Krásna Maria Teresa Alvaradoová, prezývaná Tessa (TESSIE SANTIAGOVÁ), sa vracia zo Španielska do Kalifornie, pretože jej zomrel otec. Dievča prenasleduje pocit, že ho zavraždili. Stáva sa Kráľovnou meča, bojovníčkou proti bezpráviu, nespravodlivosti a zlu, pričom jej hlavným cieľom je odhaliť vrahov svojho otca. Jej najväčším nepriateľom je plukovník Louis Montoya (VALENTINE PELKA).
Kráľovná meča zasahuje do sporov a pomáha ľuďom. Zasahuje v prípadoch pomsty, keď zomierajú nevinní ľudia. Prekazí popravu zlodeja, ktorého pozná odmalička. V chúlostivých situáciách, ktoré nemôže riešiť mečom, tasí čisto ženské zbrane. Vyrieši tak aj prípad epidémie neznámej horúčky, ktorá kosí vojakov aj vidiečanov, keď dolapí zlodeja lieku. Napokon sa v kraji objaví cudzia žena, ktorá v odeve Kráľovnej meča prepadáva dostavníky. Prostí ľudia si myslia, že ich Kráľovná opustila a stala sa obyčajnou lupičkou, ktorá kradne, aby sa sama obohatila. Tessa nemôže pripustiť, aby povesť pravej Kráľovnej meča utrpela, a preto sa musí s tou samozvanou Kráľovnou porátať sama. Jej najväčší nepriateľ, plukovník Louis Montoya, povolá do mestečka najlepšieho šermiara Španielska, dona Antonia, aby Kráľovnú zabil. Netuší však, že je to jeho dávna láska z mladosti... (oficiální text distributora)

Gemini

Nenápaditá ženská verze Zorro mstitele? Přesně tak. Ale no tak, vážně nic víc? Nene, občas jsou věci takové jaké se na první pohled zdají být. ()

tron

Nikto mi nenahovorí, že sa Kráľovná mečov neinšpirovala Zorrovou maskou. Atraktívna akčná čiernovláska (Tessie Santiagová), svižné akčné scény (mečmi to len tak cvengá), horúce Mexiko, kone, rútiace sa planinami, ale i patričný rozpočet, láska, humor, napätie. Príjemné pozeraníčko na sobotu ráno (a pečené kuriatko k tomu). Akurát mi nesedela tá vec, čo mi nesedela ani u Supermana; ženská si nasadí maličkú masku a už ju nikto v dedine nepozná. Ale máte pravdu, o to predsa nejde. ()

H34D

Kde se bere ta nelibost? V nějakých 13 letech si člověk lepšího nástupce Herkula a Xeny přeci nemohl přát. :) Dokonce si myslím, že Královna meče Xenu v mnohém překonávala. Cestovalo se sice méně, seriál se téměř vždy odehrával v tom samém pouštním městečku, ale atmosféra ženského divokého západu byla fajn. Seriál nepřekypoval zrovna originálními nápady, každý díl se zkrátka něco posralo a tajemná a nepříliš dobře maskovaná královna meče musela zachraňovat nevinný lid Zorro stylem. Vzpomínky na sobotní (nebo nedělní?) dopoledne s tímto seriálem však mám veskrze pozitivní, takže proč ne... 6/10 ()

NinadeL

Holčičí Zorro sloužící jako doplněk pro kmenové fanoušky Highlandera. Peter Wingfield pravidelnou postavou, Elizabeth Gracen hostující atd. ()

lesumir odpad!

To jsem chodil jeste na zakladni skolu, kdyz tohle zacalo. No, popravde, vsichni o tom mluvili, hazeli uplne vsim a rvali pritom "ja jsem kralovna mecu" a ja nevedel, o co jde. To nevim ani ted, v te dobe jsem videl jeden dil, coz mi uprimne opravdu stacilo. ()

sir-dave

Zorro mstitelka. Sice vydržela pouze (nečekaně) jednu sezónu, ale kdysi zpříjemňovala víkendové dopoledne. Nebylo to nic převratného, ale když už nic, tak aspoň sympatická představitelka a její kolegové. 50% ()

wosho odpad!

Feministická vykrádačka Zorra, kde hlavní hrdinka má kejen kozy ale i koule a nakope prdel kdekomu ve jménu spravedlnosti. Kdyby spíše místo směšného rádobyhraní a rádobyšermování hrála v drsném pornu a krotila by údy v hubě!!!! ()

PetkaW.

Aneb jak to dopadne, když Xena přesídlí do Španěl a spojí se se Zorrem v sukni. Vždycky mě fascinovalo, že stačí přikrýt si oči kouskem krajky a najednou vás nepozná ani vlastní matka. ()

Hogo Fogo

Taká slabšia variacia na Zorra. No, slabšia, Zorro tiež nebol nejaký myšlienkový zázrak. Kladom je krásna hlavná predstaviteľka a charizmatický plukovník Montoya. ()

Acrobat

serial neukonceny, co je skoda. Ale tessie to slusi, a ako mensi som ju mal rad. Dnes je tento serial pre mna len vhodnym doplnkom pri ranajkach pri telke. ()

helrohir

Toto si pamätám ešte zo základky. V tom veku ma to bralo, pretože tento seriál obsahuje veci, ktoré na malého fagana silno zapôsobia, hlavne teda množstvo dobrodružstva s akčnými scénami a naviac pekná hlavná hrdinka, ktorej fandíte celou svojou energiou. Pri spätnom pohľade by som našiel veľa vecí, ktoré by mi vadili, ale tak trochu aj z nostalgie hodnotím aspoň dvoma hviezdami. ()