poster

Směr jih (TV seriál)

 • Kanada

  Due South

 • Kanada

  Direction: Sud

 • Kanada

  Un tandem de choc

 • Slovensko

  Smer juh

Dobrodružný / Krimi / Komedie / Drama

Kanada / USA, 1994, 40x45 min

Hrají:

Paul Gross, David Marciano, Tony Craig, Beau Starr, Daniel Kash, Ramona Milano, Camilla Scott, Gordon Pinsent, Leslie Nielsen, Brendan Kelly, Carrie-Anne Moss, Peter Williams, Kristin Lehman, Quancetia Hamilton, Ron Lea, Ken Foree, Shanna Moakler, James Allodi, Aaron Ashmore, Christina Cox, Kim Schraner, Michael A. Miranda, John S. Davies, Linda Griffiths, Marc Donato, Vince Corazza, Sherry Miller, Lisa Houle, Lisa Jakub, Maria Rangel, Rod Wilson, Lee Purcell, Melina Kanakaredes, Aidan Devine, Tom McCamus, Mark Lutz, Philip Granger, Ellen Dubin, David Campbell, Karyn Dwyer, Douglas O'Keeffe, Raye Birk, K.C. Collins, Conrad Dunn, James Kidnie, Hugh Thompson, Yanna McIntosh, Wayne Robson, Eugene Clark, Dick Anthony Williams, Tyrone Benskin, Deborah Rennard, A.C. Peterson, Natalie Radford, Mark L. Taylor, Mackenzie Gray, Max Gail, Wanda Cannon, Clarice Taylor, Tsai Chin, Brooke Johnson, Anne Marie DeLuise, David Taylor, Jennifer Dale, Susan Gibney, George Buza, Kate Trotter, Dan Lett, Nick Sandow, Mark Ruffalo, Robert Eaton, Denis Forest, Marisol Nichols, Frank Crudele, Elisabeth Rosen, Francie Swift, Richard Fitzpatrick, Kaye Ballard, Paulino Nunes, Jason Blicker, R.D. Reid, Jeff Pustil, Brent Stait, Clare Coulter, Gary Reineke, Richard Yearwood, Susan Douglas Rubes, Frank Moore, Cedric Smith, Fab Filippo, Gene Mack, Jason Barbeck, Bruce Beaton, Angela Moore, Harvey Atkin, Doug Murray, Eric Christmas, Martha Burns, Vladimir Jon Cubrt, Ron White, Matt Birman, Tony Nappo, Joseph Ziegler, John Jarvis, Eric Woolfe, James Binkley, Tony Munch, Matthew Bennett, Sarain Boylan, Keith Dinicol, Kedar Brown, Sam Coppola, Tony Rosato, Jonathan Whittaker, Miguel Fernandes, Maria Vacratsis, Aron Tager, Michele Scarabelli, Shawn Thompson, Charles Dennis, Judah Katz, Johnie Chase, Billy Otis, Michael Rhoades, Maria Ricossa, Mike Hodge, Louis Del Grande, Louis Di Bianco, Stewart Arnott, Joseph Scoren, Marvin Kaye, James Purcell, Sean Sullivan, Joe Lisi, Shay Duffin, Scott Gibson, Cali Timmins, Phillip Jarrett, Judith Scott, Helen Hughes, Arthur French, Garry Robbins, Oliver Becker, Frances Hyland, Tomas Chovanec, Paul Miller, Warren Sulatycky, Kathryn Kirkpatrick, Merwin Mondesir, Susan Coyne, Walker Boone, Ernie Grunwald, Justine Campbell, Shaun Austin-Olsen
(další profese)
 • belldandy
  ****

  Tenhle seriál mi zpříjemnil mnohá odpoledne. Spojuje humor s mile starosvětskou atmosférou. Hlavní hrdina je velmi staromodním způsobem kladný a musím říct, že mi něco takového asi už dlouho chybělo. Jenom nemůžu pochopit, proč se mnou nadšení nad tímto seriálem nikdo nesdílí. Chápu však, že na něm není ani nic kultovního, ani ani nic nového. Někdy však staromódní zábava příjde vhod. A příběh o muži, který je zárověň odvážný, pohledný, k tomu velice čestný (a ještě navíc v uniformě), vás pohladí na duši. Uznávám, že to není zrovna historka ze života.(26.1.2004)

 • darwin
  *****

  Maximální hodnocení, ale jen za první dvě řady. Po odchodu Davida Marciana seriál upadá do mírné nadprůměrnosti. Benton Fraser je snad ještě idealističtějším hrdinou než Frank Serpico. No řekněte sami, nechtěli byste bydlet v baráku s tak milým a inteligentním sousedem? Směr Jih je jeden ze seriálů, na který se můžu dívat pořád a nikdy mě neomrzí.(19.4.2005)

 • Malarkey
  ***

  Nic jsem od toho nečekal, ale celkem mě to potěšilo už jen proto jak se titulní dvojka výborně doplňuje. V seriálu zazní občas i humor takže dávám 3 * hlavně i díky tomu pač je to na americký seriál nezvykle humorné. Koukat se na to nechá pokud v televizi zrovna nic nedávají a chcete se u něčeho odreagovat. (67%)(21.7.2006)

 • TeraBum
  *****

  Vezměte sázku na jistotu, klasiku, která vždycky funguje - 2 hrdiny, policejní partnery tak rozdílné jak jen to jde. Pak přidejte humor. V tomto případě velmi přirozený, takový ten druh, co vás přinutí seriál v půli pozastavit aby jste se mohli pořádně vysmát a nadto si onu scénu přehrát ještě jednou. Gratuluju, vznikl vám dobrý seriál. Aby jste ale získali výborný seriál, musíte přidat ještě něco. V případě Due South je to poezie. Jednou za čas se objeví dialog tak dokonalý, že se dá, stejně jako poezie, poslouchat tisíckrát a pokaždé v něm můžete najít nový význam. Due South na to možná nevypadá, ale ve skutečnosti je to hluboký, krásný seriál. Nedávno jsem na něj vzpomínala, jak jsem ho měla v dětství ráda a dala jsem mu 4 hvězdičky. Ale teď při opětovném shlédnutí oceňuji věci které jsem dřív nepostřehla. Už po 12. dílu zvedám hodnocení a přidávám komentář. (- He just woke up and the wind was from the south and he found he still knew the difference between a hawk and a handsaw )(25.8.2013)

 • animario
  ****

  Z mrazivých kanadských lesů do žáru velkoměsta ovládaného zločinem. Konstábl Benton Fraser, největší seriálovej klaďas co znám, vzor ctnosti a smyslu pro spravedlnost, se svým věrným parťákem,hluchým polovlkem Diefenbakerem a ukecaným škarohlídem,detektivem Kowalskim potírají zločin v ulicích Chicaga. Odpočinkovej krimi seriál okořeněnej sympatickým humorem, kterej jsem si svýho času nenechal v tývce ujít.(2.11.2012)

 • - Seriál byl vysílán ve více než 100 zemích světa. (Little bear)

 • - Diefenbaker, pes konstábla Bentona Frasera (Paul Gross), je bílý vlk arktický. (Skyfall)

 • - Přestože je děj zasazen do Chicaga, natáčení probíhalo v Kanadě. Tvůrci dali přednost exteriérům Toronta, které se od těch Chicagských příliš neliší. (Little bear)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace