Směr jih (TV seriál)

Un tandem de choc

Smer juh

Dobrodružný / Krimi / Komedie / Drama

Kanada / USA, 1994, 40x45 min

Paul Gross, David Marciano, Tony Craig, Beau Starr, Daniel Kash, Ramona Milano, Camilla Scott, Gordon Pinsent, Leslie Nielsen, Brendan Kelly, Carrie-Anne Moss, Peter Williams, Kristin Lehman, Quancetia Hamilton, Ron Lea, Ken Foree, Shanna Moakler, James Allodi, Aaron Ashmore, Christina Cox, Kim Schraner, Michael A. Miranda, John S. Davies, Linda Griffiths, Marc Donato, Vince Corazza, Sherry Miller, Lisa Houle, Lisa Jakub, Maria Rangel, Rod Wilson, Lee Purcell, Melina Kanakaredes, Aidan Devine, Tom McCamus, Mark Lutz, Philip Granger, Ellen Dubin, David Campbell, Karyn Dwyer, Douglas O'Keeffe, Raye Birk, K.C. Collins, Conrad Dunn, James Kidnie, Hugh Thompson, Yanna McIntosh, Wayne Robson, Eugene Clark, Dick Anthony Williams, Tyrone Benskin, Deborah Rennard, A.C. Peterson, Natalie Radford, Mark L. Taylor, Mackenzie Gray, Max Gail, Wanda Cannon, Clarice Taylor, Tsai Chin, Brooke Johnson, Anne Marie DeLuise, David Taylor, Jennifer Dale, Susan Gibney, George Buza, Kate Trotter, Dan Lett, Nick Sandow, Mark Ruffalo, Robert Eaton, Denis Forest, Marisol Nichols, Frank Crudele, Elisabeth Rosen, Francie Swift, Richard Fitzpatrick, Kaye Ballard, Paulino Nunes, Jason Blicker, R.D. Reid, Jeff Pustil, Brent Stait, Clare Coulter, Gary Reineke, Richard Yearwood, Susan Douglas Rubes, Frank Moore, Cedric Smith, Fab Filippo, Gene Mack, Jason Barbeck, Bruce Beaton, Angela Moore, Harvey Atkin, Doug Murray, Eric Christmas, Martha Burns, Vladimir Jon Cubrt, Ron White, Matt Birman, Tony Nappo, Joseph Ziegler, John Jarvis, Eric Woolfe, James Binkley, Tony Munch, Matthew Bennett, Sarain Boylan, Keith Dinicol, Kedar Brown, Sam Coppola, Tony Rosato, Jonathan Whittaker, Miguel Fernandes, Maria Vacratsis, Aron Tager, Michele Scarabelli, Shawn Thompson, Charles Dennis, Judah Katz, Johnie Chase, Billy Otis, Michael Rhoades, Maria Ricossa, Mike Hodge, Louis Del Grande, Louis Di Bianco, Stewart Arnott, Joseph Scoren, Marvin Kaye, James Purcell, Sean Sullivan, Joe Lisi, Shay Duffin, Scott Gibson, Cali Timmins, Phillip Jarrett, Judith Scott, Helen Hughes, Arthur French, Garry Robbins, Oliver Becker, Frances Hyland, Tomas Chovanec, Paul Miller, Warren Sulatycky, Kathryn Kirkpatrick, Merwin Mondesir, Susan Coyne, Walker Boone, Ernie Grunwald, Justine Campbell, Shaun Austin-Olsen, Vito Rezza, Ho Chow

Komentáře uživatelů k TV seriálu (98)

Byť chlapom, tak ním, byť ženou /a Rayom/, tak jedine s ním.....Som staromódna a páčia sa mi klasickí slušní a skromní hrdinovia, páči sa mi takýto druh humoru a soundtrack je nádherný.Jeden z mála seriálov,keď som sa nemohla dočkať ďaľšej časti, dostala chuť kúpiť si psa, odísť do Kanady, chcela zabiť Viktóriu a bolo mi fakt ľúto,keď ho tá mrcha oblafla /pretože tým pre mňa skončilo aj čaro seriálu a viac som nepozerala/. P.S.Neviem,či len mne Ben strašne pripomína Karotku z "Discworld"....(1.4.2009)

Jako malý jsem tento seriál miloval a toho Kanaďana zbožňoval a jako velký,líbí se mi o moc méně,ale nostalgie je mocná,tak rád přidám(15.3.2007)

Určitě sympatický hlavní hrdina a jeho parťák + průměrný zbytek = 3*(16.2.2012)

Krimi seriál o trochu netradiční dvojici mužů zákona, jeden je kanadský policista zvyklý na drsné podmínky prostředí, druhý je detektiv tlučhuba zvyklý na gangy velkoměsta. Oběma, ač přes jejich rozdíly, celé to partnerství funguje a seriál dokáže zaujmout.(23.5.2010)

Ale jo, v té době, kdy to vysílali jsem se na to koukal. Sice ne úplně nějak pravidelně, abych musel vidět úplně každý díl, to zas ne, ale sem tam občas... A mělo to i vtip. Verdikt: 3* a 60 - 70 %.(19.1.2015)

"Čo robíte v mojom záchode Benton...Prišiel som Vás informovať pane..." :)(11.7.2005)

• Arach.No

Jak by řekl Cartman "Weaak!"(9.1.2007)

Seriál si pamatuji hlavně kvůli nádherné ústřední melodii. Jinak se řadí k tomu lepšímu z kanadské produkce.(17.2.2009)

Místy je to vtipný seriál, ale Paul Gross mi připadá místy až příliš velký slušňák a celkem je to spíš průměr, maximálně slabý nadprůměr. Nicméně některé díly jsou povedené, třeba ten s Jane Krakowski, kdy jí pomáhá prchat před žárlivým snoubencem.(30.1.2009)

Vezměte sázku na jistotu, klasiku, která vždycky funguje - 2 hrdiny, policejní partnery tak rozdílné jak jen to jde. Pak přidejte humor. V tomto případě velmi přirozený, takový ten druh, co vás přinutí seriál v půli pozastavit aby jste se mohli pořádně vysmát a nadto si onu scénu přehrát ještě jednou. Gratuluju, vznikl vám dobrý seriál. Aby jste ale získali výborný seriál, musíte přidat ještě něco. V případě Due South je to poezie. Jednou za čas se objeví dialog tak dokonalý, že se dá, stejně jako poezie, poslouchat tisíckrát a pokaždé v něm můžete najít nový význam. Due South na to možná nevypadá, ale ve skutečnosti je to hluboký, krásný seriál. Nedávno jsem na něj vzpomínala, jak jsem ho měla v dětství ráda a dala jsem mu 4 hvězdičky. Ale teď při opětovném shlédnutí oceňuji věci které jsem dřív nepostřehla. Už po 12. dílu zvedám hodnocení a přidávám komentář. (- He just woke up and the wind was from the south and he found he still knew the difference between a hawk and a handsaw )(25.8.2013)

Dle mého názoru se jedná o seriál jak má být - vtipný, patřičně věrný kriminalistickému tématu a semtam milý takovým způsobem, že dokáže pohladit na duši. Díly kdy David Marciano odejde jsem nějak při minulém běhu seriálu neviděl, takže o to více si "užívám" nynější první série, co bude pak se uvidí. Třeba změním 5*na 4*, ale .... myslím že ne ;)(7.8.2006)

Z mrazivých kanadských lesů do žáru velkoměsta ovládaného zločinem. Konstábl Benton Fraser, největší seriálovej klaďas co znám, vzor ctnosti a smyslu pro spravedlnost, se svým věrným parťákem,hluchým polovlkem Diefenbakerem a ukecaným škarohlídem,detektivem Kowalskim potírají zločin v ulicích Chicaga. Odpočinkovej krimi seriál okořeněnej sympatickým humorem, kterej jsem si svýho času nenechal v tývce ujít.(2.11.2012)

Perfektná hudba, pefektná kamera, perfektná dvojka. Kým neodišiel Ray bol to perfektný seriál. Potom to bol len 4* seriál. Ale s nostalgie k starým dielom dávam 5(26.12.2004)

Největší úlet s hluchým psem odezírajícím ze rtů a podivínským kanadským jizdním policistou...takových hrdinů víc, because I love extraordinary people(17.6.2008)

Tenhle seriál není žádná bomba, ale jako jediný dokázal zcela naplnit mé kritéria co se týče absolutně jednoduché a příjemné podívané určené jen a jen k relaxaci. A hlavně je kanadské produkce, což je úplná šílenost.(29.1.2009)

• Redix

Neuvěřitelná blbost.(16.9.2009)

Tento seriál jsem sledoval,jak jsem byl dítě. A vždy jsem chtěl být Fraser a mít toho vlka. Teď zase to zase sleduji v televizi a nemám to jinak. Krásnej seriál, vtipné hlášky a příhody ze života. Víc takových!(23.8.2012)

Extravertní cítění v praxi. P.S.: I. - II.(10.3.2014)

Konflikt dvou rozdílných národnostních mentalit? Kouzelně spracované klišé pojaté s nadsázkou a humorem. To mám rád!(15.7.2014)

Není nad vtipné dialogy, hezkého kanadského jizdního policistu a hluchého vlka:-)(13.3.2006)

Jako se letopočet označuje před Kristem a po Kristu, tenhle seriál se dá hodnotit před odchodem Davida Marciana a po odchodu Davida Marciana. Seriál v éře před je výborný buddy seriál, možná to nejlepší co kdy Kanada světu v oboru televize dala. Slušný, čistotný a nezkažený kanadský policista se vydává do Chicaga jen ve společnosti hluchého vlka a ducha mrtvého otce. Něco takového musel někdo hodně dlouho vymýšlet. Ale jak už jsem napsal, je to buddy seriál a celý stál na herecké interakci Gross/Marciano a po odchodu druhého už to není vůbec ono.(22.7.2006)