• Kanada

• Austrálie

Thriller / Horor

USA, 2020, 109 min

• luka4615

Snímek Fantasy Island se sice může pochlubit nádhernými exteriéry, avšak to na nějaký alespoň průměrný divácký zážitek nestačí ani zdaleka. Režisér Jeff Wadlow totiž vůbec neumí pracovat s příběhem, charaktery a ani s atmosférou, takže se před Vámi rozestře brakově zmatená a neskutečně stupidní podívaná, s níž vážně nemusíte ztrácet čas. Nestojí to zkrátka za to.(21.4.2020)

Musím říct, že do prvních asi 45ti minut jsem byla z filmu opravdu nadšená. Skvělé obsazení, výborný námět a příjemné prostředí (ostrov byl opravdu kouzelný). Poté však nastal zvrat. Film jsem pomalu nestíhala pobírat, námět se lehce zvrtl, a už to rozhodně nebylo tak kvalitní, jako ta za mě skvělá první polovina. Za mě průměrný film, který stačí vidět jednou, ale zároveň oddychovka, u které se člověk i párkrát zasměje 🌞(17.2.2020)

• Vyhy

Jednu hvězdu za krásnou přírodu, tím ale končíme. Samotná myšlenka by asi mohla fungovat, ale zpracování je tak žalostné a nedomyšlené, že vám spousta věcí nedává smysl a kvůli tomu vás film nebaví. Skoro vše je nalepované pouze pro efekt a když se nad tím zamyslíte, prostě to skutečně nedává smysl. Herecké výkony na bodu mrazu, dialogy taktéž, hororová atmosféra o ničem .... A ty dva bráchové, otravnější postavy jsem dlouho neviděl.(11.5.2020)

• Stanislaus

Jednoho blíže neurčeného dne se na schodišti srazila trojice scenáristů s třemi naprosto rozlišnými scénáři, což mělo za vinu smíchání všech listů dohromady, nikdo z nich se však neobtěžoval s nápravou této nehody, a tímto způsobem dost možná vznikl podklad pro Fantasy Island. Divák téměř celou dobu stopáže vlastně vůbec neví, na co se dívá. Nemám nic proti žánrovým mišmašům, nicméně v tomto případě si nejsem úplně jistý tím, jestli šlo o původní záměr. Samotný námět s ostrovem plnícím přání (za velkou cenu) nebyl úplně špatný, celé to však ztroskotalo na zpracování a divně napsaných postavách - na druhou stranu ale oceňuji ne úplně předvídatelnou identitu hlavního záporáka. Dokonce ani hororová linie nefungovala tak, jak by měla - pokud by se film nesl v duchu jeskynních scén, určitě by více splňoval žánrová očekávání. Ve výsledku tak jde o nemalé zklamání a promarněný potenciál zároveň.(13.2.2020)

• M.i.k.e

po všech těch hejtech (a navzdory povedenému traileru) sem čekal úplný průser a je alespoň drobným plusem,že to nakonec nebyla až taková hrůza.Jasně moc věcí tu absolutně nedává smysl a tvůrci se nijak nezdržují s vysvětlením čehokoliv,ale pokud je divák schopen přistoupit na to,že ostrov je prostě kouzelný a hlavní "hrdinové" nijak nemají potřebu zkoumat proč se některé věcí dějí tak jak se dějí (popřípadě tu potřebu mají,ale velmi brzo se se vším smíří a nebo to jen tak přejdou),pak ty skoro dvě hodiny nejsou zase takové utrpení.Ostrovu nakonec nejvíc neškodí chabý scénář,ale spíš to,že pořádně neví čím by chtěl být.Na thriller je to málo napínavé,na horor se tu neděje nic strašidelného a ani jako akční survival to moc neobstojí,protože akce tu moc není a o postavy se divák zkrátka nebojí.Výsledkem je tak zvláštní béčkový patvar s vizáží áčkového filmu,který mě sice vyloženě nenudil,ale pochybuji,že bych si na něj za pár dní vzpomněl...40%(18.4.2020)

• - Natáčalo sa v januári 2019 na Fidži. (Game90)

• - Protože je film z dílny notorického šetřílka Jasona Bluma, stál i navzdory exotickým lokacím a několika známým tvářím v obsazení pouhých sedm milionů amerických dolarů. (Petr.Kocfeld)

• - O účasti ve filmu vyjednával i Dave Bautista. Měl si zahrát jednoho z účastníků předchozího turnusu, který ale pořád proti své vůli vězí na ostrově. (Petr.Kocfeld)