Brutální Nikita (TV seriál)

• Kanada

La Femme Nikita

• angličtina

Nikita

Brutálna Nikita

La Femme Nikita

Akční / Drama / Thriller

Kanada, 1997–2001, 70 h 13 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Joel Surnow

Sean Callery

Peta Wilson, Don Francks, Eugene Robert Glazer, Roy Dupuis, Matthew Ferguson, Jennifer Finnigan, Alberta Watson, Roman Podhora, Ted Atherton, Josh Holliday, Stephen Shellen, Juliet Landau, Bruce Payne, Michael Sarrazin, Sean Whalen, Christopher Cordell, Carlo Rota, Peter Mensah, Michelle Nolden, Aaron Ashmore, Kristin Booth, Doru Bandol, Simon MacCorkindale, Brian Poth, Raoul Max Trujillo, Michael A. Miranda, Robert Knepper, Vince Corazza, Sherry Miller, Michael Filipowich, Callum Keith Rennie, James Faulkner, Yvonne Sciò, Steve Byers, Ingrid Veninger, Shawn Roberts, Joanna Bacalso, Hrant Alianak, Arturo Fresolone, Sarah Gadon, David McIlwraith, Michael Cera, Rich Sommer, Grygorij Hladij, Andrew Kraulis, Alan Van Sprang, Aidan Devine, Mark Lutz, Noah Reid, Douglas O'Keeffe, Tobin Bell, Adam Ant, Conrad Dunn, James Kidnie, A.C. Peterson, Gabriel Hogan, John Ralston, Kira Clavell, Stewart Bick, Mackenzie Gray, Ted Whittall, Kate Greenhouse, David Hemblen, Felicity Waterman, Ryan Scott Greene, George Buza, Salvatore Antonio, Peter Outerbridge, Cas Anvar, Kate Trotter, James McGowan, Robert Eaton, Denis Forest, Megan Fahlenbock, Kathryn Zenna, John Wildman, Kevin Jubinville, David Julian Hirsh, Adrian Hough, Andrew Gillies, Anais Granofsky, Stavroula Logothettis, Gene Mack, Gerry Mendicino, Jason Barbeck, Lindsay Collins, Michael Querin, David Collins, Tony Nappo, Janet Kidder, Mung-Ling Tsui, Von Flores, Vieslav Krystyan, James Binkley, Dominic Fung, Richard Clarkin, Lara Wickes, Chantal Quesnelle, Richard Waugh, Jane Moffat, Tommy Chang, Markus Parilo, Jean Yoon, Ted Ludzik, Steve Cumyn, James Downing, Michael Chan, Alex Poch-Goldin, Shane Daly, Martin Doyle, Leanne Adachi, Jody Racicot, Brioni Farrell, Johnie Chase, Billy Otis, Michael Rhoades, Soo Garay, Joseph Scoren, David Calderisi, Marvin Kaye, James Purcell, Michael Cram, Theresa Joy, Anthony Lemke, Kyle Downes, Conrad Coates, Barry MacGregor, Alice Poon, Oliver Becker, Donna Christo, Jasper Cole, Paul Miller, Diane Higgins, Nancy Cser, Joe Ross, Nola Augustson, Ho Chow, Damon D'Oliveira, Ned Vukovic, Susan Hamann, Yuval Daniel, Joseph Griffin, Denise Fergusson, Jorge Molina, Leanne Poirier Greenfield, Joel Keller, Barbara Radecki, Bill MacDonald, Tony Curtis Blondell, Julian Richings, Stefan Brogren, Wayne Best, Jaimz Woolvett, Philip Williams, Nancy Beatty, Nigel Bennett, Maury Chaykin, Harris Yulin, Christopher Kennedy, Jim Codrington, James Kirchner, Earl Pastko, David Nerman, Derwin Jordan, Dean McDermott, Gina Torres, Joaquim de Almeida, Khandi Alexander, Warren Scott, Jason Noel, Frank Bishun, Natalie Persad, Matt Taylor, Kris Lemche, Patrick Gallagher, Louisa Nixon, Chris Leavins, Céline Bonnier, Rene Beau Dean, Géza Kovács, Cliff Saunders, Colm Feore, Steven Berkoff, Siân Phillips, Jody Ranger, Billy Khoury, John Bourgeois, Eugene Lipinski, Hannah Lochner, Cherie Lunghi, Steve Lucescu, Margot Kidder, Richard Zeppieri, Guylaine St-Onge, Karen Glave, Jamie Harris, Marjean Holden, David Ferry, Peter Cockett, Ron Kennell, Deborah Odell, Clyde Whitham, Lawrence Bayne, Colin Fox, Maxwell Caulfield, Barry Morse, Stephen McHattie, Russell Yuen, Clé Bennett, Chuck Shamata, Shauna Black, Jayne Eastwood, Emily Hampshire, Christopher Heyerdahl, Lawrence Dane, Polly Shannon, Edward Woodward, Grace Armas, Jonathan Walker

Ne, klidně mě cupujte, ale tohle je prostě kus mýho dětství a vnímám ho naprosto odděleně od Bessonova filmu, kterej jsem viděl až mnohem později. Navíc když jsem dlouho po jeho tv produkci viděl konečně i poslední sérii. Ano, dost zvratů jsou twisty pro twisty, ale postavy jsou hodně fajn a i ikonických momentů se najde dost. http://umenivyberu.cz/serialy/akcni-serialy/brutalni-nikita-aneb-5-serii-ze-sekce-jedna/(21.11.2015)

Seriál mého mládí, na který se nezapomíná. Rozpolcená Nikita Peta Wilson a chladný Michael Roy Dupuis, byli zvláštní a nezapomenutelný pár. Každý díl provázela mrazivá atmosféra a vy jste věděli, že se happy endu nikdy nedočkáte, přesto jste stále doufali a pozorovali Michaela, zda jeho sebekontrolou pronikne aspoň malý úsměv. Nebylo to dokonalé a nyní by to možná nemělo už své kouzle, ale ve své době to nabízelo pěknou muziku, zajímavé módní kreace Nikity (včetně suprových slunečních brýlí), netradiční atmosféru a zakázanou lásku. Není to vrchol kvality, 80% je za srdeční záležitost.(11.2.2010)

• MickeyStuma

TV seriál podle stejnojmenného francouzského snímku, avšak má k němu docela daleko. V podstatě nic nového nepřináší, jen se spokojeně veze po zavedené šabloně a nic víc, takže lecjaká zábavnost se každou další epizodou spíše vytrácí. Námět se velice rychle vyčerpal, a tak rychlý pád do propadliště diváckého zájmu byl nevyhnutelný. A přitom byl rozjezd docela slibný. Vizuální stránka věci a výprava ale nabývala dojmu levnosti, což na přesvědčivosti také moc nepřidalo. Akční scény bez nápadu a když se k tomu navíc přidají toporné herecké výkony... No nic. Tohle se tentokrát opravdu nepovedlo.(9.5.2016)

Je až zarážející kolik lidí zde odkazuje na celovečerák Brutální Nikitu z devadesátýho. Ten posloužil pouze jako předloha, kterou se inspirovali asi tak z 0,15%. Takže hodnotíme seriál, nikoliv FILM, ano? Za mých náctiletých let a na tu dobu až neuvěřitelně high tech a hlavně hodně surové psycho. Dnes s jiným pohledem na svět jsem (Zatím) dvě série zhltl stejně fascinovaně jako kdysi. Je to kultovní záležitost, kde se snoubí nejvyspělejší technologie, zakázaná láska, absolutně psycho momenty, parta vyvolených (Nikita, Michael, Birkoff, Walter, Šéf, Madeline) a asi opravdu možné řešení tajných organizací. Do detailu vychytané oblečení, intreriéry a úžasná hudba všech žánrů . Je FAKT, že v pubertálních letech jsem bohužel stihl jen dvě série. Teď s žasem koukám a třetí a absolutně se nenudím. Ale z některých komentářů začínám mít velký strach o pátou, která prý má působit jako džus z již vymačkaného ovoce a ještě s hodně nahořklým ocasem. A to bych velice, velice nerad. Hodnocení si tedy nechám až se dokoukám. _______ Technologické postřehy: V prvních dílech ještě všude mávali disketami. Bleskurychle ale nahradili mini-disky a na tu dobu opravdu ne předvídatelnými "USB" disky. (Neměly USB konektor ale trochu jiný) velikosti nehtu. LCD panely v té době hodně vzácné. A tablety? Co byly ty jejich panely co si nosili, dnes multifunkční tablety (Mmch Jabka by je asi mohly zažalovat, že se to podobá ájfounu). 3D projektory? 3D laser projekce? No dámy a pánové, ale myslím, že v tomto ohledu hodně propracovaný seriál. Po technické stránce nádhera. Už jen šéfovy projekce u stolu.(2.11.2011)

Dal bych možná i o hvězdičku víc, zpočátku to byla vážně solidní seriálová podívaná. Ale s postupem času scénář přitvrzoval do podoby "všichni proti všem", "nikdo nic neví", "všechno je stejně jinak", že mi začaly být osudy zúčastněných úplně fuk a bylo by mi i jedno, kdyby se zjistilo, že Sekci řídí Medvídek Pú.(8.10.2005)

• - Nikita nosí mimo jiné transformovaný styl 70. let - samozřejmě opět převážně tmavé barvy, dovolena je ale i světlá. (spygirl)

• - Úvodní znělku složil Mark Snow. (spygirl)

• - V roce 2001 byla na motivy seriálu vyvíjena videohra pro XBox. Projekt byl ale před dokončením zrušen. (Riker)