Směr jih (TV seriál)

Un tandem de choc

Smer juh

Dobrodružný / Krimi / Komedie / Drama

Kanada / USA, 1994, 40x45 min

Paul Gross, David Marciano, Tony Craig, Beau Starr, Daniel Kash, Ramona Milano, Camilla Scott, Gordon Pinsent, Leslie Nielsen, Brendan Kelly, Carrie-Anne Moss, Peter Williams, Kristin Lehman, Quancetia Hamilton, Ron Lea, Ken Foree, Shanna Moakler, James Allodi, Aaron Ashmore, Christina Cox, Kim Schraner, Michael A. Miranda, John S. Davies, Linda Griffiths, Marc Donato, Vince Corazza, Sherry Miller, Lisa Houle, Lisa Jakub, Maria Rangel, Rod Wilson, Lee Purcell, Melina Kanakaredes, Aidan Devine, Tom McCamus, Mark Lutz, Philip Granger, Ellen Dubin, David Campbell, Karyn Dwyer, Douglas O'Keeffe, Raye Birk, K.C. Collins, Conrad Dunn, James Kidnie, Hugh Thompson, Yanna McIntosh, Wayne Robson, Eugene Clark, Dick Anthony Williams, Tyrone Benskin, Deborah Rennard, A.C. Peterson, Natalie Radford, Mark L. Taylor, Mackenzie Gray, Max Gail, Wanda Cannon, Clarice Taylor, Tsai Chin, Brooke Johnson, Anne Marie DeLuise, David Taylor, Jennifer Dale, Susan Gibney, George Buza, Kate Trotter, Dan Lett, Nick Sandow, Mark Ruffalo, Robert Eaton, Denis Forest, Marisol Nichols, Frank Crudele, Elisabeth Rosen, Francie Swift, Richard Fitzpatrick, Kaye Ballard, Paulino Nunes, Jason Blicker, R.D. Reid, Jeff Pustil, Brent Stait, Clare Coulter, Gary Reineke, Richard Yearwood, Susan Douglas Rubes, Frank Moore, Cedric Smith, Fab Filippo, Gene Mack, Jason Barbeck, Bruce Beaton, Angela Moore, Harvey Atkin, Doug Murray, Eric Christmas, Martha Burns, Vladimir Jon Cubrt, Ron White, Matt Birman, Tony Nappo, Joseph Ziegler, John Jarvis, Eric Woolfe, James Binkley, Tony Munch, Matthew Bennett, Sarain Boylan, Keith Dinicol, Kedar Brown, Sam Coppola, Tony Rosato, Jonathan Whittaker, Miguel Fernandes, Maria Vacratsis, Aron Tager, Michele Scarabelli, Shawn Thompson, Charles Dennis, Judah Katz, Johnie Chase, Billy Otis, Michael Rhoades, Maria Ricossa, Mike Hodge, Louis Del Grande, Louis Di Bianco, Stewart Arnott, Joseph Scoren, Marvin Kaye, James Purcell, Sean Sullivan, Joe Lisi, Shay Duffin, Scott Gibson, Cali Timmins, Phillip Jarrett, Judith Scott, Helen Hughes, Arthur French, Garry Robbins, Oliver Becker, Frances Hyland, Tomas Chovanec, Paul Miller, Warren Sulatycky, Kathryn Kirkpatrick, Merwin Mondesir, Susan Coyne, Walker Boone, Ernie Grunwald, Justine Campbell, Shaun Austin-Olsen, Vito Rezza, Ho Chow

Komentáře uživatelů k TV seriálu (98)

Benton Fraser je můj hrdina. :) Pět hvězdiček ale platí jen do Rayova odchodu. Jeho nástupce se snaží, ale beznadějně, protože na geniálně se doplňující buddy team Grosse a Marciana už navázat bohužel nedokáže...(1.5.2004)

Seriál s hrdinou čistým jako okvětí bílé lilie...a druhým, který je jako celkem slušně orvaný bodlák...a k nim Diefenbaker a Fraserův mrtvý otec, to dohromady dá hodně zábavy, i když je to jenom "buddy seriál".(25.5.2005)

Nic jsem od toho nečekal, ale celkem mě to potěšilo už jen proto jak se titulní dvojka výborně doplňuje. V seriálu zazní občas i humor takže dávám 3 * hlavně i díky tomu pač je to na americký seriál nezvykle humorné. Koukat se na to nechá pokud v televizi zrovna nic nedávají a chcete se u něčeho odreagovat. (67%)(21.7.2006)

Jedna z mála dobrých kanadských filmových/seriálových vecí (okrem Jamesa Camerona a Neve Campbellovej). Milá a vydarená televízna šou, ktorá uspokojí fanúšikov kriminálok i zábavného buddy movie pošťuchovania (Gross a Marciano výborná dvojka). Len občas to bol omyl (hosťovanie aj tu uprdeného Leslieho Nielsena mňa osobne urazilo) a smaozrejme časom to troška stagnovalo.(23.12.2004)

Jeden z těch lepších krimi seriálů...(27.7.2006)

Pokud si dobře pamatuju, měl hlavní hrdina schopnosti jako MacGywer - a to dokáže pobavit. Pamatuju si, jak odhalil bombu v šampaňskym, protože drátek držící špunt byl utažen na druhou stranu... Prostě borec.(14.12.2009)

Priemerný seriál s naozaj výbornym soundtrackom.(24.2.2007)

Tenhle seriál mi zpříjemnil mnohá odpoledne. Spojuje humor s mile starosvětskou atmosférou. Hlavní hrdina je velmi staromodním způsobem kladný a musím říct, že mi něco takového asi už dlouho chybělo. Jenom nemůžu pochopit, proč se mnou nadšení nad tímto seriálem nikdo nesdílí. Chápu však, že na něm není ani nic kultovního, ani ani nic nového. Někdy však staromódní zábava příjde vhod. A příběh o muži, který je zárověň odvážný, pohledný, k tomu velice čestný (a ještě navíc v uniformě), vás pohladí na duši. Uznávám, že to není zrovna historka ze života.(26.1.2004)

Směr Jih aka Kanadský jízdní policista v Chicagu!;-)(2.12.2009)

Milý a nenásilný seriál o jednom kanadském jízdním policistovi a jeho psu, kteří spolupracují v mnoha krimiepizodách.....(10.12.2006)

Náhoda tomu chtěla a nyní jsem narazil na tento seriál, který jsem před patnácti! lety doslova žral. Po Beverly Hills to byla kýžená změna a pamatuji se, že jsem se na nerozlučnou dvojici psíka a policisty těšil. Nyní už se na něj znovu nepodívám, ale jen z důvodu nedostatku času. Proto z nostalgie...75%(31.7.2009)

Srdcovka, ktorá ma napriek svojej naivite a limonádovosti vždy dokáže pobaviť...(7.1.2007)

S odchodem "pravého" Raye ztratila série dech a sklouzla hluboko pod vysoce nastavenou laťku-tvůrci si bohužel nedokázali říct "dost" v pravou chvíli. Ale jinak mám pro Směr jih jen samá pozitiva.(14.12.2006)

Skvěly zimní seriál se suprovým psem, skvělým hercem a super díly oliznout očuchat a najít povedené hodně.(12.10.2018)

Na začiatok trochu klišé: tiež dávam absolutórium len epizódam s MARCIANom. --- V roku 1996 nás na Slovensku začal svojou najsledovanejšou stanicou (raz ju dokonca ktorýsi pomätený prieskum vyhodnotil ako najsledovanejšiu na svete) oblažovať mediálny magnát RUSKO. I sledoval som teda ako zákon káže :-) a nestačil som otvárať oči. Oproti (vtedy už 2- ročnej) NOVE to bol fakt "posun". Lenže potom prišiel DUE SOUTH s dokonalým českým dabingom dua SVOBODA - KVASNIČKA a "bylo vymalováno". Na Slovensku sme gentlemana "konstábla" FRASERA poznali dlho pred jeho českou - nováckou - premiérou. Potom prišli "chudá léta" keď JOJ-ka tento kult - poviem narovinu - skurvila odporným slovenským dabingom a už som nedúfal, že niekedy uvidím DIEFENBAKERA v takej podobe ako som si ho pamätal. Od júla 2006 sa ale chicagská dvojka vrátila na NOVU. Ďakujem. Apropo PAUL HAGGIS. Práve vtedy som si jeho meno všimol (on totiž DUE SOUTH vymyslel), a hoci CRASH ma nijak extra nenadchol, myslím, že tento chlapík má scenáristický talent. Technická poznámka: Jediné čo musím NOVE vytknúť je príšerne zašumený český dabing (vysielajú to v duále), ktorý by sa patrilo digitálne remastrovať. Žeby nám neprial ani zub času ? (9.8.2006)(9.8.2006)

Seriál mě celkem bavil. V žádném případě nezklamal, spíše potěšil.(16.1.2011)

Je to... milé. Takže sa na to príjemne pozerá, ale sledovať pravidelne musí byť asi už nuda... V každom prípade musím obdivovať, že z hlavného hrdinu spolu s príjemným a poctivým gentelmanským chlapíkom neurobili aj totálneho mumáka...(27.8.2006)

Prvá séria bola jednoznačne za päť. Fraser sa stal mojou najoubľúbenejšou filmovou postavou. Akoby ani nebol z tohto sveta, slušný, milý, čestný. Keď sú na ďalekom severe Kanady všetci takí, asi sa tam presťahujem.(11.5.2004)

• mysiak

Kultový seriál, ktorý proste treba vidieť...čo treba viacej dodať?(17.9.2008)

• IllIlIlIIl

...když ta jeho červená uniforma byla tak komická....(28.11.2007)

Tenhle seriál jsem měl moc rád.(14.12.2008)

Jeden ze seriálů, kterým já říkám "odpolední". Na pravidelné sledování se moc nehodí, ale čas od času se na ně člověk může podívat a odpočinout si. Takové seriály jsou poměrně dobré, ačkoliv se jejich kvalita liší díl od dílu. Střídají se dobré, výborné a naprosto nudné epizody. Přesně to platí i zde. U některých epizod jsem se výborně bavil, některé jsem kvůli jejich nepovedenosti ani nedokoukal. Ústřední dvojka (původní) je dobrá a pěkně to mezi nimi jiskří. Případy sice nejsou nic moc, ale musí se to brát jako spíše komediální seriál. Jako celek je seriál za ***, kdybych hodnotil jen ty povedené díly (a že jich je dost, leč těch špatných také), bylo by mé hodnocení ještě vyšší.(30.9.2007)

Tenhle seriál se na začátku tvářil nevinně. Když ho před několika lety dávali v TV, občas jsem se mrkla na nějaký ten díl, ale teď, když se mi poštěstilo a mám tu možnost slédnout ho úplně od začátku, tak zjišťuju, že tak nevinný zase není. Pár počáteních nezávislých dílů s dávkou kanadského humoru časem vystřídaly i díly vážnější a pochmurnější. Postupem času můžeme nahlédnout i do Fraserova nitra (např. viz Viktorie - mimochodem jeden z nejhezčích dílů), děj nás zavádí i do Rayovy rodiny a jak už zde bylo řečeno - když se k nim přidá i Diefenbaker, Fraserův mrtvý otec, sem tam i Rayovo duchové, k tomu ještě jeho sestra Francheska, tak to opravdu nemá chybu. Zdánlivě jednoduchý seriál, ale vždyť přece ... V jednoduchosti je krása ;) No řekněte, kdo by nechtěl mít v domě takového gentlemana? :) Oblíbené postavy: Snad všechny + Diefenbaker ;)(25.6.2011)

• Eldrick

Doslova jsem nesnášel toho moralizujícího přeslušnělýho Kanaďana ve stupidní mrkváčový uniformě.(24.3.2011)

kto už by len Bentonovi Fraserovi odolal?(11.9.2006)

• Ice123

Ze začátku to byl zajímavý seriál na 3* ale postupem času velice omrzí a stává se z něho tuctová podívaná.... omlouvám se všem, kterým se to líbí ale pouze 2*(3.6.2010)

Dávám plný počet, protože jsem tenhle seriál neviděla nekonečně dlouho, ale barvité vzpomínky, jak jsem se nasmála kontrastům hlavních hrdinů, mi zůstaly dodnes. Takže to muselo být opravdu HODNĚ veselé. A navíc se mi tehdy strááášně líbil :) hlavní hrdina...(16.7.2006)

Skvelý seriál ktorého diely si pozriem aj viac krát. Neviem presne či detektív veccio odíde ešte v tejto sérii (alebo len v serialy natočenom v r.1997), ale pokiaľ neodišiel, tento seriál si udržuje vysokú úroveň zábavnosti. Potom to trochu išlo dolu. Skvelé dialógy a nápadité príbehy. ray "myslíš že tie tri hodiny pozorovania budú stačiť? "... frasier "raz som pozoroval prázdnu chatu 12 dní".... ray " prečo si ju pozoroval keď bola prázdna" ........ frasier "prvých 10 dní som nevedel že je prázdna".... ray "prečo si ju pozoroval zvyšné dva dni? Vieš čo radšej to nechcem vedieť" :D(27.2.2012)

Nicim vynimocny, skor sivy a sedivo priemerny serial o jednom kanadskom policajtovi, jeho psovi a o tom, ako spolu riesia kriminalne zapletky ... nudil som sa dokonale. 50 %(2.5.2013)

Kdyby se moje rodina dozvěděla, že jsem dva bloky stopoval nějakého blbého pudla místo svého psa, musel bych se hanbou propadnout. Tenhle ten policajt je fakt třída...(21.7.2006)

Docela pohodový a vtipný seriál, který jsem jeden čas sledoval.(20.10.2008)

Oblíbený seriál babičky :-) Paul Grass jako jízdní policista je prototyp pravého gentlemana. Ideálně spadá do kategorie - rodinný. Chemie mezi Fraserem a Vecchiem je na jedničku(5.11.2014)

Humorný kriminální seriál, který mi zrovna moc nesedl.(13.7.2009)

Byť chlapom, tak ním, byť ženou /a Rayom/, tak jedine s ním.....Som staromódna a páčia sa mi klasickí slušní a skromní hrdinovia, páči sa mi takýto druh humoru a soundtrack je nádherný.Jeden z mála seriálov,keď som sa nemohla dočkať ďaľšej časti, dostala chuť kúpiť si psa, odísť do Kanady, chcela zabiť Viktóriu a bolo mi fakt ľúto,keď ho tá mrcha oblafla /pretože tým pre mňa skončilo aj čaro seriálu a viac som nepozerala/. P.S.Neviem,či len mne Ben strašne pripomína Karotku z "Discworld"....(1.4.2009)

• mab

Seriál je dobře zpracovaný, má zajímavě poskládané hrdiny (pan správňák, pan protřelý + na huňaté psovité šelmy mám slabost), ale zápletky dost často trpí scénáristickým neumem - tedy občas pitomostí, občas překombinovaností (nejpřekombinovanější díl o dcerce kanadského velvyslance), takže lehčí, ale podprůměr .(4.8.2014)

• divak84

pár dílů jsem viděl, ben Fraser je sympaták, ovšem takových seriálů je spousta a ničím zajímavým podle mě není.(18.3.2011)

• Sagara

Ďalší seriál detstva ktorý ma nudil až na pôjd.(31.8.2011)

Jednotlivé díly jsou velmi nevyrovnané, některé jsou za pět až šest hvězdiček, jiné se blíží odpadu. První série je o poznání kvalitnější než druhá. Nejvíc díly sráží zbytečné nemravné narážky a vtipy, dokud Fraserovo obdivovatelky házejí zamilované pohledy, je to vtipné, jakmile začnou tvůrcové tlačit na pilu, je to hnus: např. z Rayovy sestry vytvořili regulérní kurvu. Díly, které stojí za vidění (kromě humoru obsahují i mravní poučení): Osvoboďte Willieho, Koně se přece také jedí, Policisté a miminko, Jestřáb a ruční pila, Modrá čára. Jestřáb a ruční pila je, nejen kvůli přítomnosti katolického kněze, můj nejoblíbenější díl.(1.7.2014)

Maximální hodnocení, ale jen za první dvě řady. Po odchodu Davida Marciana seriál upadá do mírné nadprůměrnosti. Benton Fraser je snad ještě idealističtějším hrdinou než Frank Serpico. No řekněte sami, nechtěli byste bydlet v baráku s tak milým a inteligentním sousedem? Směr Jih je jeden ze seriálů, na který se můžu dívat pořád a nikdy mě neomrzí.(19.4.2005)

Nuž teda, oldschool chasing of justice :) Seriál, ktorý som si obľúbil ako malý chlapec, keď bežal na Markíze.(7.2.2010)

Zcela charakterově odlišné hlavní postavy a alespoň v pvních dvou sériích vtipy narvané scénáře, udělali z Due South v mých očích opravdu klasiku. Nepřipomínal vám ten Kanaďan (myslím, že ho hraje Paul Gross) agenta Coopera z Twin Peaks? Myslím, že by si spolu dobře rozuměli.)(17.4.2003)

Jako malý jsem tento seriál miloval a toho Kanaďana zbožňoval a jako velký,líbí se mi o moc méně,ale nostalgie je mocná,tak rád přidám(15.3.2007)

Určitě sympatický hlavní hrdina a jeho parťák + průměrný zbytek = 3*(16.2.2012)

Krimi seriál o trochu netradiční dvojici mužů zákona, jeden je kanadský policista zvyklý na drsné podmínky prostředí, druhý je detektiv tlučhuba zvyklý na gangy velkoměsta. Oběma, ač přes jejich rozdíly, celé to partnerství funguje a seriál dokáže zaujmout.(23.5.2010)

Ale jo, v té době, kdy to vysílali jsem se na to koukal. Sice ne úplně nějak pravidelně, abych musel vidět úplně každý díl, to zas ne, ale sem tam občas... A mělo to i vtip. Verdikt: 3* a 60 - 70 %.(19.1.2015)

"Čo robíte v mojom záchode Benton...Prišiel som Vás informovať pane..." :)(11.7.2005)

• Arach.No

Jak by řekl Cartman "Weaak!"(9.1.2007)

Seriál si pamatuji hlavně kvůli nádherné ústřední melodii. Jinak se řadí k tomu lepšímu z kanadské produkce.(17.2.2009)

Místy je to vtipný seriál, ale Paul Gross mi připadá místy až příliš velký slušňák a celkem je to spíš průměr, maximálně slabý nadprůměr. Nicméně některé díly jsou povedené, třeba ten s Jane Krakowski, kdy jí pomáhá prchat před žárlivým snoubencem.(30.1.2009)

Vezměte sázku na jistotu, klasiku, která vždycky funguje - 2 hrdiny, policejní partnery tak rozdílné jak jen to jde. Pak přidejte humor. V tomto případě velmi přirozený, takový ten druh, co vás přinutí seriál v půli pozastavit aby jste se mohli pořádně vysmát a nadto si onu scénu přehrát ještě jednou. Gratuluju, vznikl vám dobrý seriál. Aby jste ale získali výborný seriál, musíte přidat ještě něco. V případě Due South je to poezie. Jednou za čas se objeví dialog tak dokonalý, že se dá, stejně jako poezie, poslouchat tisíckrát a pokaždé v něm můžete najít nový význam. Due South na to možná nevypadá, ale ve skutečnosti je to hluboký, krásný seriál. Nedávno jsem na něj vzpomínala, jak jsem ho měla v dětství ráda a dala jsem mu 4 hvězdičky. Ale teď při opětovném shlédnutí oceňuji věci které jsem dřív nepostřehla. Už po 12. dílu zvedám hodnocení a přidávám komentář. (- He just woke up and the wind was from the south and he found he still knew the difference between a hawk and a handsaw )(25.8.2013)

Dle mého názoru se jedná o seriál jak má být - vtipný, patřičně věrný kriminalistickému tématu a semtam milý takovým způsobem, že dokáže pohladit na duši. Díly kdy David Marciano odejde jsem nějak při minulém běhu seriálu neviděl, takže o to více si "užívám" nynější první série, co bude pak se uvidí. Třeba změním 5*na 4*, ale .... myslím že ne ;)(7.8.2006)

Z mrazivých kanadských lesů do žáru velkoměsta ovládaného zločinem. Konstábl Benton Fraser, největší seriálovej klaďas co znám, vzor ctnosti a smyslu pro spravedlnost, se svým věrným parťákem,hluchým polovlkem Diefenbakerem a ukecaným škarohlídem,detektivem Kowalskim potírají zločin v ulicích Chicaga. Odpočinkovej krimi seriál okořeněnej sympatickým humorem, kterej jsem si svýho času nenechal v tývce ujít.(2.11.2012)

Perfektná hudba, pefektná kamera, perfektná dvojka. Kým neodišiel Ray bol to perfektný seriál. Potom to bol len 4* seriál. Ale s nostalgie k starým dielom dávam 5(26.12.2004)

Největší úlet s hluchým psem odezírajícím ze rtů a podivínským kanadským jizdním policistou...takových hrdinů víc, because I love extraordinary people(17.6.2008)

Tenhle seriál není žádná bomba, ale jako jediný dokázal zcela naplnit mé kritéria co se týče absolutně jednoduché a příjemné podívané určené jen a jen k relaxaci. A hlavně je kanadské produkce, což je úplná šílenost.(29.1.2009)

• Redix

Neuvěřitelná blbost.(16.9.2009)

Tento seriál jsem sledoval,jak jsem byl dítě. A vždy jsem chtěl být Fraser a mít toho vlka. Teď zase to zase sleduji v televizi a nemám to jinak. Krásnej seriál, vtipné hlášky a příhody ze života. Víc takových!(23.8.2012)

Extravertní cítění v praxi. P.S.: I. - II.(10.3.2014)

Konflikt dvou rozdílných národnostních mentalit? Kouzelně spracované klišé pojaté s nadsázkou a humorem. To mám rád!(15.7.2014)

Není nad vtipné dialogy, hezkého kanadského jizdního policistu a hluchého vlka:-)(13.3.2006)

Jako se letopočet označuje před Kristem a po Kristu, tenhle seriál se dá hodnotit před odchodem Davida Marciana a po odchodu Davida Marciana. Seriál v éře před je výborný buddy seriál, možná to nejlepší co kdy Kanada světu v oboru televize dala. Slušný, čistotný a nezkažený kanadský policista se vydává do Chicaga jen ve společnosti hluchého vlka a ducha mrtvého otce. Něco takového musel někdo hodně dlouho vymýšlet. Ale jak už jsem napsal, je to buddy seriál a celý stál na herecké interakci Gross/Marciano a po odchodu druhého už to není vůbec ono.(22.7.2006)

Moj absolutny vrchol serialoveho neba. Je mojou Severkou. Ak sa stratim v mori rias serialov, ktore sa na nas valia s kazdej strany, vzdy si pomyslim na Frasera, co by robil on. Vosiel do skrine a ocitol sa pred nim uplne iny svet. Domov. Je Pokojom. Je Inspiraciou. Je Modlitbou. Je Vychovou. Je Ukazovatelom. Je Nadherou a Cistotou. Fraser bol moj prvy v podstate filmovy idol, ktoremu som sa chcel podobat. Slusnost, pevnost, dobrodruznost, vytrvalost, gentlemen. Kto by nim nechcel byt? :) Okrem toho ved len ta podstata - kostra pribehu. Kanadan, vlk (dobre mozno polo...ale ja som vzdy vravieval ze je to vlk) po jeho boku, navyse k tomu hluchy a American - so vsetkym co k tomu patri. Ich vzajomna interakcia na poli osobnom ale aj profesnou je vrcholom scenaristickych orgii a ukazkovy model toho, ako to moze vyzerat medzi dvoma odlisnymi hlavnymi postavami. To doplnanie sa, hadky, spolocny postup, podpora v akciach, vymyslanie si, priatelske gesta, odlisne nazory, nahlady, myslienky, zaroven pevneho priatelsva su jasnym dokazom vynimocnosti Haggisa, ze velmi dobre vie kam svoje postavy vedie. Scenar je absolutnou devizou tohto serialu a doteraz pre mna neprekonanym pribehom. Vsetky casti su pretkane skvelou a opojnou hudbou Sary MacLachlan, bez hudobnej odozvy ktorej si neviem atmosferu tohto serialu predstavit. Hoci akcia sa neprejavuje v buracani budov, masivnej strelby a nahanaciek s demolaciou polky mesta, na ackiu sa tesite, vychutnate si ju. Je uprimna a cista, nemoze byt nezavisla od ducha serialu, musi kracat s nim. Je potrebne vnimat kazdu epizodu s pokojom, s radosotu, s takym tajomnym ocakavanim mysticizmu, ktory uzasne doplna Frasrou mrtvy otec. Je humorny prvok, ale zaroven nevyhnutny pre dokazanie Haggisa udrzat tajomny vanok vanuci celym serialom.Tento sreial nemozno pozerat len z nudy, lubovole, ako nahradu za cosi ine. To by mysticno degradovalo. Postupuje takto: Pevne sa zakrutim do deky ako Inuita, zalejem zeleny caj, ulozme polovlka spat, nabijem Winchester ´73 a tuzobne ockavam prichod dalsieho skveleho pribehu.(1.11.2009)

Najlepsia serialova vec aka kedy vznikla v Kanade. A zaroven jeden z mojich najoblubenejsich serialov, ktory sa nemusi o nic doprosovat ani ziadat, jednoducho je a je SUPER. Suhlasim s Douglasem - len do rayova odchodu...(14.9.2010)

Ani nevím, proč se mi to docela líbilo.(3.8.2011)

Vynikající dobrodružno - komediální seriál s netypický slušným konstablem a jeho psem Diefenbekerem. Seriál bohužel slábne po odchodu Davida Marciana, což je škoda. PS: Seriál se také vyznamenal velmi působivou úvodní melodii. 80 %(6.5.2009)

Čo dodať! Douglas to vystihol presne...Snáď len toľko, že každý z nás má svoj obľúbený seriál, ktorý nekriticky obdivuje. U mňa je to práve Due South so svojou neprekonateľnou dvojicou detektívov a skvelou muzikou od Paula Grossa a Sarah Mclachlan.(19.3.2011)

Svého času mě tohle hodně bavilo. A světe div se, ono mě to baví i dneska :D(11.9.2012)

… seriál je natočen stejně dobře, jako pilotní film. Jednoduše řečeno je ten to seriál nadmíru odpočinkový, komický seriál od těch složitých krimi seriálu.(31.8.2008)

Vtipné detektivky s fajn hlavními představiteli a moc krásným psem.(23.11.2008)

proste constable Benton Fraser ...(16.1.2010)

Fraser je frajer. I jeho vlk je frajer. Od dob co jsem tento seriál viděl na televizní obrazovce jsem se zapřísahal, že jestli psa, tak jedině huskiho. Mnoho vtipných momentů s jeho parťákem, vlkem i "mrtvým otcem". Často zabrousili i na citovou strunu a tak mi to přirostlo ještě víc k srdci. 9/10(6.6.2012)

Detektiv NYPD Ray Vecyo je nejlepší vyšetřovatel všech dob!!! A Jessica se může zahrabat i se svým psacím strojem. Některé zápletky jsou sice při nejmenším naivní, ale jsou plně vyváženy Kanadskou dvojicí “slušný jízdní policista a hluchý vlk Diefenbaker“. A mimochodem, na rozdíl od ostatních, mě se prdící konstábl Leslie Nielson zdál velmi směšný.(29.12.2006)

Směr jih…Ááách ano, ten směr jih…Roztomilý stydlivý Benny Fraser, s ramenama širokýma jak almara, ale vedle ženy jako maličký útlý klučík s červenýma ušima který neví kam s rukama…Ray Vechcio, Ten útlý vysoký chlápek, který sice není ve dvacítce světových krasavců, ale má něco do sebe…A další nezapomenutelné postavy…Můj oblibený seriál…PĚT hvězdiček. Važte si toho. :D(13.11.2007)

Velice milý a pohodový seriálek na líné odpoledne.. Dvojka policejního psa a strážníka - žokeje je fakt okouzlující :) Kam se hrabe Komisař Rex a jeho studený čumák.. :) 80%(8.2.2008)

Jeden z mích nejoblíbenějších seriálů.Jinak souhlsím s Douglasem že po odchodu Davida Marciana to už nebylo ono.(14.8.2009)

Souhlasím ze srdcovou záležitostí, žel jen s Rayem...(11.11.2009)

Vyborny kanadsky serial, ktory si vzdy rad pozriem(20.5.2010)

Odpolední klasika na nově, spolu se seriály jako M.A.S.H. a Hvězdná brána tvoří tenhle neuvěřitelně milý a oddechový seriál ideální útěk k nostalgickým odpočinkovým odpolednům a večerům. Hlavní postavy mají skvělé dialogy a ani dabing není nijak špatný.(1.7.2012)

• Paladin25

Zaujímavý koncept, kde hlavný hrdina má morálku ala "Superman"(8.8.2012)

Vtipně předkládaná slušnost. A slušnost nade vše.(16.4.2017)

Mnoho dílů po dějové stránce nijak nevybočují z průměru, ale co tento seriál pozvedává na hodnotnou úroveň, je kanadský jízdní policista a chicagský detektiv a především jejich humorné hlášky. Málem bych zapomněl na výtečný hudební doprovod.(10.2.2004)

Docela blbost, ale sranda a rozhodně sem se u toho nenudil...(21.4.2008)

hlavně díly s neilsenem byly pecka(7.3.2009)

Pěkný seriál o členu kanadské jízdní policie, kterak se dostane do chicaga, hledá a chytá lumpy, řeší osobní problémy... no.. Až poběží v TV znovu, určitě se mrknu...(26.8.2009)

super super super...velmi příjemný seriál(27.10.2009)

Jeden z mojich obľúbených seriálov. Neskutočná charizma hlavného hrdinu, jeho štýl života a všetky omáčky okolo som dokonale zožral.(29.5.2008)

Velmi cool serial.. Vzdy som si ho rád pozrel. Proste Fascinuje ma Kanada.(15.9.2008)

Nedokážu si pomoct, ale koukám snad pokaždé, když to běží. I když mnohé díly znám už nazpaměť.(17.6.2010)

Preco prave Constable Frasier a hluchy vlk Diefenbaker? Pretoze tomuto serialu nechyba vobec nic. Nepotrebuje usekane koncatiny, prehnite mrtvoly, hektolitre krvi a futuristicke vysetrovacie metody, aby to bola skvela kriminalka. Je jasne stylizovany charakter postav, kladnejsi hrdina nez constable Frasier snad ani neexistuje (komiksaci hadr), a to ani nemusi byt mimozemstan, ani oplyvat nadprirodzenymi chopnostami a kazda zena na nom moze nechat oci. Stary Ray je presne taky ako vyzera, s frasierom sa vyborne doplnaju a kupodivu do pribehu neskor dobre zapadne aj taky Leslie Nielsen. Pribehom nechyba prijemny inteligentny humor a velmi odporucam zohnat asi aj fakt vynikajuci soundtrack. Napriek tomu, ze s prichodom noveho Raya dost straca svoje povodne caro, davam celkom bez rozmyslania za *****(21.11.2011)

Lol jakej debžod psal ten obsah k filmu? Ten pes není slepý, ale hluchý. Jinak film bych hodnotil tak na 4 hvězdičky. V životě by mě nenapadlo že Freazer je tam starší než ten Chicagský polda. Frazer vypadá tak na 30 a ten policajt tak na 45. :)(1.2.2012)

Zajímavý případy, dobrá dvojka hrdinů, humor. 80 %.(20.8.2012)

No odpad německých a francouzkých kriminálek to není. A hlavní hrdina nedělá machra a to se mi líbí.(31.3.2007)

Bentan Fraser, mrtvý otec, dva Rayové (i když Marciano byl nenahraditelný), hluchý vlk a spoustu rozumu vs. džungle velkoměsta. Do toho krásná piano-kytarová hudba a občasné výkvěty od Sarah McLachlan. Osobně mi nejvíc sedí přelom první a druhé série; nejsilnější epizody 20 a 21 - Viktoriino tajemství. Scénáře ale nebyly slabé ani potom. Asi nejlepší kanadský seriál v historii. 90 %.(31.1.2008)

• cluge

Pecka,škoda ,jak ten čas letí.(1.8.2009)

Velmi dobré 3*. Zábavný, neokoukaný a spoustou báječných hlášek prošpikovaný seriál kanadské provenience.(23.8.2009)

Úžasný seriál. Určitě patří do top ten mých seriálů!(4.3.2011)

"Pssst, slyším hnízdo žížal..." Už jenom kvůli téhle hlášce u mě Směr jih má hodně bodů k dobru. Když k nim připočítám kanadského jízdního superslušňáka, italskoamerického "super"poldu a hluchého vlka... Výborná kombinace na antidepresivní odpoledne :-)(16.3.2013)

Divočinou odchovaný, všechny zákony a vyhlášky dbající, etiketu a dobré mravy ctící a v dobro věřící kanadský jízdí policista spolu se svým věrným, hluchým vlkem v centru amerického velkoměsta. Parádní nářez humoru a akce ale i trocha morálního apelu.(4.5.2014)