Velká ráže

• Hong Kong

Chong feng dui nu huo jie tou

衝鋒隊─怒火街頭

• Hong Kong

Chung fung dui liu feng gaai tau

Big Bullet

Akční / Krimi

Hong Kong, 1996, 98 min

Benny Chan točí poměrně zábavné filmy. Má rád západní akci plnou honiček, přestřelek a výbuchů. K tomu dokáže dodat i dynamické souboje, které však nebývají příliš dlouhé, ani příliš zásadní. Je to taková ideální zábava na deštivá odpoledne.(9.8.2009)

Přímočarý akčňák ozvláštněný premisou o detektivovi přeloženém k pochůzkářům. Jenže toto východisko je pouze použito k přesazení klišé z detektivních thrillerů do vyprávění o uniformavaných policistech. Klasické konflikty mezi svéhlavým detektivem a laxními nadřízenými jsou zde v nesoudně heroizujícím oparu nasazeny na bedra přádkových policistů. Stylově čisté, dramaturgiocky bezchybné, ale také ničím nevýrazné a zapomenutelné.(4.9.2010)

• choze

Průměrná hongkongská kriminálka rutinéra Bennyho Chana (KDO JSEM?, GEN-X COPS, NEW POLICE STORY, AKCE NEMLUVNĚ). Klišé na klišé (degradovaný policajt, zabitý parťák, střet dirtyharryovského a předpisového policajta), kterému chybí nějaký styl, ale díky sympatickým postavám, brutálním padouchům a dostatku (sice ničím výjimečné) akce to nenudí.(23.6.2008)