Směr jih (TV seriál)

Un tandem de choc

Smer juh

Dobrodružný / Krimi / Komedie / Drama

Kanada / USA, 1994, 40x45 min

Paul Gross, David Marciano, Tony Craig, Beau Starr, Daniel Kash, Ramona Milano, Camilla Scott, Gordon Pinsent, Leslie Nielsen, Brendan Kelly, Carrie-Anne Moss, Peter Williams, Kristin Lehman, Quancetia Hamilton, Ron Lea, Ken Foree, Shanna Moakler, James Allodi, Aaron Ashmore, Christina Cox, Kim Schraner, Michael A. Miranda, John S. Davies, Linda Griffiths, Marc Donato, Vince Corazza, Sherry Miller, Lisa Houle, Lisa Jakub, Maria Rangel, Rod Wilson, Lee Purcell, Melina Kanakaredes, Aidan Devine, Tom McCamus, Mark Lutz, Philip Granger, Ellen Dubin, David Campbell, Karyn Dwyer, Douglas O'Keeffe, Raye Birk, K.C. Collins, Conrad Dunn, James Kidnie, Hugh Thompson, Yanna McIntosh, Wayne Robson, Eugene Clark, Dick Anthony Williams, Tyrone Benskin, Deborah Rennard, A.C. Peterson, Natalie Radford, Mark L. Taylor, Mackenzie Gray, Max Gail, Wanda Cannon, Clarice Taylor, Tsai Chin, Brooke Johnson, Anne Marie DeLuise, David Taylor, Jennifer Dale, Susan Gibney, George Buza, Kate Trotter, Dan Lett, Nick Sandow, Mark Ruffalo, Robert Eaton, Denis Forest, Marisol Nichols, Frank Crudele, Elisabeth Rosen, Francie Swift, Richard Fitzpatrick, Kaye Ballard, Paulino Nunes, Jason Blicker, R.D. Reid, Jeff Pustil, Brent Stait, Clare Coulter, Gary Reineke, Richard Yearwood, Susan Douglas Rubes, Frank Moore, Cedric Smith, Fab Filippo, Gene Mack, Jason Barbeck, Bruce Beaton, Angela Moore, Harvey Atkin, Doug Murray, Eric Christmas, Martha Burns, Vladimir Jon Cubrt, Ron White, Matt Birman, Tony Nappo, Joseph Ziegler, John Jarvis, Eric Woolfe, James Binkley, Tony Munch, Matthew Bennett, Sarain Boylan, Keith Dinicol, Kedar Brown, Sam Coppola, Tony Rosato, Jonathan Whittaker, Miguel Fernandes, Maria Vacratsis, Aron Tager, Michele Scarabelli, Shawn Thompson, Charles Dennis, Judah Katz, Johnie Chase, Billy Otis, Michael Rhoades, Maria Ricossa, Mike Hodge, Louis Del Grande, Louis Di Bianco, Stewart Arnott, Joseph Scoren, Marvin Kaye, James Purcell, Sean Sullivan, Joe Lisi, Shay Duffin, Scott Gibson, Cali Timmins, Phillip Jarrett, Judith Scott, Helen Hughes, Arthur French, Garry Robbins, Oliver Becker, Frances Hyland, Tomas Chovanec, Paul Miller, Warren Sulatycky, Kathryn Kirkpatrick, Merwin Mondesir, Susan Coyne, Walker Boone, Ernie Grunwald, Justine Campbell, Shaun Austin-Olsen, Vito Rezza, Ho Chow, Damon D'Oliveira, Debra McGrath, Jonathan Potts

Komentáře uživatelů k TV seriálu (99)

• Ice123

Ze začátku to byl zajímavý seriál na 3* ale postupem času velice omrzí a stává se z něho tuctová podívaná.... omlouvám se všem, kterým se to líbí ale pouze 2*(3.6.2010)

Tenhle seriál jsem měl moc rád.(14.12.2008)

Jeden ze seriálů, kterým já říkám "odpolední". Na pravidelné sledování se moc nehodí, ale čas od času se na ně člověk může podívat a odpočinout si. Takové seriály jsou poměrně dobré, ačkoliv se jejich kvalita liší díl od dílu. Střídají se dobré, výborné a naprosto nudné epizody. Přesně to platí i zde. U některých epizod jsem se výborně bavil, některé jsem kvůli jejich nepovedenosti ani nedokoukal. Ústřední dvojka (původní) je dobrá a pěkně to mezi nimi jiskří. Případy sice nejsou nic moc, ale musí se to brát jako spíše komediální seriál. Jako celek je seriál za ***, kdybych hodnotil jen ty povedené díly (a že jich je dost, leč těch špatných také), bylo by mé hodnocení ještě vyšší.(30.9.2007)

Tenhle seriál se na začátku tvářil nevinně. Když ho před několika lety dávali v TV, občas jsem se mrkla na nějaký ten díl, ale teď, když se mi poštěstilo a mám tu možnost slédnout ho úplně od začátku, tak zjišťuju, že tak nevinný zase není. Pár počáteních nezávislých dílů s dávkou kanadského humoru časem vystřídaly i díly vážnější a pochmurnější. Postupem času můžeme nahlédnout i do Fraserova nitra (např. viz Viktorie - mimochodem jeden z nejhezčích dílů), děj nás zavádí i do Rayovy rodiny a jak už zde bylo řečeno - když se k nim přidá i Diefenbaker, Fraserův mrtvý otec, sem tam i Rayovo duchové, k tomu ještě jeho sestra Francheska, tak to opravdu nemá chybu. Zdánlivě jednoduchý seriál, ale vždyť přece ... V jednoduchosti je krása ;) No řekněte, kdo by nechtěl mít v domě takového gentlemana? :) Oblíbené postavy: Snad všechny + Diefenbaker ;)(25.6.2011)

• Eldrick

Doslova jsem nesnášel toho moralizujícího přeslušnělýho Kanaďana ve stupidní mrkváčový uniformě.(24.3.2011)

kto už by len Bentonovi Fraserovi odolal?(11.9.2006)

Dávám plný počet, protože jsem tenhle seriál neviděla nekonečně dlouho, ale barvité vzpomínky, jak jsem se nasmála kontrastům hlavních hrdinů, mi zůstaly dodnes. Takže to muselo být opravdu HODNĚ veselé. A navíc se mi tehdy strááášně líbil :) hlavní hrdina...(16.7.2006)

Skvelý seriál ktorého diely si pozriem aj viac krát. Neviem presne či detektív veccio odíde ešte v tejto sérii (alebo len v serialy natočenom v r.1997), ale pokiaľ neodišiel, tento seriál si udržuje vysokú úroveň zábavnosti. Potom to trochu išlo dolu. Skvelé dialógy a nápadité príbehy. ray "myslíš že tie tri hodiny pozorovania budú stačiť? "... frasier "raz som pozoroval prázdnu chatu 12 dní".... ray " prečo si ju pozoroval keď bola prázdna" ........ frasier "prvých 10 dní som nevedel že je prázdna".... ray "prečo si ju pozoroval zvyšné dva dni? Vieš čo radšej to nechcem vedieť" :D(27.2.2012)

• Radiq

1. série: Tenkrát to bylo to lepší, na co se dalo koukat, dnes už je to spíš takovej horší průměr. Diefenbaker je strašně, ale strašně přehnaná postava. Že s ním má Fraser furt takové vážné rozhovory, to časem přestane být vtipné, ale horší je to, že je to takovej überhund, resp. überwolf. Až mě zamrzelo, že je skoro stejně trapnej jak Komisař Rex. Navíc ho hraje jinej pes nebo husky (ale že to je vlk, tomu taky nevěřím) a bůhví jestli má ještě cenu furt připomínat, že má být hluchej, i když to tak vůbec nevypadá. Jinak ty jednotlivé díly - no, viděli jste jeden a viděli jste všechny. Trochu přeháním, ale není to holt nic světoborného. Bohužel ani to není tak vtipné, jak mi to připadalo tenkrát v dobách, kdy existovala jen ČT a Nova. A pak je tam strašně moc logickejch děr a amatérského zprac(s)ování. Jinak proti dvěma hlavním hercům nic nemám, jsou to sympaťáci, devadesátkoví sympaťáci. Objevilo se tam několik herců, kteří se víc proslavili až časem - Mark Ruffalo, Ryan Phillipe a můj oblíbenec Leslie Nielsen, kterej byl chvíli divně vážnej, ale pak docela typicky vtipnej. Českej dabing stojí docela za prdlačku, ale dá se to přežít. Je to taková oddychovka pro odlehčení hlavy.(11.8.2019)

Nicim vynimocny, skor sivy a sedivo priemerny serial o jednom kanadskom policajtovi, jeho psovi a o tom, ako spolu riesia kriminalne zapletky ... nudil som sa dokonale. 50 %(2.5.2013)

Kdyby se moje rodina dozvěděla, že jsem dva bloky stopoval nějakého blbého pudla místo svého psa, musel bych se hanbou propadnout. Tenhle ten policajt je fakt třída...(21.7.2006)

Docela pohodový a vtipný seriál, který jsem jeden čas sledoval.(20.10.2008)

Oblíbený seriál babičky :-) Paul Grass jako jízdní policista je prototyp pravého gentlemana. Ideálně spadá do kategorie - rodinný. Chemie mezi Fraserem a Vecchiem je na jedničku(5.11.2014)

Humorný kriminální seriál, který mi zrovna moc nesedl.(13.7.2009)

Byť chlapom, tak ním, byť ženou /a Rayom/, tak jedine s ním.....Som staromódna a páčia sa mi klasickí slušní a skromní hrdinovia, páči sa mi takýto druh humoru a soundtrack je nádherný.Jeden z mála seriálov,keď som sa nemohla dočkať ďaľšej časti, dostala chuť kúpiť si psa, odísť do Kanady, chcela zabiť Viktóriu a bolo mi fakt ľúto,keď ho tá mrcha oblafla /pretože tým pre mňa skončilo aj čaro seriálu a viac som nepozerala/. P.S.Neviem,či len mne Ben strašne pripomína Karotku z "Discworld"....(1.4.2009)

• mab

Seriál je dobře zpracovaný, má zajímavě poskládané hrdiny (pan správňák, pan protřelý + na huňaté psovité šelmy mám slabost), ale zápletky dost často trpí scénáristickým neumem - tedy občas pitomostí, občas překombinovaností (nejpřekombinovanější díl o dcerce kanadského velvyslance), takže lehčí, ale podprůměr .(4.8.2014)

• divak84

pár dílů jsem viděl, ben Fraser je sympaták, ovšem takových seriálů je spousta a ničím zajímavým podle mě není.(18.3.2011)

• Sagara

Ďalší seriál detstva ktorý ma nudil až na pôjd.(31.8.2011)

Jednotlivé díly jsou velmi nevyrovnané, některé jsou za pět až šest hvězdiček, jiné se blíží odpadu. První série je o poznání kvalitnější než druhá. Nejvíc díly sráží zbytečné nemravné narážky a vtipy, dokud Fraserovo obdivovatelky házejí zamilované pohledy, je to vtipné, jakmile začnou tvůrcové tlačit na pilu, je to hnus: např. z Rayovy sestry vytvořili regulérní kurvu. Díly, které stojí za vidění (kromě humoru obsahují i mravní poučení): Osvoboďte Willieho, Koně se přece také jedí, Policisté a miminko, Jestřáb a ruční pila, Modrá čára. Jestřáb a ruční pila je, nejen kvůli přítomnosti katolického kněze, můj nejoblíbenější díl.(1.7.2014)

Maximální hodnocení, ale jen za první dvě řady. Po odchodu Davida Marciana seriál upadá do mírné nadprůměrnosti. Benton Fraser je snad ještě idealističtějším hrdinou než Frank Serpico. No řekněte sami, nechtěli byste bydlet v baráku s tak milým a inteligentním sousedem? Směr Jih je jeden ze seriálů, na který se můžu dívat pořád a nikdy mě neomrzí.(19.4.2005)

Nuž teda, oldschool chasing of justice :) Seriál, ktorý som si obľúbil ako malý chlapec, keď bežal na Markíze.(7.2.2010)