• Nový Zéland

USA, 2019, 93 min

Travis Stevens

Travis Stevens

Scott Thiele

V tomhle bordelu straší! Don zakoupil s manželkou dům, který kdysi býval nevěstincem. Se šlapkama se tam moc nepárali, pár jich zařvalo a ty se zde nyní zjevují především mužům a zkoušejí je. Kdo neobstojí, má dny na zemi sečtené. Don opravuje dům a až do prvního úderu kladivem se nic moc neděje. Tedy netušil jsem, že duch může nejen kladivo zvednout, ale někoho s ním i umlátit. Pěkný je nápad s kuličkami, pobavila pak práce s nožem na vlastním těle. Naopak zamrzela nedotažená s/m scéna, která mohla být i pomyslným vrcholem. Uhrančivá hudba (která provází celý film) se stupňuje, obecenstvo zírá a polonahá děva čeká na první úder. Potěšilo mě, že nedošlo na současné bubáky střižené Asií a že se film nehemžil lacinými lekačkami, byť pár se jich objevilo (takové oko v odtokovém kanále). Nejvíce se mi líbily kamera (škoda, že příliš často uhnula, když mělo dojít na řádné gore) a hudba.(12.11.2019)

Myslím si, že ako krátky film by to fungovalo lepšie. Toto spracovanie pôsobí príliš natiahnuto a umelo. "Girl On The Third Floor" podľa mňa konceptom nie je na zahodenie. No filmu veľmi dlho trvá, kým začne skladať jednotlivé karty. A vysoko to ovplyvňuje výsledný dojem. Mám pocit, že veľmi málo vecí tu reálne dáva nejaký zmysel. Ale oceňujem snahu. Páči sa mi spôsob, akým ten dom útočí. Ako keby mal z nich vytiahnuť to absolútne najhoršie. A je potrebné s tým bojovať. Lenže nie každý to zvládne, pretože je veľmi jednoduché podľahnúť pokušeniam. Film už v úvode chce do toho priniesť trošku vizuálneho hororu, no v tomto smere film trošku zlyháva. A jednotlivé scénky moc nefungujú. Je to trošku nuda. Moc sa toho nedeje, len sme v dome, ktorý sa rekonštruuje a všetko je skrz na skrz prehnité a hnusné a dokopy neviem či to má aj nejaký zmysel. Kládol som si otázku či náhodou ten dom nie je nejakým spôsobom nažive. Je tu jedna skvelá scénka, kde Don začne udierať kladivom do jednej steny a aký to bude mať efekt v iných miestnostiach. To priam pôsobí ako keby domu ubližoval. A je to fascinujúce. Rovnako fascinujúce momentky prídu aj keď sa konečne Liz dostaví za svojim manželom. Myslím si, že tam film konečne začal ukazovať svoje tromfy. No trvá mu asi 50 minút, kým konečne začne budovať skutočnú atmosféru. Preto si hovorím, že mali to spracovať ako krátky film. V takom prevedení to malo väčšiu šancu udržať nás v pozornosti a vystrašiť nás. Na zahodenie to nie je, ale je to ťažké tomu filmu dať nejaké skutočné odporúčanie. Hodnotenie: C(2.2.2020)

• LIVINGDEAD

Hodinu se díváme na dost tragickou rekonstrukci domu amatérským kutilem. Chlap je hnusný už na první pohled. Koulí očima, protahuje obličej, určitě má potetovaný i penis. Čas od času se lekneme děsivého zvonku. Z dírek vypadávají skleněné kuličky. Jde z nich strach. Skleněnek je více a více. Občas se objeví blondýna v krátkých kaťátkách. Nechci být sprostý, ale celý film je vlastně o hovně 💩💩💩💩💩!(26.10.2019)

• ledzepfan

Neuvěřitelná slátanina.. Já chápu když se jednou za čas vyloupne film, který někdo ze startu nadhodnotí a pak se spustí taková ta hajpová vlna kdy všichni (trošku jako ovečky) nadhodnocují něco ne tak úplně parádního... Ale jak se stalo, že se tady čtyřhvězduje tahlencta ptákovina, to fakt nepochopím.. Tohle je mimo snad úplně ze všech úhlů pohledu. Od naprosto nesympatického kreténa který 3/4 filmu nesleze z obrazovky.. přes z prstu vycucanou, random a vlastně nesmyslnou rádobymythologii.. až po krotkost a cudnost, která v kontrastu s námětem (a z něj plynoucích ambicí) působí totálně nepochopitelně.. (něco jako kdyby jsem si řekl, že natočím porno ale nebude tam nahota a skoro žádný sex..)(27.10.2019)

• Houbiczska

CM Punk, wrestler, který si střihnul první hlavní roli ve filmu, není kupodivu tak špatný, totéž se ale nedá říct o scénáři, který se po krk topí ve sračkách. Strašidelný dům, ve kterém ze šuplíku lezou deformované děti, ze všech otvorů vytékají tekutiny připomínajicí sperma, po zemi se válejí skleněné kuličky (wow, děsivé...) a v dírách ve zdi jsou vykukující sousedi a známí. Některé scény jsou kvalitní a gore se místy taky dalo, ale dohromady to působí jako nudná slátanina bez sebemenší pointy, která nemá čím si udržet pozornost. Finále se snaží šokovat a překvapit diváka, nicméně nedává smysl jako celý film předtím a je to, jakoby to k tomuhle filmu ani nepatřilo. Bavil jsem se asi jako slepé dítě u pexesa, tohle už ne. Hodně slabé dvě hvězdy.(30.10.2019)

• - Natáčelo se v domnělém strašidelném domě ve Frankfortu ve státě Illinois. (Kudly4)