Fantasy Island

• USA Fantasy Island (více)

Ve filmu studia Blumhouse nazvaném Fantasy Island mění charismatický pan Roarke v luxusním, leč odlehlém tropickém rezortu tajné sny svých šťastných hostů ve skutečnost. Když se však fantazie stanou noční můrou, musí hosté záhadu ostrova vyřešit, aby si útěkem zachránili život. (Falcon)

JASON_X

"Thriller / Horror, charismatický pan Roarke"... Jaký méněcenný mentál probůh přiřazuje tyhle nálepky a píše podobné cancy? Já si zprvu na několik vteřin bláhově myslel, že by Fantasy Island mohl mít mysteriózní až halucinační náboj příbuzného druhu, jako třeba kultovní seriál Lost, který jsem kdysi v pravěku sjížděl dabovaný v bedně. Ale i když se z něho nakonec vyklubala otravně výchovná, moralizující a patetická slátanina pro mládež, námět nebyl úplně špatný. Ale víc než slátaninu pro mládež od filmu opravdu nečekejte. A tomu odpovídají i herecké výkony všech herců ve filmu použitých. Ani Maggie Q mě coby sterilní měštka vůbec neoslnila. Ovšem nejhorší ze všech byl Mr. Roarke, dle scénáře měl asi působit aristokraticky a zlověstně. To by ho ovšem nesměl hrát nějaký oplácaný a připrclý kašpárek, který svým vzezřením, chůzí i mluvou působil ze všeho nejvíc jako mexický venkovský nádeník z kalifornské plantáže. ()

Morholt

Hlavně u toho nemyslet. Samotná premisa s ostrovem plnícím fantazie, jejichž konce ovšem nemají s krásnými sny nic společného, zase není tak úplně špatná a jednotlivé linky také působily jakž takž ucházejícím dojmem. Jenže snaha osudy všech účastníků proplést dopadla katastrofálně a snažit se odhalit pravidla, kterými se to celé řídí, je předem odsouzeno k nezdaru. Kor když film diváka zásobí několika zmatenými veletoči. Na druhou stranu prostředí ostrova má něco do sebe, film má relativně solidní tempo a i když se tu odehrávají vesměs hovadiny, pořád se něco děje a casting také není úplně špatný. Zkrátka je to tak blbé, až je to zábavné. Kdyby Wadlow trošku přitvrdil, snad bych hodnotil i výš. 50% ()

luka4615

Snímek Fantasy Island se sice může pochlubit nádhernými exteriéry, avšak to na nějaký alespoň průměrný divácký zážitek nestačí ani zdaleka. Režisér Jeff Wadlow totiž vůbec neumí pracovat s příběhem, charaktery a ani s atmosférou, takže se před Vámi rozestře brakově zmatená a neskutečně stupidní podívaná, s níž vážně nemusíte ztrácet čas. Nestojí to zkrátka za to. ()

Lucasion

Znáte to, že si máte dát pozor na to, co si přejete? Protože by se Vám to mohlo splnit? Well... Fantasy Island Vám splní jedno přání. Ať je jakékoliv. Film z počátku nepůsobí jako horor, ale jako obstojná komedie. Pak se začne vraždit a tím, že film nemá hodinu a půl, tak musí do konce stihnout ještě dva tři zvraty. Proboha proč? Nečekal jsem kvalitní film. Ne čekal jsem průměrný film u kterého se budu bavit. A stejně jsem zklamaný. Samozřejmě že se dočkáme největších klišé a samozřejmě, že pravda vypluje napovrch ne napoprvé, ale až napotřetí. Přesto mě to vlastně vůbec nebavilo. Možná tak z počátku, kdy rozmazlení výherci našli svoje ceny. Zbytek je ale k uzoufání nudný a dialogy si film nezíská nikoho. Na to byli příliš hloupoučké. Jediná postava Rookera vypadá, že by mohla.... Ale ne, nemohla. Ten film nic nezachrání. (40 %) ()

Suzie05

Vlastně nevím, co si o tom myslet. Kdyby něco takového měl v rukou Chris Nolan nebo Martin Scorsese, byl by to nepochybně prohláškovaný nářez plný luxusních scén a děsivých zvratů. Ale oni to v rukou neměli, takže z Fantasy Islandu vznikla podivná, ale ceklem koukatelná sračka... ()

corpsy

Zo začiatku, sa na to nešlo veľmi dobre. Je to úmorná nuda ( aj napriek niekoľkým, akože akčným a napínavým scénam ) a je to len pekne natočené. Dynamika, bola rejžovi zrejme šuma fuk. V poslednej tretine to začne dostávať grády, ale skôr len na silu našrubovanými zvratmi, ale chvála aspoň za to - aspoň to prišlo do módu, že je to tak zlé, až je to dobré. Potenciál utek, tvorcovia mali skvelú pracovnú výbavu, ale čo s tým, keď tá niekoľko stránková brožúrka menom scenár, nesedela už na prvej strane. ()

sidzej

Až taká hrôza to nebola. Áno tá záverečná pointa s rande je trocha hardcore a sem tam sa tam objaví wtf scéna ale tá fantasy zložka sa mi celkom páčila. O horor nejde vôbec, báť sa nebudete ani sekundu ale páčil sa mi ostrov, kamera, obsadenie- čiže oceňujem všetky tie technické veci okolo toho, dej bol slabší ale nenudilo ma to. Takže za mňa ok. Tá párty pri bazéne vyzerala luxusne a Michael Peña ako hostiteľ sympaťák. ()

Astaroth12

Tak toto sa nepodarilo. Lokacia super, M. Pena je tu za frajera ako všade a kamera bola slušná. Ale to je tak všetko, čo môžem na tomto filme ako tak pochváliť. Je veľmi zdĺhavý a tak strašne nudný, nechapem načo tak príšerne dlhá stopaž. Je ťažšie sa v nom vyznať a ked to konečne na konci zapadne do jedného celku, tak je to strašná kravina. Všeličo som čakal, ale toto naozaj nie. Horor to nie je ani náhodou a nie je tu ani jedna napínavá scéna či aspoň naznak atmosféry. Celková absencia gore, tiež zamrzí, no ,ale čo už. Slabé 2*. ()

Riddick77

Jeff Wadlow potvrdil pověst tvůrce, jenž horory a thrillery prostě neumí. Na jeho obranu nutno přiznat, že měl k ruce vykastrovaný scénář, podprůměrné herce, žánru nedopovídající rating a hrozivě poddimenzovaný rozpočet (7 milionů dolarů). Zcela vážně jsem si chvílemi říkal, že mě někdo unesl, odvezl na Fantasy Island a sledováním promítaného filmu mě nutí prožívat si moji nejhorší noční můru. Největší obětí tak bezpochyby je platící divák. ()

kaylin

Americký snímek „Fantasy Island“ je takovou lehkou fantasy hororovou moralitou, která ale z mého pohledu celkem funguje, tedy funguje primárně jako něco, co by mělo být zábavné. A to se docela daří. Je to lehce předvídatelné, jsou tu problémy s tím, že to není extra nápadité, ale vlastně jsem se přistihl při tom, že mě tahle lehká hororová podívaná docela bavila. Není to tak špatné. ()

Gorehound

Škoda krásneho zasadenia, vysokého rozpočtu a pomerne originálnej zápletky, keď z toho tvorcovia dostali len ďalší rýchlo zabudnuteľný blockbuster. Pozrieť sa to v pohode dá, ale o deň už si nebudete pamätať, čo ste to vydeli. ()

dom156

Můj vzkaz scénáristům je: Zvorali jste to! Patlanina, která nemá příběh, náboj, natož nějaký humor či lekačku. Film se bere strašně vážně a kdyby to bylo napsáno, že si herci budou z filmu dělat prdelky, možná jak odlehčení by to šlo. Bohužel co dílu nepomáhá je mizerný casting, jelikož ani jeden herec nemá charisma. Rád bych poprosil fimaře, aby občas uvažovali, než nšco vypustí na svět. Nedoporučuji. ()

Trevor

Úvodnych 75 minút bolo celkom vydarených, záver sa autorovi opäť (podobne ako vo Vadí, nevadí) podarilo trochu prekombinovať. Príjemné prostredie ostrova, oprášený nápad a sotva priemerný herci priniesli klasické béčko s náznakmi hororu (isté podobnosti s Piatkom 13eho či Tajomstvom minulého leta) a pri tých ja dokážem celkom solidne vypnúť a príjemne sa odreagovať. ()

Vědma

Nemělo to humor ani se u toho asi nikdo neměl šanci moc bát. Jako ale zase - majitel rezortu se při plánování a realizaci tohoto zážitkového zájezdu dost nadřel -nebo to ten ostrov?.... ()

Havaj8

Překvapilo mě, že ani v našem, jednom v nejnavštěvovanějším jednosálovým kině, na premiéru, nebylo potřebnejch 5 lidí k promítání. Zašel jsem jindy a ani to nebyl úplně zázrak. Ale asi to má svý opodstatnění. Ten film si prakticky dělal co chtěl. A na tom to celý bylo postavený, ostrov, kterej vám splní všechny vaše sny. Slušná jízda hned od začátku, než to začali přehánět víc a víc. A na konci nebylo pořádně jasný, čí vlastně sen se to prožívá. Dokud nám to samozřejmě jako blbcům neřeknou, jinak by to bylo bez šance. Člověk, kterej to má na salámu, a šel do kina na multižánr, od kterýho nic nečeká, mohl bejt spokojenej. Mě do toho tak zamotali, že už mě nevymotali. A to je pro mě chyba. Možná při dalším vidění, ale chci to vůbec vidět znova. První letošní kino zklamání. ()

M.i.k.e

po všech těch hejtech (a navzdory povedenému traileru) sem čekal úplný průser a je alespoň drobným plusem,že to nakonec nebyla až taková hrůza.Jasně moc věcí tu absolutně nedává smysl a tvůrci se nijak nezdržují s vysvětlením čehokoliv,ale pokud je divák schopen přistoupit na to,že ostrov je prostě kouzelný a hlavní "hrdinové" nijak nemají potřebu zkoumat proč se některé věcí dějí tak jak se dějí (popřípadě tu potřebu mají,ale velmi brzo se se vším smíří a nebo to jen tak přejdou),pak ty skoro dvě hodiny nejsou zase takové utrpení.Ostrovu nakonec nejvíc neškodí chabý scénář,ale spíš to,že pořádně neví čím by chtěl být.Na thriller je to málo napínavé,na horor se tu neděje nic strašidelného a ani jako akční survival to moc neobstojí,protože akce tu moc není a o postavy se divák zkrátka nebojí.Výsledkem je tak zvláštní béčkový patvar s vizáží áčkového filmu,který mě sice vyloženě nenudil,ale pochybuji,že bych si na něj za pár dní vzpomněl...40% ()

Vyhy

Jednu hvězdu za krásnou přírodu, tím ale končíme. Samotná myšlenka by asi mohla fungovat, ale zpracování je tak žalostné a nedomyšlené, že vám spousta věcí nedává smysl a kvůli tomu vás film nebaví. Skoro vše je nalepované pouze pro efekt a když se nad tím zamyslíte, prostě to skutečně nedává smysl. Herecké výkony na bodu mrazu, dialogy taktéž, hororová atmosféra o ničem .... A ty dva bráchové, otravnější postavy jsem dlouho neviděl. ()

Langy10

Ja nechapu, co je to za obdobi filmovych HOVEN! Prvnich cca 30-40 min to vypadalona libovej, i kdyz trochu predvidatelny film. Ke konci napříč zbytek celyho filmu se z toho stala takova mrdka, ze mi to snad dela nekdo naschval. Kdybych mel ja prani z fantasy island, tak bych prosil vratit penize za kino. 15% za Peňu ()

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021