• Austrálie

Thriller / Horor

USA, 2020, 109 min

• MrHlad

Neuvěřitelně pitomá věc o ostrovu, který plní přání, ale dělá z nich noční můry. V tom, jak by to celé mělo fungovat, neměli evidentně jasno ani tvůrci a vzhledem k tomu, že režisér Jeff Wadlow nedokáže vymyslet jedinou funkční lekačku a práci s atmosférou zvládá ještě hůř, je výsledkem naprosto tristní a až směšná podívaná. Nebrat.(13.2.2020)

• johnn333

Proč raději neudělali hranou předělávku toho dokumentu o Fyre festivalu?(14.2.2020)

• mchnk

Ani ty kočičky nebyly nic moc...vážně blbost. [Kino Citadela - Litvínov](15.2.2020)

Vzhledem ke zdejšímu mizernému hodnocení jsem očekával propad, tudíž úplně zklamaný nejsem. A dokonce jsem ani v kině nebyl sám, jak se někdy stává. Ostrov plnící přání je v první řadě krásný, proto zamrzí, že příroda nedostala větší prostor. Jelikož se příběh postupně mění v survival, očekával jsem větší temnotu, která se bohužel nedostavila. Nedojde tak ani na gore, ani na mrazivou atmosféru, přičemž obojí se nabízelo. Takový doktor Torture.... Naštěstí nedojde ani na laciné lekačky, což jsem vzal s povděkem. Jejich móda je už značně ubíjející. Pro diváky zvyklé na přímočarost bude asi zamotaná dějová linka problém. Nakonec ale vše do sebe zapadne. Postavy tedy za moc nestojí, a tak držet palce není téměř komu. Škoda, že orgie fantazie se nekonají. Vodní hadi měnící se v ruce a ohořelý bubák jsou opravdu málo. Do kina bych film nedával, jelikož za to stojí jen kamera. Na jedno podívání, proč ne. 2,5*(20.2.2020)

• Stanislaus

Jednoho blíže neurčeného dne se na schodišti srazila trojice scenáristů s třemi naprosto rozlišnými scénáři, což mělo za vinu smíchání všech listů dohromady, nikdo z nich se však neobtěžoval s nápravou této nehody, a tímto způsobem dost možná vznikl podklad pro Fantasy Island. Divák téměř celou dobu stopáže vlastně vůbec neví, na co se dívá. Nemám nic proti žánrovým mišmašům, nicméně v tomto případě si nejsem úplně jistý tím, jestli šlo o původní záměr. Samotný námět s ostrovem plnícím přání (za velkou cenu) nebyl úplně špatný, celé to však ztroskotalo na zpracování a divně napsaných postavách - na druhou stranu ale oceňuji ne úplně předvídatelnou identitu hlavního záporáka. Dokonce ani hororová linie nefungovala tak, jak by měla - pokud by se film nesl v duchu jeskynních scén, určitě by více splňoval žánrová očekávání. Ve výsledku tak jde o nemalé zklamání a promarněný potenciál zároveň.(13.2.2020)

• Riddick77

Jeff Wadlow potvrdil pověst tvůrce, jenž horory a thrillery prostě neumí. Na jeho obranu nutno přiznat, že měl k ruce vykastrovaný scénář, podprůměrné herce, žánru nedopovídající rating a hrozivě poddimenzovaný rozpočet (7 milionů dolarů). Zcela vážně jsem si chvílemi říkal, že mě někdo unesl, odvezl na Fantasy Island a sledováním promítaného filmu mě nutí prožívat si moji nejhorší noční můru. Největší obětí tak bezpochyby je platící divák.(13.2.2020)

• Langy10

Ja nechapu, co je to za obdobi filmovych HOVEN! Prvnich cca 30-40 min to vypadalona libovej, i kdyz trochu predvidatelny film. Ke konci napříč zbytek celyho filmu se z toho stala takova mrdka, ze mi to snad dela nekdo naschval. Kdybych mel ja prani z fantasy island, tak bych prosil vratit penize za kino. 15% za Peňu(14.2.2020)

• Havaj8

Překvapilo mě, že ani v našem, jednom v nejnavštěvovanějším jednosálovým kině, na premiéru, nebylo potřebnejch 5 lidí k promítání. Zašel jsem jindy a ani to nebyl úplně zázrak. Ale asi to má svý opodstatnění. Ten film si prakticky dělal co chtěl. A na tom to celý bylo postavený, ostrov, kterej vám splní všechny vaše sny. Slušná jízda hned od začátku, než to začali přehánět víc a víc. A na konci nebylo pořádně jasný, čí vlastně sen se to prožívá. Dokud nám to samozřejmě jako blbcům neřeknou, jinak by to bylo bez šance. Člověk, kterej to má na salámu, a šel do kina na multižánr, od kterýho nic nečeká, mohl bejt spokojenej. Mě do toho tak zamotali, že už mě nevymotali. A to je pro mě chyba. Možná při dalším vidění, ale chci to vůbec vidět znova. První letošní kino zklamání.(18.2.2020)

• majo0007

Po vzhliadnutí zostanete v nemom úžase tak ako herci v závere filmu...(16.2.2020)

• Miseet

Toto se opravdu nepovedlo.(19.2.2020)

• PodPantlofak

Nedokážu napsat ani jednu pozitivní věc. Tudíž hodnotím jako ODPAD.(20.2.2020)

Bylo by to milé béčko, kdyby nebyl konec tak moc debilní a kdyby scénář nekulhal. Paňa ale bavil a myšlenka převzatá s letitého seriálu zajímavá. Na jedno zhlédnutí dobré, ale nic víc.(17.2.2020)

Musím říct, že do prvních asi 45ti minut jsem byla z filmu opravdu nadšená. Skvělé obsazení, výborný námět a příjemné prostředí (ostrov byl opravdu kouzelný). Poté však nastal zvrat. Film jsem pomalu nestíhala pobírat, námět se lehce zvrtl, a už to rozhodně nebylo tak kvalitní, jako ta za mě skvělá první polovina. Za mě průměrný film, který stačí vidět jednou, ale zároveň oddychovka, u které se člověk i párkrát zasměje 🌞(17.2.2020)

• adam9

Na Fantasy Island se skutečně nenajde jediné větší pozitivum. Nefunguje příběh, nefungují vtipy, celé to vůbec nedává smysl a herci, respektive postavy - jejich jednoduché motivace a neuvěřitelně hloupé a nepochopené chování - jsou k smíchu. Více v ext. recenzi.(15.2.2020)

Docela překvapení. Moderní pojetí Džina z lahve. Pokud to bereme z pohledu béčka, tak velmi slušné. Baví bratrská dvojice i příběh do doby než se začne vysvětlovat důvod fungování ostrova a směřuje se k předvídatelnému konci. Je to netradiční vybíječka velmi dobře obsazená. Konec zákonitě musí jít z kopce, jinak to u béček nejde. 3,7*(14.2.2020)

• Agonie

Tři začátečnické rady pro tvorbu hororového (či jakékoliv žánru, kde má být napětí): 1.) neobsazujte Peñu jako hlavní postavu; 2.) neobsazujte Peñu jako kohokoliv; 3.) mějte nápad, co chcete točit - klišé nejsou nápad. Okay?(16.2.2020)

• Mates_

Film byl naprostá kravina. Do kina jsem šel bez očekávání s partou kamarádů, ale i tak to prostě nešlo. Nic nefungovalo. Scénář by I můj hloupý bratr napsal líp. Mělo to poměrně dobrý potencial a začátek vypadal docela zajímavě. Postupně velice rychle upadlo veškeré napětí a z filmu se stala naprostá pitomina. 1 hvězdička za začátek a za poměrně hezké holky.(16.2.2020)

• geek.ondra

Ze zajímavého námětu se vyklubal jeden z největších failů roku(16.2.2020)

Dobrý napinavý film plný zvratů.(14.2.2020)