Aftermath

Krátkometrážní / Horor

Španělsko, 1994, 30 min

Nacho Cerdà

Nacho Cerdà

Tak toto je kvalitne nechutná úchyláčina, ktorá je však spracovaná technicky brilantne a naozaj citlivo, takže sa na to musí človek pozerať ohromene (či už v pozitívnom alebo negatívnom zmysle, to už vie každý sám). Masky boli dokonalé, aj súčasné horory by si z Aftermath mohli brať občas príklad. A ako píše Flipnic, hoci patológovi bolo vidieť len do očí, tak ten chlap dokázal nasadiť tak úchylný, nechutný a slizký pohľad, že ešte teraz nechápem. Aj vďaka tomu pohľadu som celý čas vedela, kam to smeruje a ako to skončí, no napriek tomu som nechcela veriť, že to tak naozaj bude. Ono to tak bolo!! Veľmi oceňujem prácu s obrazmi a taktiež že sa autor pustil do niečoho takéhoto a pustil to na verejnosť.(30.6.2014)

Tak toto je asi najdrsnejší a najnechutnejší krátkometrážny strong gore aký som pravdepodobne videl. Po pol noci to bolo pre mňa dosť surovo strávených 30 minút pri špinavej, ale pozerateľnej VHS kópii filmu. Nacho divákom predvádza pitvu ako na podnose v prvej patologickej rade, vrátane silnej psychológie jej vykonávateľa a to všetko bez slov, ale aj napriek tomu s bohatou výpovednou hodnotou. Dosť drsná podívaná, rozhodne iba pre úzky okruh divákov. Ak by som film mal hodnotil z hľadiska jeho nechutnosti, bolo by to za výstavných 5*.(27.2.2007)

Úchylný, nepríjemný a trošku samoúčelný príbeh o tom ako sa nekrofilovi rozpadol vzťah, pri ktorom mi niekoľkokrát zovrelo žalúdok. Prekvapivo inteligentný, originálny a hlavne odvážny kraťas, ktorý by s dlhšou stopážou, menej nasilu-šokujúcimi scénami a rozvinutím postáv mohol vyklíčiť v undergroundovú pecku. A ktorý nemôže nikoho nechať chladným :P Brrrr...(6.7.2014)

Asi už jsem opravdu trochu necitelný, ale samotný hnus filmu na mě nezapůsobil. Vlastně ani sama ta myšlenka. Jsem přesvědčen, že Nacho Cerdà poukázal na něco, co se děje, neříkám, že normálně, ale děje se to. A přesto v tomhle světě celkem normálně žijeme a budeme žít dál. Je to docela smutné, ale ono se s tím stejně nebude nic dělat, že? Takže ano, je dobré na to upozornit a tohle je rozhodně cesta, která je v konečném výsledku velmi profesionální a nutí aspoň trochu k zamyšlení. Takže u mě dobré.(20.12.2013)

• foundation

Vrcholne tragicka a na najvyssiu mieru samoucelna sracka. Pitvy som mal v druhom rocniku na medicine takze ma jaksi nedokazu sokovat ci znechutit zabery mrtvoly v ktorej sa hrabe na hlavu padnuty retardovany patolog navyse bez akehokolvek zmyslu alebo vyznamu./jeho nadrzanost nepocitam/ Zbytocnejsi kvazi film som dost dlho nevidel. Je mi jasne ze niekomu sa to bude zdat morbidne, nechutne ci zvratene ale na druhu stranu film je urceny pre uzku skupinu fanusikov podobneho zanru takze sa ocakava ze ti ktori sa o filme dopoculi resp. si dali namahu a zohnali si ho maju uz nejaku tu morbiditu a zvratenost napozeranu. V tom pripade mi z toho jasne vychadza moj predosly zaver. Zbytocna uboha kravina ktora nema naozaj nema co ponuknut. Snad len tym ktori nemaju na taketo veci zaludok a silou mocou si chcu pozriet nieco po com im bude zle. A nejaka originalita? come on people. EDIT : Po dlhej dobe som si pozeral moje komentare a dal Aftermathu este jednu sancu lebo sa mi nechcelo verit ze to moze byt az take zle. Tak trochu uznavam svoj omyl a hlavne v ramci objektivneho hodnotenia prisudzujem 2 hviezdy za tu ,,udajnu, brutalitu :). Niektorym ludom ktorym som to pustil z toho bolo naozaj velice spatne, ja vsak trvam na tom ze tato samoucelna hovadina ma jednoducho znechutit a vystrasit nedokazala hlavne pre tu samoucelnost.(14.2.2010)

• - Film bol zakázaný v Rakúsku a na Novom Zélande.