Předčasné vydání

Drama / Mysteriózní / Komedie / Fantasy
USA, (1996–2000), 61 h 30 min (Minutáž: 41 min)

Kyle Chandler, Shanesia Davis, Fisher Stevens, Kristy Swanson, Myles Jeffrey, Ron Dean, William Devane, Tess Harper, John Spencer, Pauley Perrette (více)

Série(4) / Epizody(90)

Čo by ste robili, keby ste s absolútnou istotou vedeli, čo sa stane na druhý deň? Je to nezmysel? Ale čo keby ste to predsa vedeli? A čo keby ste nejakým zázrakom získali schopnosť zmeniť osud vecí, udalostí a možno aj vlastný život? Vedeli by ste čo s tým? To človek zistí, až keď sa to naozaj stane. Ako napríklad hlavnému hrdinovi nového seriálu s príznačným názvom Zajtrajšie noviny. Keď sympatický obchodník Gary Hobson (Kyle Chandler) stratí domov, svoju právoplatnú manželku a čoskoro aj prácu. Je presvedčený, že stratí i zdravý rozum. Presťahuje sa do hotela, kde na neho v jedno ráno čaká zvláštne prekvapenie. Pred dverami sa objaví záhadná mačka s ešte záhadnejšími novinami. Gary vzápätí zistí, že sa mu dostali do rúk zajtrajšie noviny. Po ich prečítaní vie, čo sa práve v tento deň udeje a o čom budú písať zajtrajšie noviny. Jednoducho nefalšovaný pohľad do blízkej budúcnosti. V prvom momente Gary nevie, čo s týmto fenomenálnym posolstvom urobiť, avšak podnikaví priatelia Chuck Fishman (Fisher Stevens) a slepá Marisa Clarková (Shanesia Davisová) ho presvedčia, že Zajtrajšie noviny môžu byť pre ľudí mimoriadne užitočné. Najmä ak sa pred Garyho dverami objavia spolu so záhadnou mačkou každé ráno ... (TV Markíza)

tron

Príjemná, zručne nakrútená, šikovne napísaná a svižná feel goodka vychádza z jednoduchého a pritom bravúrneho nápadu. Čo by ste robili, ak by vás každé ráno s mňaučaním budila záhadná ryšavá mačka a pri jej labkách by ležali noviny informujúce o udalostiach, ktoré sa ešte len stanú? Možno by ste to zneužili. Ale možno by ste boli ako hrdina tohto seriálu, sympaťák Gary Hobson. Pomáhali by ste ľuďom, riešili by ste popredu ich budúce tragédie a snažili by ste sa zapájať do akcie ako najlepšie by ste vedeli. Jasné, s pribúdajúcimi dielmi (4 série, 90 epizód) to postupne šlo do stagnácie, ale tak proste bola vtedy taká doba, každý diel hocijakého seriálu sa na seba podobal. Panovala filozofia, že fanúšikovia to tak chcú. Vtedy bolo prakticky nemysliteľné, aby sa naprieč celou sériou niesol jeden postupne sa vyvíjajúci príbeh. Nie. Každá časť musela mať úvod, jadro, záver. Žiadne cliffhangery, nedajbože aby uprostred sezóny zabili dôležitú postavu. Pozitívne hodnotím vyladený kasting v čele s Kyleom Chandlerom. Kyle sa napriek pár slušným zárezom nedokázal presadiť vo filmoch (čo je možno škoda, má v sebe niečo starosvetské, čestné, statočné a „obyčajné“, čo mal vo vrcholnom období napr. Tom Hanks a ten brával 20 miliónov za film). Naprieč seriálom sa ťahá kopec sympatických vedľajších postáv, ako sú slepá kamarátka Marissa s namakaným vlčiakom alebo Fishman v podaní Fishera Stevensa (Číslo 5 žije 1 – 2), ktorý v seriáli vydržal prvé dve série. O Fisherovi som si 20 rokov myslel, že je to Kevin Pollak a až v roku 2018 som na Starej Myjave zistil, že nebol. Čo už, nikto nie je dokonalý. Ja som Zajtrajšie noviny pozeral na Markíze (alebo Nove, to je jedno) v polke 90-tych rokoch a poviem vám, vtedy to bola šupa. A dnes, s odstupom desaťročí? Zostal fajn seriál. Poctivý, dobre spracovaný a príjemne pomalou atmosférou. A pôsobivá výprava fotogenického Chicaga k tomu ako bonus. ()

oli.G

Prvých pár epizód netrpí nedostatkom napätia a základný nápad rozpracováva do zaujímavých zápletok, vďaka čomu obstojí za 4*. Postupom času to síce akosi ide dolu vodou takmer po každej stránke (vzácny to jav u seriálov ;)), no napríklad dnešná časť ma celkom milo prekvapila, a to nám vrcholí 4. séria. ()

Fiftis

Na svoju dobu skvelý nápad o "cestovaní" do budúcnosti tak trochu inak. Hlavnému hrdinovi chodili zajtrajšie noviny a on namiesto toho, aby si nejako finančne prilepšil vsádzaním, zachraňoval životy. V hlavne úlohe bol skvelý Kyle Chandler. Je to ďalší z rady seriálov z deväťdesiatych rokov, na ktorých som vyrastal a ktoré som pravidelne pozerával v televízií. Príbehy v každej epizóde boli zaujímavé a odlišné a i keď neboli nejak silné a prevratné, dokázali zaujať natoľko, že divák ostal pozerať v kresle až do konca. Na svoju dobu veľmi kvalitný seriál, ktorý by dnes už asi súčasnú mládež nezaujal tak, ako moju generáciu. ()

anderson

Garyho opustí manželka a tak je nútený nasťahovať sa do hotela. No a dostane izbu do ktorej každé ráno ktosi doručuje noviny z budúceho dňa. Gary sa teda stáva supermanom z ľudu, čo chráni obyvateľov Chicaga. Niekedy originálne, niekedy patetické a predvídateľné až hrôza. Televízia MARKÍZA odvysielala iba prvú sériu, a AXN zatiaľ nemám. Takže "prozatím" za 4, pretože tá podivuhodná mačka je cool. Technická poznámka: Na AXN táto séria beží pod názvom PŘEDČASNÉ VYDÁNÍ. (3.6.2004) MARKÍZA odvysielala všetky epizódy a možem konštatovať, že séria mala jasnú vzostupnú tendenciu a mnohé diely IV. série kvalitatívne kulminovali, čo nebýva pravidlom. A záver ? :-) Neprezradím, ale bol dosť vlažný, nakoľko CBS chcela pokračovať, ale tvorcovia už nie. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Námet série nie je pôvodný, objavil sa už vo filme STALO SA ZAJTRA z roku 1944. (1.6.2007) ()

PROROK14

Sledoval som skoro všetky časti a páčilo sa mi to. Je to pekne natočené a vymyslené. Mám rád mystery tak toto mi prišlo vhod. 80% ()

Marek1991

Seriál na ktorom sa mi nepáčili tie rozpačité pohyby, reči a správanie hlavných postáv, avšak som si ich obľúbil, lebo to malo jedinečnú myšlienku a príbehy, taktiež úvodná zvučka bola fajn. Často to pôsobilo polomysteriózne, dosť nedotiahnuto, akási iskra tomu chýbala, lebo život postáv pôsobil nudne. Všetko často končilo pri pití v bare a úsmevoch, takže to bolo aj dosť nalinkované. ()

corpsy

Celkom príjemné seriálové osvieženie, morálne správne a možno aj trochu pritiahnuté za vlasy, ale určite zábavné. ()

Z0oMb3E

Neviem, či som oprávnený ohodnotiť seriál po pár zhliadnutých častiach, ale nejakú predstavu o čom je som získal. Už len nápad v ktorom sa Američan hrá na spasiteľa sveta tím, že vie dopredu, čo sa deje je dosť nereálny ale budiš. V továrni na sny je možné všetko. Ale to, že sa nikdy zištne nepozrie na športovú stranu, už len preto aby nakŕmil, bezdomovcov, či neobstaral bezbariérový Manhattan pre svoju slepú kamošku sa mi zdá nejak čudný. Je to dar, alebo prekliatie dostávať zajtrajšie noviny? Podľa toho ako sa s nimi naloží Gerry to podľa mňa vzal za blbý koniec, avšak je z toho priemerný seriál. ()

Petoss1

Originálny seriál ktorý po výbornych prvých častiach trochu strácal dych, ale stále sa na to dobre pozerá. 80 ()

Kwaichi

Kto by nechcel dostávať zajtrajšie noviny - vidieť jeden deň dopredu, vedieť čo zajtra vyjde na titulke v novinách, teda čo sa stane v priebehu dnešného dňa. Osobne by som sa nechcel ocitnúť v koži Garyho Hobsona. Vedieť, čo sa stane a teda prevziať nad tým aj zodpovednosť. celkovo je to seriál na úrovni, len škoda, že sme sa nikdy nedozvedeli celú pravdu o pôvode záhadných novín. ()

danco123

V detstve som nemohol vynechať ani jednu časť, ako som tento seriál "žral". Nápadité, originálne a v niektorých častiach aj napínavé. Hlavne vidina ľahkého spôsobu získania balíku peňazí, hlavne í v podaní Chucka. ()

Mihail123

Originálny seriál, v ktorom dokonca (teda aspoň v niektorých dieloch) nechýba napätie. Slušne napísaný a obsadený seriál. Ako oddychovka stačí. ()