• Austrálie

• Kanada

Thriller / Horor

USA, 2020, 109 min

• Stanislaus

Jednoho blíže neurčeného dne se na schodišti srazila trojice scenáristů s třemi naprosto rozlišnými scénáři, což mělo za vinu smíchání všech listů dohromady, nikdo z nich se však neobtěžoval s nápravou této nehody, a tímto způsobem dost možná vznikl podklad pro Fantasy Island. Divák téměř celou dobu stopáže vlastně vůbec neví, na co se dívá. Nemám nic proti žánrovým mišmašům, nicméně v tomto případě si nejsem úplně jistý tím, jestli šlo o původní záměr. Samotný námět s ostrovem plnícím přání (za velkou cenu) nebyl úplně špatný, celé to však ztroskotalo na zpracování a divně napsaných postavách - na druhou stranu ale oceňuji ne úplně předvídatelnou identitu hlavního záporáka. Dokonce ani hororová linie nefungovala tak, jak by měla - pokud by se film nesl v duchu jeskynních scén, určitě by více splňoval žánrová očekávání. Ve výsledku tak jde o nemalé zklamání a promarněný potenciál zároveň.(13.2.2020)

Až taká hrôza to nebola. Áno tá záverečná pointa s rande je trocha hardcore a sem tam sa tam objaví wtf scéna ale tá fantasy zložka sa mi celkom páčila. O horor nejde vôbec, báť sa nebudete ani sekundu ale páčil sa mi ostrov, kamera, obsadenie- čiže oceňujem všetky tie technické veci okolo toho, dej bol slabší ale nenudilo ma to. Takže za mňa ok. Tá párty pri bazéne vyzerala luxusne a Michael Peña ako hostiteľ sympaťák.(28.2.2020)

• waltosin

Překrásný ostrov a holky to se musí nechat a i dobrý nápad na příběh. To je ale vše co můžu pochválit herci jsou amatéři že skolky, kde jím nevěříte vůbec nic, hrozně napínavý horor se nám nikam ztratil v záplavě nudných scének, které nejsou nějak zajímavé. Překvápko sice bylo, ale že bych byl v šoku to se nedá říct, trošku mi to postrádalo smysl, že blbá blondýna by to takhle promyslela, když v hlavě měla od začátku nasráno a pak sice hrála důležitou, ale pořád byla bez mozku:D 35%(25.2.2020)

• silentname

Toto bude zložité. Každopádne je niečo potrebné si k "Fantasy Island" povedať. Začal by som tým, že keď som sa o filme dozvedel, videl som námet a prvý trailer, celkom som sa na film navnadil. Bol som zvedavý ako dokáže niekto využiť potenciál toho nápadu. Potom som si ale uvedomil, že sa k filmu dostali tí istí ľudia, ktorí urobili "Truth Or Dare" a moje očakávania vysoko klesli. A príchod recenzií moc nepomohol. Napriek tomu som ale filmu dal šancu. Chcel som dúfať, že možno budem jeden z tých ľudí, ktorí film ocenia. A budem tu za divného, ale spokojný. To by mi nevadilo. A dokonca som mal počas prvej hodiny pocit, že film nebude až tak zlý. Príbehové línie sa začínali budovať, spoznával som postavy, ich želania a niektoré boli celkom zaujímavé. Najlepší príbeh si podľa mňa vychytili Maggie Q a Austin Stowell. To boli postavy, ktoré som chcel sledovať. Keď sa dej upriamil na našich dvoch bratov v ich super baráku, tak som prevracal oči a čakal kedy sa odtiaľ dostaneme preč a v prípade Lucy Hale a Portie Doubleday, tam som nejako vnútorne necítil nič. Viac-menej nezaujímavé. Michael Peña bol podľa mňa trošku zvláštnou voľbou do role majiteľa ostrova, ale dokázal som si na neho zvyknúť. Plus ten nápad to dokázal celkom pretláčať. A tak to išlo prvú hodinu. Nebol som nadšený, ale film bol pozerateľný a celkom som si to užíval bez nejakých väčších problémov. S výnimkou toho, že by to mohlo byť strašidelnejšie, nakoľko je to klasifikované ako horor. Potom sa však na druhú polovicu filmu naši hrdinovia stretnú. Pochopia, že to celé je hlbšie, a že ostrov ich chce všetkých pokope. A od toho momentu to ide dole vodou. Aby som to upresnil, nevadila mi pôvodná idea filmu. A temná stránka ostrova mi vôbec nevadila. No film musí mať ešte jeden záverečný zvrat, ktorý príde absolútne odnikiaľ, nemá nijakú logiku a všetko čo film budoval absolútne zakope. Najhorší zvrat od čias "Shut In". A samozrejme nám ako divákom tým napľuje do tváre. Nebudem to spoilovať (hoci by som to úprimne veľmi chcel), no film v tom momente spáchal harakiri. Pretože s tým ako film počas prvej hodiny plynul to nemá žiadnu logiku. Čo si z toho mám vziať? Prečo robiť veci komplikovane, keď sa dajú robiť jednoducho? Ja vám poviem prečo. Lebo Jeff Wadlow a jeho tím nevedia napísať scenár normálne. Musia do toho dať prekvapenie a potom sa máme tváriť, že to tak bolo od začiatku. Kiež by nám dal film aspoň nejaké indície k tomu, že to celé tak mohlo byť. Kiež by sme to mohli nejako pochopiť z dialógov. Čohokoľvek. Proste nič. Len zrazu sa tak tvorcovia rozhodnú, tak zrazu sa to tak stane. A vďaka tomu som na film nakoniec celkom naštvaný. Lebo v jednom momente som mu začínal trošku veriť. No potom sme došli k šialenému zvratu, ktorý všetko zabil. Keď som bol v polke filmu, uvažoval som o hodnotení okolo C+C. Nič výnimočné, ale uspokojivé. Na konci filmu sa situácia výrazne zmenila. Hodnotenie: D(7.3.2020)

• Havaj8

Překvapilo mě, že ani v našem, jednom v nejnavštěvovanějším jednosálovým kině, na premiéru, nebylo potřebnejch 5 lidí k promítání. Zašel jsem jindy a ani to nebyl úplně zázrak. Ale asi to má svý opodstatnění. Ten film si prakticky dělal co chtěl. A na tom to celý bylo postavený, ostrov, kterej vám splní všechny vaše sny. Slušná jízda hned od začátku, než to začali přehánět víc a víc. A na konci nebylo pořádně jasný, čí vlastně sen se to prožívá. Dokud nám to samozřejmě jako blbcům neřeknou, jinak by to bylo bez šance. Člověk, kterej to má na salámu, a šel do kina na multižánr, od kterýho nic nečeká, mohl bejt spokojenej. Mě do toho tak zamotali, že už mě nevymotali. A to je pro mě chyba. Možná při dalším vidění, ale chci to vůbec vidět znova. První letošní kino zklamání.(18.2.2020)

• - Protože je film z dílny notorického šetřílka Jasona Bluma, stál i navzdory exotickým lokacím a několika známým tvářím v obsazení pouhých sedm milionů amerických dolarů. (Petr.Kocfeld)

• - O účasti ve filmu vyjednával i Dave Bautista. Měl si zahrát jednoho z účastníků předchozího turnusu, který ale pořád proti své vůli vězí na ostrově. (Petr.Kocfeld)

• - Natáčalo sa v januári 2019 na Fidži. (Game90)