Temné nebe (TV seriál)

Dark Skies

Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 1996, 19x60 min

Eric Close, Megan Ward, J. T. Walsh, Jeri Ryan, Jack Conley, Silas Weir Mitchell, Gina Philips, Pasha D. Lychnikoff, Leon Russom, Dean Norris, Pat Crawford Brown, Glenn Morshower, Timothy Omundson, Richard Fancy, Ernie Lively, Al Sapienza, Don Most, Basil Wallace, Stanley Kamel, James Karen, Brent David Fraser, Lee Garlington, Brittney Powell, John Saint Ryan, Wendy Robie, John M. Jackson, Christopher Wiehl, Kirk B.R. Woller, Vincent Riotta, Kent McCord, Seth Mumy, Mark Joy, Sean O'Bryan, Raphael Sbarge, Peter Van Norden, Natalia Nogulich, Michael Hagerty, Jennifer Hetrick, Diane Cary, Stephen Quadros, Ed Beechner, Elizabeth Lambert, Scott Jaeck, Stephanie Faracy, Dorie Barton, Robin Gammell, Dean Denton, Spencer Garrett, Eric Steinberg, Carl Ciarfalio, Alan Fudge, David Brisbin, John Dennis Johnston, Joey Aresco, Steven Ford, Keith Diamond, Sam Whipple, John Mese, Maury Sterling, Duane Davis, Terrence Evans, Roger Aaron Brown, Jack Wallace, Lindsey Ginter, Francis Guinan, Bradford English, Tom O'Brien, Brian Cousins, Joseph David Whipp, Madison Mason, Scott Duthie, Nancy Stephens, Jeff Juday, Matt Roe, Jack Lindine, Lisa Waltz, Wayne Tippit, Annie O'Donnell, Kim Robillard, Joe Urla, David Carpenter, Sandra Ellis Lafferty, Mark Bramhall, William Frankfather, Kristoffer Ryan Winters, Dana Gladstone, Wiley M. Pickett, Marilyn McIntyre, Tim Choate, Edward Edwards, Dale Ishimoto, Thomas Wagner, Brad Blaisdell, Don Pugsley, Arthur Taxier, Vaughn Armstrong, Terry Woodberry, Joan McMurtrey

Komentáře uživatelů k TV seriálu (10)

Seriál, při kterém jsem měl mnohem nepříjemnější mrazení v zádech nad mimozemskou invazí než z celých Akt X. Zajímavý je také přerod jedné z hlavních kladných postav na velmi zápornou. Ovšem nedobrovolně, zajisté :-)(3.5.2003)

Ze začátku docela slušná konkurence pro Akta X, později už vpodstatě jen neustálé omílání jednoho a toho samého tématu pořád dokola. Škoda, že tvůrci neprokázali více invence.(25.1.2003)

Temné nebe bylo kdysi vysílané jednou českou televizní stanicí a já si dodnes pamatuji relativně dost z trochu "jiných" Akt X (oproti kterým je tu klíčové v podstatě jediné téma...). Kouzlo Majestic 12 a celého tajemného spiknutí, o kterém seriál vypráví mě dokázalo dokonale okouzlit a maximální hodnocení nedávám snad jen proto, že si nepamatuji úplný konec a mé dlouholeté doufání v opakování nedošlo naplnění. Eric Close však předvedl co mohl, stejně jako celá stylizovaná vizuální krása celého seriálu. Tak jednou snad znovu ...(29.9.2009)

• anderson

Hlúposť ktorá sa snažila parazitovať na Mulderovi a Scully. Ale neprežila. Našťastie. Navyše tak príšerné efekty nemajú ani Krajné medze. Zbohom v prepadlisku dejín. (19.10.2004)(19.10.2004)

V poslední době, kdy mě vlastně ani moc filmů nesedí, se začínám dívat po seriálech. Až dokoukám, napíšu víc. ....................1 -2 - PILOT...................... REŽIE - Tobe Hooper. Hudba - Michael Hoening. Kamera - Bill Butler. CITÁT - Pronásledujte ho!!!........ Tento příběh je uváděn jako fikce, abychom neohrozily ty, co jsou v odboji, ale chcete-li poslouchat, povím vám pravdu. Poj'dme se ponořit do světa UFO do světa, kde se vyšetřují případy neidentifikovatelných létajících předmětů. Lidé co něco viděly, něco čeho se bojí, co je změnilo nebo poznamenalo. Mimozemšťané? Možná. Rusáci? Nevíme. CITÁT - Vypadá jako Rus?........... John Leonard se vydává do míst, ze kterých už se možná nevrátí. Skupina Majestic jej zcela pohltí. Tam venku je někdo daleko mocnější. CITÁT - Johne, vemte si volno, ale u nás zůstanete na vždy........... Tak jsem se úvodního pilotního snímku celkem lekl. Čekal jsem totiž něco trošku jiného a ikdyž mám na DVD celou první sérii, zatím ji odkládám na neurčito.(18.4.2013)

• JohnCZ

Dark Skies působí poměrně lákavě. Sci-fi seriály z 90. let mají svoje kouzlo - žádní vyfešákovaní herci a s vizuálními efekty se pracuje jen minimálně. U Dark Skies to platí též, leč zklamání se dostavilo především u samotného děje. Pilot je příjemně nabitý akcí a zajímavými odhaleními, bohužel po nějakém třetím/čtvrtém díle mě začal přemáhat stereotyp a nulový posun v ději (resp. děj se posouvá, ale samotná zápletka nepřichází s ničím novým). Epizody jsou neustále o tom samém, postavy jsou poměrně ploché a ze všeho nejvíc mi chybělo to tajemno mimozemské invaze, které mě tak zaujalo na X-Files. Už od začátku divák ví, na čem je, a proto je to nuda.(17.1.2014)

Zezačátku to vypadalo mnohem líp, než to skončilo... nejdřív parádní tajemno, ale po cca 4. díle to spadne do relativního stereotypu a i když ke konci se to zase rozjede, tak konec stojí úplně za houby. Ale i tak mě to docela bavilo, hlavně kvůli inspiraci skutečnými událostmi, na který byli "navlečeni" mimozemšťani. Kdybych to viděl v době vzniku, střík bych si do trenek, dneska už jsem bohužel starší...(31.12.2015)

Příjemný, akční pilot, ale postupem času to začíná být trochu stereotipní, někdy až nudné. Ale líbí se mi tam jistá kontroverze. Průměrný seriál podobný Aktům X .(29.4.2012)

Miluju seriály i filmy s mimozemskou invazí. Tenhle seriál mi opravdu bere dech.(18.5.2014)

Uživatel Tosim to vystihl naprosto přesně.(21.8.2011)