Vega$

• USA Vegas
USA, (1978–1981), 63 h 15 min (Minutáž: 55 min)

Tvůrci:

Michael Mann

Robert Urich, Bart Braverman, Phyllis Davis, Greg Morris, Naomi Stevens, Tony Curtis, Judy Landers, Louise Sorel, Clive Revill, Joe E. Tata, Joe Penny (více)

Série(3) / Epizody(69)

Real Tom Hardy

Scenárista Robert Lewin si zobral pod svoje krídla mladého Michaela Manna. Naučil ho ako štrukturovať príbeh a ako písať televízne seriály. Z tohto menšieho rýchlokurzu vzišli štyri epizódy Starsky and Hutch a pilotný diel Vega$. Ako už bolo spomenuté, je to čistý Magnum P.I. Vyváža sa po slnečnom Meste hriechov na žltej 'Vette a červenom Forde Thunderbird v štýlových outfitoch a rieši zločiny za sprievodu otravnej detektívnej hudby. Vegas sa celý, ako už názov napovedá, odohráva v Las Vegas. Z prostredia sa mohlo slušne ťažiť, no miestami som mal pocit, že to zvládal lepšie dokonca ešte aj o desať rokov starší Flareup. --- A i keď je tu jasný predpoklad na eventuálne zlepšenie a aj napriek tomu, že Mann je tvorcom celého seriálu, zostávam radšej len pri pilotnej epizóde, ktorú napísal. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - nominace (3) - 37. ročník (za rok) 1979 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Robert Ulrich, 38. ročník 1980 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Robert Ulrich ()

Visáč

Robert Urich tu hrá súkromné očko, niečo na štýl Magnuma (tiež jazdí na nablýskanej káre a točia sa okolo neho samé roštenky) a robí reklamu hazardu vo Vegas. Devízou sú dynamické naháňačky áut a keďže Urich je prakticky neustále v kolotoči gamblerov, pasákov a striptérok, dá sa na to pozerať. ()