Marabunta: Mravenci útočí (TV film)

• Česko

Marabunta

• Česko

Termiti

Legion of Fire: Killer Ants!

Marabunta: Vraždiace mravce

Horor

USA, 1998, 90 min

Daniel Licht

George Manasse
  • lucijelucije

"TOTO se stane za pár let". Wow takže žádný les, žádná Amerika, protože pozor mravenci, útočí..žerou a pohybujou se rychlostí přívalové vlny..strašné, herecké výkony škoda mluvit..předvidatelné až to hezké není, může snad toto něco vydělat??může se snad toto někomu líbit??chtěla bych to nevidět jako malá sem kroutila hlavou=)(3.2.2010)

• molcan2

CGI musí byť jedná z najhorších vecí ktoré sa môžu stať lacnému filmu! Namiesto hlúpych trikov ktoré sú lepšie aj na Playstatione sú hanbou každého lacného monster movie. Mravce Marybunta nie su žiadnou výnimkou! Z diaľky vyzerajú ako malé čierne bodky ktoré sa posúvajú v dokonalej synchronizácii. Zblízka, vyzerajú ako veľký plastové mravce ktoré môžeme kúpiť v obchode "Všetko za euro". Niekde som čítal že herci dostali mena akoby ich vymýšľalo malé decko, a to je pravda! Ten indián je aj Vlk Americky aj Vlk Kanadsky podľa toho kto s ním hovorí. A čo obrovské mravenisko kde spadnú ľudia ale nie sú tam mravce? Traja ľudia padnú do toho mraveniska, a naposledy čo som videl mravenisko, mravci prinajmenšom vyjdu- zvlášť keď jedia celých ľudí. Každý si pamätá "THEM" ktorý he perfektný film o mravcoch?? No, v THEM používali plameňomety aby zabili mravcov, a to bolo bombove. Tu, ento-moronologisticky vybavený plameňomet z akéhosi čistiaceho prostriedku na záchodové misy a taška klystíru, a plameň je asi taký ako zo zapaľovača. Chlapec vyžehne zo svojho plameňometu (s malým plamienkom) a potom zo zeme vyjdu plamene ktoré pokryjú celú obrazovku!!! Aký falošný výsledok, zvlášť ak ešte môžete vidieť chlapcov plameňomet v pozadí a naháňajúci sa malý plamienok!!! Zatiaľ, priateľka učiteľa entomológie strieľa mravce so vzduchovkou. VÁŽNE!!! Naozaj, vzduchovkou! Okrem toho tvrdí že používa horčíkové guľky, ktoré by teoreticky mali horieť ako raketnica. Avšak, vo filme, vystrelí na mravcov, ukážu kde strieľa a úplne nič sa nestane!!! Zrejme niekto zabudol pridať nejaký druh CGI dymu alebo ohňa. Zatiaľ, ako dvaja idioti obchádzajú mravčie kmene nehľadiac na tisíce mravcov ktoré sa na nich popínajú- ich kamarát v helikoptére je zjedený zaživa! Sranda je že mravce napadnú chlapíka na helikoptére a ešte dvoch dementov ktorý sú na nohách a ignorujú to zatiaľčo im trčia ruky v mravčích larvách (vyzerá to ako ryžový nákyp) a kopú cez polena ktoré su pravdepodobne stredom spoločenstva. Marabunta je v podstate najubohejší, najblbší, a najpapetickejší film o mravcoch aký bol kedy natočený. je to ukážka že mravce sú všade, a spomienka na "THEM" ktorý je 50 rokov starý a ma lepšie efekty než táto hrozná sračka.(24.8.2009)

• Kusko.t2

Niečo strašné. Ten, kto napísal scenár musel byť asi idiot (no spresním to – keď hovorím "asi" myslím určite). Dalo by sa to ospravedlniť jedine tým, ak by ho malo na svedomí 10 ročné dieťa, nad ním by som sa možno zľutoval. Strašný brak, a horor už vôbec nie (no ale aj hej, je to vlastne desný a otrasný film, ale čo sa týka spracovania). Nie je to však len jednoliaty film, trápnosť strieda tuposť tvorcov, demenciu hercov a neskutočne debilné efekty. Všetci, ktorí na tomto filme pracovali by si zaslúžili nahádzať do peknej veľkej drvičky na mäso, aby aspoň raz v živote zažili horor, a nie takéto kraviny o mravcoch nám tu podsúvať. Aj ne béčko je to moc.(30.3.2007)

• borec999

Pamätám si, že Marabunta ma v detstve celkom zaujala. Pri jej sledovaní to pôsobilo na mňa skutočne ako horor. A dnes? No, asi už skôr ako guilty pleasure komédia. Keď však zvážim vek filmu a pravdepodobne mizivý rozpočet dopadlo to podľa mňa obstojne. Námet o mravcoch vraždiacich ľudí tu dovtedy ešte nebol, film mal istý náboj a typické čaro béčkových filmov 90. rokov, kedy ste pri sledovaní síce vedeli, že to nie je žiadny kinematografický zázrak no aj tak ste to nevypli a dosledovali do konca. Práve akcia na konci a pointa v závere boli hlavnými plusmi a na tú dobu neboli natočené najhoršie, ako to však zostarlo a vyzerá dnes už radšej skúmať nebudem a z nostalgie ostanem na 2* 35%(17.3.2021)

• Neytirii

Keď mám brať tento film vážne ako katastrofický film alebo horor čičo to vlastne je tak potom musím povedať, že je to jeden z najhorších filmov aké som kedy videla. Režisér, herci, scenár, kamera všetko je otrasné...No ale na druhej strane ak beriem tento film ako komédiu tak som sa v živote asi lepšie nepobavila :D niekedy ma tento film dohnal k smiechu cez slzy a to napríklad ako pamätná scéna kde hlavný hrdina uteká pred mravcami na motorečke alebo keď sa bez zmyslov hádže po stenách karavanu :D z tohto hľadiska je to asi komédia všetkých čias...(9.5.2009)

• - Natáčelo se v Heber City poblíž Salt Lake City v Utahu. (Cheeker)