Panovačná, cholerická, občas dětinská Laura (Judi Dench) a nerozhodný, plachý ale velmi milý Mike (Michael Williams) jsou již oba ve středním věku. Ona ve svém bytě schovávající se překladatelka knih. On zahradní architekt - což ve skutečnosti znamená, že řídí prodělečnou firmu s jedním věčně nespokojeným odbory zakládajícím zaměstnancem, jednou sotva pojízdnou dodávkou a většinu svého pracovního dne tráví v dešti s rukama zabořenýma v hlíně. Společného nemají mnoho, snad krom faktu, že jsou oba osamělí. Seznámí se náhodou, které z velké části napomůže Lauřina mladší a šťastně vdaná sestra Helen (Susan Penhaligon). A ačkoli se to na první pohled nezdá, pomalu začnou zasahovat jeden druhému do života až vznikne romance, kterou pohromadě nedrží láska. Oni vlastně sami neví, co přesně je spolu drží. Přes všechny neshody a smůlu, která se na ně lepí, to však vypadá, že k sobě z nějakého důvodu patří. (ReneeS)

ReneeS

Znáte takové to napětí, kdy mezi hlavními hrdiny lítají jiskry a vy čekáte nesnesitelně dlouho než se ti dva dají dohromady. Tak tady je to přesně naopak. Dohromady se dají poměrně záhy a po jiskření ani stopy. Slova úvodní písně to vyjadřují poměrně přesně (čehož jsem si všimla až po několika dílech). Laura a Mike jsou zvláštní dvojice, ze začátku mi k sobě vůbec neseděli. Což je poměrně úsměvné, jelikož jejich představitelé (Judi a Michael) byli v době, kdy se natáčela první série už více než 10 let manželé. Přesto, že se v tomhle seriálu v podstatě nic neděje - hlavní postavy se nijak zvlášť nemění (Laura se při každé příležitost rozčílí, hází věcmi anebo se schová do skříně a z Mika je problém vydolovat kloudnou odpověď) a v jejich vztahu to vypadá, že si na sebe jen zvykli, než aby se někam posunovali - tak jsem tomu velmi rychle a naprosto propadla. Sledovat Judi a Michaela hrát společně je čirá radost. Nevím, jestli bych o tom dokázala přesvědčit i někoho jiného, protože A Fine Romance nepatří mezi ty úplně nejlepší seriály, jen namátkou velmi podobné As Time Goes By je mnohem vtipnější, ale je to tak. A já se budu vracet a velmi ráda. ()