Směr jih - Série 3

(série)
všechny plakáty
Kanada / USA, (1997–1998), 9 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Paul Haggis

Paul Gross, Callum Keith Rennie, Beau Starr, Camilla Scott, Ramona Milano, Gordon Pinsent, Jan Rubeš st., Dean McDermott, Michael Hogan, Claudio Masciulli (více)

Epizody(13)

stOKYi

Po odchode Davida Marciana seriál išiel trochu dole. V podstate si svoju kvalitu zachoval, len dvojica už nemala takú iskru ako v prvej sérii, v podstate tú iskru, ktorá tento seriál okrem skvelých dialógov a príbehov držala u mňa tak vysoko. ()

anderson

Na začiatok trochu klišé: tiež dávam absolutórium len epizódam s MARCIANom. --- V roku 1996 nás na Slovensku začal svojou najsledovanejšou stanicou (raz ju dokonca ktorýsi pomätený prieskum vyhodnotil ako najsledovanejšiu na svete) oblažovať mediálny magnát RUSKO. I sledoval som teda ako zákon káže :-) a nestačil som otvárať oči. Oproti (vtedy už 2- ročnej) NOVE to bol fakt "posun". Lenže potom prišiel DUE SOUTH s dokonalým českým dabingom dua SVOBODA - KVASNIČKA a "bylo vymalováno". Na Slovensku sme gentlemana "konstábla" FRASERA poznali dlho pred jeho českou - nováckou - premiérou. Potom prišli "chudá léta" keď JOJ-ka tento kult - poviem narovinu - skurvila odporným slovenským dabingom a už som nedúfal, že niekedy uvidím DIEFENBAKERA v takej podobe ako som si ho pamätal. Od júla 2006 sa ale chicagská dvojka vrátila na NOVU. Ďakujem. Apropo PAUL HAGGIS. Práve vtedy som si jeho meno všimol (on totiž DUE SOUTH vymyslel), a hoci CRASH ma nijak extra nenadchol, myslím, že tento chlapík má scenáristický talent. Technická poznámka: Jediné čo musím NOVE vytknúť je príšerne zašumený český dabing (vysielajú to v duále), ktorý by sa patrilo digitálne remastrovať. Žeby nám neprial ani zub času ? (9.8.2006) ()

• Keď Pike (Maury Chaykin) hovorí s Rayom, tak auto, ktoré šoféruje, manévruje inak, než ako on točí volantom. (ČSFD)
  • V záverečnej časti epizódy hrá pieseň "Brothers in Arms" od kapely Dire Straits. (ČSFD)