Reklama

Reklama

Kriminálka Miami

(seriál)
  • USA CSI: Miami (více)
všechny plakáty
TV spot 3
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2002–2012), 173 h 1 min (Minutáž: 43–45 min)

Hrají:

David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Rex Linn, Jonathan Togo, Eva La Rue, Khandi Alexander, Omar Benson Miller, Sofia Milos, Rory Cochrane (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(232)

Obsahy(1)

Na rozdiel od kolegov v Las Vegas, ktorí dokonale poznali prostredie suchej púšte, kriminalisti z Miami vyšetrujú zločiny v dusnej a vlhkej klíme bujnej subtropickej vegetácie Floridy. V jednotke C.S.I. Miami ďalej pracujú Calleigh Duquesneová (Emily Procterová), južanská kráska, ktorá sa špecializuje na balistiku a balistické testy, ďalej Tim Speedle (Rory Cochrane), mladý vyšetrovateľ s dobrými stykmi v uliciach, Eric Delko (Adam Rodriguez), expert na vodu, ktorý vie všetko o riekach a močiaroch na Floride a pozná všetky biologické a fyzikálne procesy, ktoré sa v nich odohrávajú. Neoddeliteľným členom tímu je vševediaca súdna lekárka a koroner Dr. Alexx Woodsová (Khandi Alexander), ktorá načúva reči stôp na telách obetí. Jednotka forenzných vedcov z Miami dokáže vyriešiť aj také prípady vrážd, ktoré by iné laboratóriá pre náročnosť vzdali. Ich doménou sú dôkazy z miesta činu, predovšetkým odtlačky prstov či biologický materiál. Presné výsledky náročných vedeckých analýz, porovnávania DNA a nevyhnutná železná logika umožňujú efektívne pátranie po skutočných zločincoch. Pod prístrojmi najlepšie vybavených laboratórií na svete potom nájdené dôkazy prehovoria jasnou rečou a prezradia znalcom dostatok informácii o páchateľoch. Pomstia tých, čo už hovoriť nedokážu - obete zločinov. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (7)

TV spot 3

Recenze (407)

TommyLeeJape 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale kriminálky Las Vegas a New York mě totálně nebaví. Stejně jako u Dextra i tady je výhrou Florida, ale hlavně u mě Miami boduje kvůli Horatiovi a jeho nasazení brýlí. We found semen in the victim's ear. Well... I guess you could say... *putting sunglasses on* ...she heard her killer cumming. MŇÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁUUUUU! ()

Crocuta odpad!

všechny recenze uživatele

Snůška směšných "vyšetřovacích postupů" a podobných nereálných kravin, charakteristická kamerou s ohavným žlutým filtrem, která je téměř stejně odpudivá jako škaredý ksicht a zrzavá palice arogantního šaška s nesmírně intelektuálně znějícím jménem, který si před partou pátrajících metrosexuálů a modelek hraje na šéfa. Po mnoha letech jsem ke svému zděšení zjistil, že jsem tomuto blábolu kdysi zřejmě v pominutí smyslů udělil 2 * a tímto své hodnocení uvádím na pravou míru. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

S08E16 "L.A.", režíroval Rob Zombie, což je jasný už (a hlavně) v úvodu, kde jsme svědky vraždy (za projekce NOSFERATU...) na jakémsi maškarním večírku rozmazleného pornomagnáta. Z toho vyplývá veškerý další děj, přičemž kriminálka Miami letí udělat pořádek tam, kde má kriminálka L.A. bordel. V hostujících rolích se objeví (výborný) Malcolm McDowell, Michael Madsen, Jeff Daniel Phillips, William Forsythe a krátce taky Sheri Moon Zombie, Billy Gibons (ZZ Top) a dokonce (při "Virgin Witch") celá Zombieho kapela. Ač jsem totální neznalec veškerého CSI, myslím že tady Rob odvedl solidní práci a pootevřel si dvířka do možné další televizní tvorby. Jeho tradiční 'sprostou fousatou špínu' tu ale nenajdete. (screeny) ()

Shit 

všechny recenze uživatele

V dnešní záplavě krimi sriálů je mezi nimi kriminálka miami rozhodně nadprůměrnej seriál. Příběhy jsou sice vcelku originální a nápaditý, ale ani tak to neni ždánej zázrak, většinou to je takový pomalý vyšetřování s minimální akcí a to pro mě moc neni. Jenže tenhle seriál si mě dostává něčim jiným. A to slušně propracovaným vyšetřováním a vizuálním zpracování úvah vyšetřovatelů, což znamená, že, že když na něco přijdou jak to mohlo být, tak se to takovým flashbackem ukáže a někdy to je opravdu pěkně udělaný, klidně se tam objeví i ukázky jak a kudy vnikla kulka do těla a to přímo zevnitř těla. A dokonce ani hlavní detektiv neni špatnej, žádnej moc belkej chytráček a sympatickej tak akorát. ()

Marek1991 odpad!

všechny recenze uživatele

Napriek tomu, že vo väčšinovej populácii sú tieto kriminálky obľúbené, mne "lezú krkom". Nedokážem sa na ne sústrediť, nevedia ma zaujať, pôsobia na mňa nereálne, je ich veľa lebo sú komerčne úspešné a to znásobuje moju nechuť k niečomu tak rozvlečenému a postupne, čoraz menej originálnemu. Ani Miami toto u mňa nezachráni. ()

Galerie (1 824)

Zajímavosti (167)

  • Ako môžeme vidieť v závere filmu, Tim (Rory Cochrane) sa vezie na motocykli. Motocykle patria medzi jeho záľuby aj v skutočnom živote. (Pat.Ko)
  • Táto epizóda je založená na skutočnom leteckom nešťastí, ku ktorému došlo na Floride Everglades v máji 1986. (Pat.Ko)
  • Aj keď sa CSI: Kriminálka Miami odohráva v Miami, v skutočnosti sa nakrúca v El Segunde (Kalifornia). V samotnom Miami sa nakrúca len niekoľko dní počas roka. (pravo)

Související novinky

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)

Reklama

Reklama