Předčasné vydání (TV seriál)

Early Edition

Zajtrajšie noviny

Drama / Mysteriózní / Rodinný

USA, 1996, 90x42 min

Kyle Chandler, Shanesia Davis, Fisher Stevens, Kristy Swanson, Myles Jeffrey, Ron Dean, William Devane, Tess Harper, John Spencer, Pauley Perrette, Amaury Nolasco, Christian Stolte, Carl Wright, Anna Chlumsky, Adrienne Shelly, Justina Machado, Scott Lowell, Jascha Washington, Michael Shannon, Ray Toler, Ken Jenkins, Neil Flynn, Timothy Omundson, Shaun Toub, Scott Adsit, Stephanie March, Ashley Crow, Louis Gossett Jr., Jennifer Slimko, Hector Elizondo, T.J. Thyne, Caitlin Wachs, Sherry Miller, Eddie Jemison, Norm Woodel, Chelcie Ross, Jonathan Tucker, Donald Gibb, Marion Ross, Mark Collie, Robert Picardo, Rocky Carroll, Fyvush Finkel, Jim True-Frost, Amy Landecker, Michael Guido, Joseph Sikora, Gildart Jackson, Joseph Campanella, Gregory Itzin, Jerry Springer, Lusia Strus, Leigh-Allyn Baker, Rebekah Louise Smith, Brigid Brannagh, Christopher Wiehl, Talia Balsam, Willie Garson, Wendy Carter, Erica Hubbard, Jennifer Blanc-Biehn, Romy Windsor, Hayley DuMond, Andrew Rothenberg, John F. O´Donohue, Scott A. Martin, Alexondra Lee, Greg Serano, David Pasquesi, Cheryl Pollak, Rich Komenich, Walter Jones, Alex Meneses, Brynn Thayer, Tracy Letts, Scott Bryce, Mike Bacarella, Louis Mustillo, Laura Stepp, Lisa Darr, Matthew Carey, Ryan Kelley, Sharif Atkins, David Dastmalchian, Molly Hagan, Kamar de los Reyes, Brian George, Luis Antonio Ramos, Karin Anglin, Laura Harrison, George Murdock, Barbara Howard, Michael Mantell, Don Forston, Anthony Bonaventura, Tahmus Rounds, Vincent Berry, Joe Forbrich, James Colby, George Wallace, Ian Brennan, Robert Jayne, Alex Rocco, Trent, Melanie Paxson, Laura Dotson, Dan Dotson, Time Winters, John Vickery, Nancy Fish, Guy Van Swearingen, Geoffrey Rivas, Mimi Lieber, Ralph P. Martin, Jen Dede, Ron Parady, Tommy Dreamer, Tom O'Brien, Michael Warren, Rebecca Norris, Jason Schombing, Eve Brenner, Robert Kurcz, Robert Crobar Bilus, Stephanie Vogt, Paxton Whitehead, Suzanne Shaw, Blake Heron, Josh Daugherty, Joseph F. Kosala, Frank Harts, Alan Wilder, Melissa Carlson, Shayna Ferm, Fran Martone, H. Richard Greene, Lukas Behnken, Jeffrey D. Sams, Stanley DeSantis, Lou Rawls, Cari Shayne, Mason Gamble, Gary Houston, Marc Vann, Mary Beth Fisher, Katharin 'Ladie K' Mraz, Heather Dubrow, Lynsey Bartilson, Francine Locke, Jack Walsh, Christopher John Fields, Fran Bennett, Jim Ortlieb, Mike Nussbaum, Christine Dunford, Fern Persons, Michael Sassone, Constance Marie, Leslie Hope, Kathy Najimy, Alex Skuby, Robert Breuler, Keith Kupferer, Dick Butkus, Jimmy Slonina, Noelle Parker, Rick Aiello, Billie Worley, Kimberley Davies, Joey Sylvester, Tung Thanh Tran

Seriál o "sousedovi od vedle", který čirou náhodou dostává zítřejší noviny. Parádní nápad, na kterém se dal postavit výborný seriál. Povedlo se to tak na půl. První dvě série jsou skvělé, po nich to mělo skončit. Za ně by to bylo 75/100. Tady to má nápad, švih a tah na branku. Nesnesitelný Chuck Fishman tomu dává správné grády. Od třetí série to bez něj začíná jít dolů, ztrácí to vtip a odlehčení. Začíná se to skoro opakovat. Za ně už jen 45/100. Dohromady 60/100.(9.10.2014)

Neviem, či som oprávnený ohodnotiť seriál po pár zhliadnutých častiach, ale nejakú predstavu o čom je som získal. Už len nápad v ktorom sa Američan hrá na spasiteľa sveta tím, že vie dopredu, čo sa deje je dosť nereálny ale budiš. V továrni na sny je možné všetko. Ale to, že sa nikdy zištne nepozrie na športovú stranu, už len preto aby nakŕmil, bezdomovcov, či neobstaral bezbariérový Manhattan pre svoju slepú kamošku sa mi zdá nejak čudný. Je to dar, alebo prekliatie dostávať zajtrajšie noviny? Podľa toho ako sa s nimi naloží Gerry to podľa mňa vzal za blbý koniec, avšak je z toho priemerný seriál.(5.10.2010)

Príjemná, zručne nakrútená, šikovne napísaná a svižná feel goodka vychádza z jednoduchého a pritom bravúrneho nápadu. Čo by ste robili, ak by vás každé ráno s mňaučaním budila záhadná ryšavá mačka a pri jej labkách by ležali noviny informujúce o udalostiach, ktoré sa ešte len stanú? Možno by ste to zneužili. Ale možno by ste boli ako hrdina tohto seriálu, sympaťák Gary Hobson. Pomáhali by ste ľuďom, riešili by ste popredu ich budúce tragédie a snažili by ste sa zapájať do akcie ako najlepšie by ste vedeli. Jasné, s pribúdajúcimi dielmi (4 série, 90 epizód) to postupne šlo do stagnácie, ale tak proste bola vtedy taká doba, každý diel hocijakého seriálu sa na seba podobal. Panovala filozofia, že fanúšikovia to tak chcú. Vtedy bolo prakticky nemysliteľné, aby sa naprieč celou sériou niesol jeden postupne sa vyvíjajúci príbeh. Nie. Každá časť musela mať úvod, jadro, záver. Žiadne cliffhangery, nedajbože aby uprostred sezóny zabili dôležitú postavu. Pozitívne hodnotím vyladený kasting v čele s Kyleom Chandlerom. Kyle sa napriek pár slušným zárezom nedokázal presadiť vo filmoch (čo je možno škoda, má v sebe niečo starosvetské, čestné, statočné a „obyčajné“, čo mal vo vrcholnom období napr. Tom Hanks a ten brával 20 miliónov za film). Naprieč seriálom sa ťahá kopec sympatických vedľajších postáv, ako sú slepá kamarátka Marissa s namakaným vlčiakom alebo Fishman v podaní Fishera Stevensa (Číslo 5 žije 1 – 2), ktorý v seriáli vydržal prvé dve série. O Fisherovi som si 20 rokov myslel, že je to Kevin Pollak a až v roku 2018 som na Starej Myjave zistil, že nebol. Čo už, nikto nie je dokonalý. Ja som Zajtrajšie noviny pozeral na Markíze (alebo Nove, to je jedno) v polke 90-tych rokoch a poviem vám, vtedy to bola šupa. A dnes, s odstupom desaťročí? Zostal fajn seriál. Poctivý, dobre spracovaný a príjemne pomalou atmosférou. A pôsobivá výprava fotogenického Chicaga k tomu ako bonus.(31.5.2005)

Prvých pár epizód netrpí nedostatkom napätia a základný nápad rozpracováva do zaujímavých zápletok, vďaka čomu obstojí za 4*. Postupom času to síce akosi ide dolu vodou takmer po každej stránke (vzácny to jav u seriálov ;)), no napríklad dnešná časť ma celkom milo prekvapila, a to nám vrcholí 4. séria.(3.10.2005)

Kto by nechcel dostávať zajtrajšie noviny - vidieť jeden deň dopredu, vedieť čo zajtra vyjde na titulke v novinách, teda čo sa stane v priebehu dnešného dňa. Osobne by som sa nechcel ocitnúť v koži Garyho Hobsona. Vedieť, čo sa stane a teda prevziať nad tým aj zodpovednosť. celkovo je to seriál na úrovni, len škoda, že sme sa nikdy nedozvedeli celú pravdu o pôvode záhadných novín.(31.1.2011)

• - V 19. epizóde 1. série sa hneď na začiatku na stene ulice v Chicagu objaví plagát filmu Anaconda (1997). (toscho)

• - Zajtrajšie noviny vychádzajú zo stretnutia Vika Rubenfelda a Pata Pagea, ktorí hrali volejbal na Manhattan Beach, a pritom sa rozprávali o nápadoch na celovečerné filmy. Na druhý deň sa spolu bavili cez telefón a každý z nich prispel kľúčovou časťou pre myšlienku na Zajtrajšie noviny. Rubenfeld veril, že nápad bol viac vhodný do televízie. Duo následne spísalo dokument, ktorý popisuje charaktery postáv a prostredie pre prvých dvanásť epizód. (Greenpeacak)

• - Natáčalo sa v Chicagu. (Greenpeacak)