hoci nevydržal dlho, len dve sezóny) sa vznáša veľmi príjemná a návyková atmosféra: hlboké noci, večerné pláže, špliechajúce more, nočné kluby, temný zločin, džez, jemná erotika... má to niečo do seba. Klamal by som, ak by som sa tu teraz na niečo hral a vravel, že je to dopad. Nie je. ()

Faidra odpad!

Se seriálem, který vznikl proto, aby Dave nemusel v Pobřežní hlídce zatahovat panděro, to prostě nemohlo dobře dopadnout. ()

-bad-mad-wolf-

Jedna hvězda za těžko popsatelný bizár, který bez milosti profackoval každého, kdo sem zabloudil z kalifornských pláží. A ta směšná snaha o zapojení sci-fi prvků - já myslel, že chlastá jen Hasselhoff... ()

MaedhRos odpad!

Michael Shanks (hvězda seriálu Stargate SG1) jednou o postavě Daniela Jacksona v žertu prohlásil, že po nocích, když zrovna neluští klínové písmo a nekočkuje se s emzáky, potírá zločin a bezpráví coby maskovaný ninja. Přišlo mi to jako velmi roztomilý vtip... Částečně by to vysvětlovalo, proč doktor Jackson vypije tolik kafe. Hasselhoffovi zas podle všeho připadalo jako dobrý nápad a zajímavá myšlenka, že Mitch Buchannon se po nocích (když zrovna nezachraňuje životy, nekřísí tonoucí a nezatahuje břicho) potýká s přirozenými i nadpřirozenými antagonisty coby soukromé očko (nebo co vlastně)... Taky by to byl roztomilý vtip (o to roztomilejší, že s ním Hasselhoff přišel dřív, než Shanks), kdyby to nedošlo uskutečnění v podobě jednoho z nejpříšernějších spin-offů v historii televizní tvorby. Ale ona už původní Baywatch je jasným dokladem toho, že Hasselhoff prostě neví, kdy přestat. ()

anderson

Ak si človek nezasvätený do fenoménu HASSELHOFF prečíta tunajšie komentáre, nedozvie sa NIČ. A stavím sa, že väčšina dotyčných komentátorov žiadnu epizódu z BAYWATCH NIGHTS nevidela a hodnotí akosi z popudu občianskej povinnosti varovať pred demenciou podobných paškvilov. Tiež by som dal odpad! ale budem za provokatéra a nadhodnotím toto dielko, pretože zďaleka nedosahuje napríklad stupidity VIP (od "kolegyne" ANDERSONovej). No a trošku faktov: Prvá séria je čisto detektívna, zato tá druhá, tak v tej sa HASSELHOFF zcvokol a pustil sa riešiť (s novým tímom) mysteriózne prípady ala AKTY X. A napriek amaterizmu spracovania, nechcená komediálna vrstva ma vždy spoľahlivo pobavila. (20.8.2007) ()

ARI50

Řekl bych že tady někdo chtěl ohromit a dát divákovy nějakou změnu bohužel solidně se to nepovedlo. ()

corpsy

Je to jednoducho nevydarený pokus vymáčknuť s fenoménu BAYWATCH ešte viac a nalákať ešte viac divákov. Klasická 90tková kriminálka bez nejakého napätia a gradácie. ()

Hostýlek u mrtvého plavčíka

Hostýlek u mrtvého plavčíka