Biloxi Blues

Neil Simon's Biloxi Blues

Komedie / Drama

USA, 1988, 106 min

Mike Nichols

Neil Simon (scénář, divadelní hra)

Bill Butler

Ray Stark

Sam O'Steen

Scénografie:

Paul Sylbert

Kostýmy:

Ann Roth

Výborná satira na válku. Film bych rozhodně pochválil upřímě jsem od toho opravdu nic nečekal. Ale už začátek ve vlaku se mi dost líbil. Celej film je vlastně taková hodně povedené konverzačka která nenudí. K tomu dopomáhají výborní herci v čele s Broderickem a hlavně výborným Walkenem který mi tady opět dokázal že je dokonalej padouch. jediné co mi trochu vadilo byla druhá část se vší tou "zamilovaností", moc se mi tam nehodila. Ale to nemění nic na tom že jsem se skvěle bavil.(3.3.2011)

Oddechový film, který mne bohužel místy i nudil bych přesto nezatracoval už kvůli výborným hereckým výkonům. Výcvikové středisko mladých vojáků, kteří kromě přirozených lumpáren nezahálí a snaží se prohnat kdejakou sukni. Výcvikový velitel jim dá vše "sežrat"s plnou parádou, ale vše v dobrých úmyslech. I na rasistické názory tu dojde. Přesto mám dojem, že tu něco chybí. Něco, co by mne nenutilo odvracet oči ve chvíli, kdy se tam nic záživného neděje. Buď více humorných situací, nebo v dramatických chvílích více přitlačit na pilu. Přesto doporučuji. Tento film ukazuje, jak nelehké je soužití chlapců, kteří musí do války.(5.7.2014)

Takový pohodový americký "téměř lidový" filmeček z prostředí vojenského výcvikového tábora, kde se nejedná ani tak o výcvik samotný, ale o to, jak si lze náramně a účelově - s neuvěřitelným zalíbením - pohrávat s psychikou a odolností vojáků, potažmo jejich různými povahami a původy, což nám náramně předvede tvrdý seržant Toomey, v podání vynikajícího Christophera Walkena, na jehož hereckém výkonu celý film stojí. Hodnotím lepšími třemi hvězdičkami.(10.6.2010)

Biloxi Blues mě hodně překvapilo...a to je ještě dost slabé slovo. Už jenom díky tomu, že tady příliš procent nemá a to se musí okamžitě ocenit. Příběh je totiž z druhé světové války, a vypráví příběh vojínů, kteří se do oné války právě chystají a trénují v táboře v Biloxi, prožívají různá dobrodružství a to se mi hrozně líbí. Už v Bratrstvu neohrožených se mi to líbilo. Jak tam v prvním díle trénovali a připravovali se na tu horší část války. v Biloxi Blues se do války ani nedostanou, ale hezké na tom je, že mi to vůbec nechybělo. Natáčelo se to jako komedie a povedlo se to opravdu na výbornou. V době, kdy ležím v posteli a většinou u každého filmu, i kvalitního, usnu, mě tohle okamžitě praštilo do hlavy, že jsem si prostě musel sednout a všecko to dokoukat. Opravdu to za to stálo.(24.9.2009)

pro mě dosud neznámý a nedoceněný film, který mě mile překvapil. Herecky filmu kraluje především Walken v roli seržanta. Jako komedie to moc nevyznívá, ale jako drama je to výborné. Především střety vojáků se seržantem jsou silné scény a vůbec celkově mi to sedlo a já byl zvědavý, jak se příběh bude vyvíjet dál. Velmi doporučuju(18.3.2015)

• - David Schwimmer v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)