Jackie Chan: My Story

Dokumentární

Hong Kong, 1998, 74 min

V dokumentu je možné vidět několik vteřinových záběrů z Jackieho první filmové role ze snímku Big and Little Wong Tin Bar. Podle Jackieho slov mu bylo teprve sedm let. Díky tomuto snímku vím, kde hledat Jackieho v Lady Kung Fu (1972), je možné ho vidět v hromadném souboji se svým "velkým bratrem" Sammo Hung Kam-Bo jeden proti přesile. Vzpomíná i na Pekingskou operu a náročné tréninky, které probíhaly od pěti hodin ráno do devíti večer. Zmíní se i o režisérovi Wei Lo a jeho způsobu natáčení filmů, které byly točené bez řádných příprav a s minimálním rozpočtem. Po úspěchu snímku Drunken Master (1978) Jackie věděl, že musí od studia Lo Wei Motion Picture Company a režiséra Wei Lo odejít, protože nebyl to pravé pro jeho filmovou kariéru. Jackie Chan prozradil, že má rád akci ale nesnáší násilí. Dokument je věnován památce mistra Yu Jim-Yuena, který byl jeho učitelem v Pekingské opeře.(21.11.2011)

Jackie Chan mluví o své bohaté kariéře. Ukázky z prvních filmů, z mnoha scén při kterých se zranil, mluví o něm herecké hvězdy a jsou tam vybrány důležité filmy z Asie až po první americký snímek Rachot v Bronxu. Doporučuji pro milovníky Jackieho Chana.(10.9.2007)

• victim42

Dokument čpí stylem devadesátých let. Vypravěč je nevtipný a nevynechal jedinou příležitost předvést svou neomalenost. Je ale důležitý, protože mluvící hlavy nedostaly ve střižně žádný řád, prostě jen mluví a jen a pouze vypravěč drží kousky v nějaké dějové linii. Vrcholem jsou prolínačky, kde se záběr točí kolem dokola. Mám moc rád Jackieho Chana a doporučuji přečíst si jeho životopis. Obstál by i jako beletrie, natolik je to zajímavé čtení. Dokument není informačně špatný, prostě jen nedůstojně zastaral.(12.10.2015)

Jednoduchý dokument, ktorý ukazuje zážitky, zranenia, vzostup a veci, ktoré som doteraz o Jackie Chanovi nevedel...(8.7.2010)

Kolik těch story vlastně Jackie Chan natočil, to už snad nedokáže spočítat ani on sám. Opět další z řady filmů, ve kterém dělá neuvěřitelně šílené kaskadérské kousky, které snad vystačí na celý film bez většího děje. Zajímavá kombinace filmařiny.(21.6.2012)

• - Dokument je věnován památce mistra Yu Jim-Yuena, učitele v Pekingské opeře, jehož žáky byli mimo jiné Jackie Chan, Biao Yuen a Sammo Hung Kam-Bo, známí pod přezdívkou Tři bratři nebo Tři draci. (Rominator)