Směr jih (TV seriál)

Un tandem de choc

Smer juh

Dobrodružný / Krimi / Komedie / Drama

Kanada / USA, 1994, 40x45 min

Paul Gross, David Marciano, Tony Craig, Beau Starr, Daniel Kash, Ramona Milano, Camilla Scott, Gordon Pinsent, Leslie Nielsen, Brendan Kelly, Carrie-Anne Moss, Peter Williams, Kristin Lehman, Quancetia Hamilton, Ron Lea, Ken Foree, Shanna Moakler, James Allodi, Aaron Ashmore, Christina Cox, Kim Schraner, Michael A. Miranda, John S. Davies, Linda Griffiths, Marc Donato, Vince Corazza, Sherry Miller, Lisa Houle, Lisa Jakub, Maria Rangel, Rod Wilson, Lee Purcell, Melina Kanakaredes, Aidan Devine, Tom McCamus, Mark Lutz, Philip Granger, Ellen Dubin, David Campbell, Karyn Dwyer, Douglas O'Keeffe, Raye Birk, K.C. Collins, Conrad Dunn, James Kidnie, Hugh Thompson, Yanna McIntosh, Wayne Robson, Eugene Clark, Dick Anthony Williams, Tyrone Benskin, Deborah Rennard, A.C. Peterson, Natalie Radford, Mark L. Taylor, Mackenzie Gray, Max Gail, Wanda Cannon, Clarice Taylor, Tsai Chin, Brooke Johnson, Anne Marie DeLuise, David Taylor, Jennifer Dale, Susan Gibney, George Buza, Kate Trotter, Dan Lett, Nick Sandow, Mark Ruffalo, Robert Eaton, Denis Forest, Marisol Nichols, Frank Crudele, Elisabeth Rosen, Francie Swift, Richard Fitzpatrick, Kaye Ballard, Paulino Nunes, Jason Blicker, R.D. Reid, Jeff Pustil, Brent Stait, Clare Coulter, Gary Reineke, Richard Yearwood, Susan Douglas Rubes, Frank Moore, Cedric Smith, Fab Filippo, Gene Mack, Jason Barbeck, Bruce Beaton, Angela Moore, Harvey Atkin, Doug Murray, Eric Christmas, Martha Burns, Vladimir Jon Cubrt, Ron White, Matt Birman, Tony Nappo, Joseph Ziegler, John Jarvis, Eric Woolfe, James Binkley, Tony Munch, Matthew Bennett, Sarain Boylan, Keith Dinicol, Kedar Brown, Sam Coppola, Tony Rosato, Jonathan Whittaker, Miguel Fernandes, Maria Vacratsis, Aron Tager, Michele Scarabelli, Shawn Thompson, Charles Dennis, Judah Katz, Johnie Chase, Billy Otis, Michael Rhoades, Maria Ricossa, Mike Hodge, Louis Del Grande, Louis Di Bianco, Stewart Arnott, Joseph Scoren, Marvin Kaye, James Purcell, Sean Sullivan, Joe Lisi, Shay Duffin, Scott Gibson, Cali Timmins, Phillip Jarrett, Judith Scott, Helen Hughes, Arthur French, Garry Robbins, Oliver Becker, Frances Hyland, Tomas Chovanec, Paul Miller, Warren Sulatycky, Kathryn Kirkpatrick, Merwin Mondesir, Susan Coyne, Walker Boone, Ernie Grunwald, Justine Campbell, Shaun Austin-Olsen, Vito Rezza, Ho Chow, Damon D'Oliveira, Debra McGrath, Jonathan Potts

Komentáře uživatelů k TV seriálu (99)

• Ice123

Ze začátku to byl zajímavý seriál na 3* ale postupem času velice omrzí a stává se z něho tuctová podívaná.... omlouvám se všem, kterým se to líbí ale pouze 2*(3.6.2010)

Není nad vtipné dialogy, hezkého kanadského jizdního policistu a hluchého vlka:-)(13.3.2006)

Jako se letopočet označuje před Kristem a po Kristu, tenhle seriál se dá hodnotit před odchodem Davida Marciana a po odchodu Davida Marciana. Seriál v éře před je výborný buddy seriál, možná to nejlepší co kdy Kanada světu v oboru televize dala. Slušný, čistotný a nezkažený kanadský policista se vydává do Chicaga jen ve společnosti hluchého vlka a ducha mrtvého otce. Něco takového musel někdo hodně dlouho vymýšlet. Ale jak už jsem napsal, je to buddy seriál a celý stál na herecké interakci Gross/Marciano a po odchodu druhého už to není vůbec ono.(22.7.2006)

Moj absolutny vrchol serialoveho neba. Je mojou Severkou. Ak sa stratim v mori rias serialov, ktore sa na nas valia s kazdej strany, vzdy si pomyslim na Frasera, co by robil on. Vosiel do skrine a ocitol sa pred nim uplne iny svet. Domov. Je Pokojom. Je Inspiraciou. Je Modlitbou. Je Vychovou. Je Ukazovatelom. Je Nadherou a Cistotou. Fraser bol moj prvy v podstate filmovy idol, ktoremu som sa chcel podobat. Slusnost, pevnost, dobrodruznost, vytrvalost, gentlemen. Kto by nim nechcel byt? :) Okrem toho ved len ta podstata - kostra pribehu. Kanadan, vlk (dobre mozno polo...ale ja som vzdy vravieval ze je to vlk) po jeho boku, navyse k tomu hluchy a American - so vsetkym co k tomu patri. Ich vzajomna interakcia na poli osobnom ale aj profesnou je vrcholom scenaristickych orgii a ukazkovy model toho, ako to moze vyzerat medzi dvoma odlisnymi hlavnymi postavami. To doplnanie sa, hadky, spolocny postup, podpora v akciach, vymyslanie si, priatelske gesta, odlisne nazory, nahlady, myslienky, zaroven pevneho priatelsva su jasnym dokazom vynimocnosti Haggisa, ze velmi dobre vie kam svoje postavy vedie. Scenar je absolutnou devizou tohto serialu a doteraz pre mna neprekonanym pribehom. Vsetky casti su pretkane skvelou a opojnou hudbou Sary MacLachlan, bez hudobnej odozvy ktorej si neviem atmosferu tohto serialu predstavit. Hoci akcia sa neprejavuje v buracani budov, masivnej strelby a nahanaciek s demolaciou polky mesta, na ackiu sa tesite, vychutnate si ju. Je uprimna a cista, nemoze byt nezavisla od ducha serialu, musi kracat s nim. Je potrebne vnimat kazdu epizodu s pokojom, s radosotu, s takym tajomnym ocakavanim mysticizmu, ktory uzasne doplna Frasrou mrtvy otec. Je humorny prvok, ale zaroven nevyhnutny pre dokazanie Haggisa udrzat tajomny vanok vanuci celym serialom.Tento sreial nemozno pozerat len z nudy, lubovole, ako nahradu za cosi ine. To by mysticno degradovalo. Postupuje takto: Pevne sa zakrutim do deky ako Inuita, zalejem zeleny caj, ulozme polovlka spat, nabijem Winchester ´73 a tuzobne ockavam prichod dalsieho skveleho pribehu.(1.11.2009)

Najlepsia serialova vec aka kedy vznikla v Kanade. A zaroven jeden z mojich najoblubenejsich serialov, ktory sa nemusi o nic doprosovat ani ziadat, jednoducho je a je SUPER. Suhlasim s Douglasem - len do rayova odchodu...(14.9.2010)

Vynikající dobrodružno - komediální seriál s netypický slušným konstablem a jeho psem Diefenbekerem. Seriál bohužel slábne po odchodu Davida Marciana, což je škoda. PS: Seriál se také vyznamenal velmi působivou úvodní melodii. 80 %(6.5.2009)

Čo dodať! Douglas to vystihol presne...Snáď len toľko, že každý z nás má svoj obľúbený seriál, ktorý nekriticky obdivuje. U mňa je to práve Due South so svojou neprekonateľnou dvojicou detektívov a skvelou muzikou od Paula Grossa a Sarah Mclachlan.(19.3.2011)

Svého času mě tohle hodně bavilo. A světe div se, ono mě to baví i dneska :D(11.9.2012)

… seriál je natočen stejně dobře, jako pilotní film. Jednoduše řečeno je ten to seriál nadmíru odpočinkový, komický seriál od těch složitých krimi seriálu.(31.8.2008)

Vtipné detektivky s fajn hlavními představiteli a moc krásným psem.(23.11.2008)

proste constable Benton Fraser ...(16.1.2010)

Fraser je frajer. I jeho vlk je frajer. Od dob co jsem tento seriál viděl na televizní obrazovce jsem se zapřísahal, že jestli psa, tak jedině huskiho. Mnoho vtipných momentů s jeho parťákem, vlkem i "mrtvým otcem". Často zabrousili i na citovou strunu a tak mi to přirostlo ještě víc k srdci. 9/10(6.6.2012)

Detektiv NYPD Ray Vecyo je nejlepší vyšetřovatel všech dob!!! A Jessica se může zahrabat i se svým psacím strojem. Některé zápletky jsou sice při nejmenším naivní, ale jsou plně vyváženy Kanadskou dvojicí “slušný jízdní policista a hluchý vlk Diefenbaker“. A mimochodem, na rozdíl od ostatních, mě se prdící konstábl Leslie Nielson zdál velmi směšný.(29.12.2006)

Směr jih…Ááách ano, ten směr jih…Roztomilý stydlivý Benny Fraser, s ramenama širokýma jak almara, ale vedle ženy jako maličký útlý klučík s červenýma ušima který neví kam s rukama…Ray Vechcio, Ten útlý vysoký chlápek, který sice není ve dvacítce světových krasavců, ale má něco do sebe…A další nezapomenutelné postavy…Můj oblibený seriál…PĚT hvězdiček. Važte si toho. :D(13.11.2007)

Velice milý a pohodový seriálek na líné odpoledne.. Dvojka policejního psa a strážníka - žokeje je fakt okouzlující :) Kam se hrabe Komisař Rex a jeho studený čumák.. :) 80%(8.2.2008)

Jeden z mích nejoblíbenějších seriálů.Jinak souhlsím s Douglasem že po odchodu Davida Marciana to už nebylo ono.(14.8.2009)

Souhlasím ze srdcovou záležitostí, žel jen s Rayem...(11.11.2009)

Vyborny kanadsky serial, ktory si vzdy rad pozriem(20.5.2010)

Odpolední klasika na nově, spolu se seriály jako M.A.S.H. a Hvězdná brána tvoří tenhle neuvěřitelně milý a oddechový seriál ideální útěk k nostalgickým odpočinkovým odpolednům a večerům. Hlavní postavy mají skvělé dialogy a ani dabing není nijak špatný.(1.7.2012)

• Paladin25

Zaujímavý koncept, kde hlavný hrdina má morálku ala "Superman"(8.8.2012)

Vtipně předkládaná slušnost. A slušnost nade vše.(16.4.2017)