Eric a Tim se stanou svědky požáru v nočním klubu. Vzplál závěs od zábavní pyrotechniky, kterou používal DJ, ale při podrobnějším šetření kriminalisté zjišťují, že závěs kolem pódia byl napuštěn rumem. Vyšetřování odhalí, že majitel používal klub jako zástěrku pro kuplířství. Nezdaněné peníze, které mu vydělávaly "barmanky" prostitucí, odvážel každý den pryč. Žhářem ale nebyl ani on ani barman, který byl v první fázi vyšetřování nezvěstný. (TV Nova)

Grogan

Miami mi ze všech 3 CSI přijde nejslabší, ale první 2 řady se mi celkem líbily (nevím, zda to není jen náhoda, ale seriál začal jít do kopru po smrti Tima, což byla oproti ostatním dalším hlavním postavám taková osoba normálního průměrnýho chlápka, jakých člověk vídá hodně, ale právě to ho dělalo z CSI týmu nejvíc uvěřitelnýho a zároveň sympatickýho - kromě Trippa tam už pak žádná taková postava nebyla a Tripp neměl šanci to sám vytrhnout), tenhle díl má i vcelku originální nápad a z Miami jde o jeden z nejlepších dílů (pro mě). Záporák si jen chtěl trochu zahrát na hrdinu, ale spustil tak lavinu, která zabila 17 lidí a zničila mu celý život. Bena Browdera mám jako herce docela rád a tady mu dali docela zajímavý charakter k hraní. I v téhle epizodě je ale další obrovský stereotyp, který mě v průběhu seriálu štval víc a víc - postava, která je hned od začátku profilována jako hlavní podezřelý (zde majitel klubu), chová se jako nelidské monstrum, je pronásledována neohroženým Horaciem a i když se na konci ukáže, že vraždu nespáchala, tak se na ni najde něco jiného (zde kuplířství a zanedbání bezpečnostních opatření) - jakoby nám tvůrci sdělovali "sice nebyl vrah, ale takový slizoun prostě nemůže být nevinný" ()