Zóna soumraku (TV seriál)

• Kanada

The Twilight Zone

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní

Kanada / USA, 2002, 44x43 min

William Wages

Forest Whitaker, Robin Tunney, Gil Bellows, Michael Peña, Sarah Carter, Penn Badgley, Meshach Peters, Crystal Lowe, Željko Ivanek, Peter Williams, Lauren Lee Smith, Nicki Aycox, Kristin Lehman, Sofia Milos, Keith Dallas, Erik King, Reed Diamond, Katherine Heigl, Molly Sims, Patrick Warburton, Sarah Strange, Titus Welliver, Andrew Francis, Jascha Washington, Bonnie Somerville, Method Man, Daniella Evangelista, Chantal Conlin, Wood Harris, Claudette Mink, Samuel Patrick Chu, Wallace Langham, Paul McGillion, Zak Santiago, Jesse Moss, Peter LaCroix, Scott Hylands, Vincent Laresca, Gabrielle Miller, Dylan Walsh, Heather McEwen, Lynda Boyd, Liliana Mumy, Jessica Simpson, Jessica Amlee, Ryan Robbins, Sydney Tamiia Poitier, Rob Lee, Paul Rodriguez, Roger R. Cross, Moira Kelly, Michelle Harrison, Ian McShane, Donny James Lucas, Kevan Ohtsji, Keith Hamilton Cobb, Tiffany Lyndall-Knight, Enuka Okuma, Ben Bass, Kristi Angus, Rachel Victoria, Ben Ratner, Emily Hirst, Warren Christie, Chris Kramer, Kyle Labine, Helene Joy, Jeremy Sisto, Terry Chen, Jim Byrnes, Daniel Boileau, Aaron Pearl, Brian Markinson, Gary Carlos Cervantes, Greg Serano, John Reardon, Jed Rees, Allison Hossack, Kim Hawthorne, Colin Lawrence, Kimani Ray Smith, Adrian Holmes, Matthew Currie Holmes, Brian Libby, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Wanda Cannon, Anne Marie DeLuise, Robert Moloney, Elizabeth Thai, Ryan McDonell, Lauchlin MacDonald, Samantha Esteban, Michael Kopsa, Peter Bryant, Gina Gallego, Ashley Edner, Andrew Moxham, Sarah Edmondson, Shannon Elizabeth, Marisol Nichols, Paula Shaw, Alf Humphreys, Christopher Titus, Chilton Crane, Stephen E. Miller, Viv Leacock, Jana Mitsoula, Artine Brown, Garfield Wilson, Mercedes de la Zerda, Jillian Fargey, D. Harlan Cutshall, Steve Makaj, Lucas Wolf, Scott Heindl, Kwesi Ameyaw, Chris Shields, Jim Shield, Kerry Sandomirsky, Colin Corrigan, Glynis Davies, Karen Holness, Donna Yamamoto, Brenda Crichlow, Rekha Sharma, Jaren Brandt Bartlett, Christopher Rosamond, Tanis Parenteau, William deVry, Marilyn Norry, Tori Anderson, Zachary Ansley, Andrew Johnston, Michael Puttonen, Darcy Laurie, Dion Johnstone, Frank Cassini, Peter Flemming, Mark Burgess, Leanne Adachi, Michael Karl Richards, Anthony Harrison, Blue Deckert

Seriál je dobrý, ale keďže som odchovaný na Krajných medziach, tak už ma tak nenadchol. Takže ak sa niekto rozhoduje, čo si pozrie skôr, najprv toto, pretože po zhliadnutí Krajných medzí bude latka dosť vysoko.(26.10.2011)

Vezmete-li Krajní meze, Akta-X a Faktor Psi, rozmiksujete ho do hromady. Výjde vám Zóna soumraku, béčková verze staršího seriálu, ale i tady mě jisté díly velmi překvapily.(25.12.2011)

Pojetím i skladbou je tototný s Krajními mezemi, ale spíše se jedná o jeho kratší variantu. Tohle bych doporučoval vidět dřív, než dříve zmíněný seriál. Co ale vysvětluje moje čtyři hvězdičky? Originalita a hudba. Jak už to bývá, některé díly jsou horší, některé možná ani nepochopíte, některé jsou zase vynikající a ten zbytek je tak úchvatný, že si to musíte pustit ještě jednou, abyste pointě přišli na kloub. Jako předskokan Krajních mezí výborné.(29.1.2011)

Mně se to moc líbilo.(11.2.2009)

• monolog

Celkem se to dá. Seriál typu Krajní meze, ale ne tolik povedený ani tak dobře zpracovaný (vím, že kdysi existoval ještě jeden starší, ale neviděl jsem ho, takže nemůžu porovnávat). To je hlavně tím, že každej díl má jen 25 minut a když prvních 15 je představení hlavních hrdinů a dalších 15 včetně titulků je rozehranej příběh včetně pokud možno inteligentní pointy a rozuzlení, nedá se svítit. Tohle si mohli dovolit tvůrci MASHe, protože po 200 dílech už každej věděl, že Hawkeye je srandista s něžným srdcem a major Winchester na oko hulvát ale veskrze jinak dobrý člověk. Navíc jejich charaktery se měnili s postupem času, tak pomalu, že si toho divák ani vlastně moc nevšiml. Tady ale musí všechno jít v tak krátké době, že prostě něco musí vodrbat. Někdy je to tak trhlej a blbej seriál, až to bolí a to vysvětlení od Foresta nakonec, to mi taky dává. Jako kdyby vždycky už spěchal na hajzlík s běhavkou, jak je rychlej a málem ani nedořekne poslední slovo.(16.1.2006)

• - Seriál byl nominován na cenu Saturn v kategorii nejlepší televizní seriál. (Terva)