The Devil Conspiracy

• USA Devil

Mocná biotechnologická společnost disponuje průlomovou technologií, která jí umožňuje klonovat nejvlivnější osobnosti historie pomocí několika málo fragmentů DNA. Nyní draží klony Michelangela, Galilea, Vivaldiho a dalších za desítky milionů amerických dolarů nejbohatším lidem světa. Když však ukradnou relikvii „Turínské plátno“ a naklonují DNA Ježíše Krista, rozpoutá se peklo. Archanděl Michael (Peter Mensah) přichází na zem a nezastaví se před ničím, aby ďáblovo spiknutí ukončil. (JasonCZ)

Ammit

Tak si nemůžu pomoct, ale tohle byl propadák. Následují spoilery: a) unesené dámy nejsou pod ostrahou?, b) plných 52 minut z filmu je nutno poslouchat ječící pipku č.1 nebo stejně uřvanou pipku č.2, c) Eveline Hall má ksicht jak' loutky z Fimfára (tolik fillerů a botoxu, co má v tváři ona, se snad ani za 10 let nevyrobí), d) maník si jen tak příjde na super-tajnou kliniku?, e) holčina si jen tak zdrhne a nikdo si jí nevšímá?, f) ve chvílích, kdy se hraje o čas, si postavy navzájem vrčí do obličeje, místo aby něco dělaly, g) na to, jak se s těhulkami musí opatrně, tak tady jsou velice blízko naprosté nezničitelnosti, h) škoda té levné řežby a pak byl najednou konec. Připravujou se na potenciální dvojku, ale tak nějak tomu chyběl ten pocit naplno prožitého příběhu. Konec spoilerů. Jedna hvězda za kostýmy (i když je tady na co koukat jenom na Eveline Hall, a to jen tak dlouho, jak se nekoukáte na její umělý obličej) a možná dám časem i druhou hvězdu za natáčení v ČR. ()

Arsenal83

Kresťanská mystika je niečo, čo sa dá filmovo skvele spracovať, ale netreba miešať plno výjavov a žánrov. Toto je nejaký mix Leonardovej šifry a Rosemarynho dieťaťa, v ktorom však neexistuje tá hororová stránka. Peklo, démoni, to všetko je znázornené v takom až akceptovateľnom obraze, pretože peklo je miestom, v ktorom by ste síce nechceli byť, ale vyzerá to tam stále lepšie než na nejakých miestach na Zemi, napríklad v osadách. Atmosféra strachu je zcela nefunkčná. ()

JASON_X

Plakát k filmu je vskutku lákavý, ale hezké plakáty mají třeba i Asyláci, tak abyste pak nebyli zklamaní. Třeba proto, že archanděla Michaela nehraje onen výrazný plakátový ašant, ale jakýsi nanicovatý ocas. Nebo proto, že forma filmu i jeho triky jsou brutálně televizní. Ale pozitiva převažují. Zpočátku to vypadá na mdlou béčkovou nudu s béčkovými herci, ale ke konci se děj slušně rozjede, jako kdyby snad scénárista svištěl na tripu. Zápletka je natolik fantasmagorická, až je vlastně skvělá, no posuďte sami: Šlohnout turínské plátno, seškrábnout z něj Jéžíškovu DNA, naklonovat jí lidské vajíčko a do vylíhlého plodu vtělit samotného Lucifera, toť přece opravdu originální plán! A to je jen hrubá dějová kostra, pokud vydržíte, dočkáte se ještě mnoha vytříbeně bizarních výjevů. Nejvíc mě asi pobavila scéna, ve které budoucí ďáblorodičce praskne voda. Zaujaly mě i nějaké ty české lokace (Praha, Maloskalsko). A nejzajímavější herečkou vyhlašuju charmantní babiznu smrtonošku, která se narodila ještě za Dritte Reichu, ale energie má zjevně na rozdávání. ()

Morholt

Už jen ten samotný nápad, že by Lucifer mohl posednout naklonované Ježíšovo tělo, je super a samotný začátek se svržením z Nebes mě docela navnadil, No a pak došlo na obvyklé blbnutí s Ďáblovými přisluhovači, kterým je v patách kněz posedlý archandělem Michaelem, který chce získat zpět nejen ukradené Turínské plátno, ale i zachránit svojí kámošku, která se má stát bránou pro Satanův příchod. Nejedná se o kdovíco, ale já mám podobné křesťansko-démonické pitomosti rád, takže dokážu ledacos přejít. Mělo to slušné tempo, řada hloupostí byla z ranku roztomilých, potěšily české lokace a navrch tu vyteklo i trošku krve, ačkoliv jí mohlo být víc. Líbila mi i vizualizace Pekla, byť nebyla nijak originální. Průšvihem je hlavní hrdinka. A je to fest průšvih. Tak nesympatickou osobu museli hledat fakt dlouho. Pokaždé, když se objevila v záběru, jsem jí přál jen to nejhorší. Navíc ta holka ani neumí pořádně hrát. Je to o to větší škoda, že k dispozici byla Natalie Germani, kterou tu omezili jen na pár štěků. S jinou herečkou bych nejspíš hodnotil výš. 50% ()

Astaroth12

Už poster filmu mi prišiel hrozne lacný a hlavne hnusný, ako keby sa príbeh netočil  o Luciferovi a Michaelovi, ale o nadvláde v perzskej ríši. Dejová linka bola celkom vtipná( myslené ironicky) , lebo prísť s niečím takýmto mohol jedine magor alebo človek, ktorý nemá žiadne morálne zábrany a tak divakovi predhadzuje totalne kraviny. Prvom rade mi vadil Archanjel Michael, najprv vyzeral ako z Terminátora a potom by ho ubili hádam aj deti v škôlke. No, ale sa bavíme o vodcovi nebeských vojsk a takto ho vykresliť? No chudák. Dejová linka je strašný bordel , zmätok a vyznať sa v nej by sa hádam aj dalo, keby nebola tak naivne hlúpa a obmedzená. Triky boli lacné, ako aj celý film a znázornenie pekla bolo úbohé. Načo robiť niečo, keď na to nemám koruny alebo doláre a hlavne taký film, čo si to vyžaduje. Logicky sa nemáme o čom baviť, už začiatok napovedal, že toto na ňu hrať nebude a takéto podobne filmy si stratu logiky môžu kompenzovať vynikajúcimi hercami či dokonalými trikmi, poprípade vzájomným prepojením, ale tento brak hned od začiatku na to nemal. Hlavne solventný sponzor tomuto filmu chýbal, ale i zaujímavejší a schopnejší scenár a samozrejme i réžia. Čo trocha zahnalo alebo oddialilo veľké utrpenie boli  pekné lokality a niektorí Českí herci, ako napríklad Petr Vaněk. Inak aj masky boli hrozné, ten démon sa hral na Silent Hill alebo Hellraisera, ale od prvého nemal záživnosť a od druhého krvavosť i keď ta krvavosť by tu bola, ale tak fádna ako celý film. Nečakal som nič a ani nič som nedostal. Slabé 2*. ()

Miseet

Ten plakát mi přišel jak z Mortal Kombat, takže jsem to potřebovala nutně vidět. Ale moc nevím, co si mám o tomto snímku myslet. Je to hrozně velké scifi. Přijde mi, že tvůrci za každou cenu potřebovali mít něco originálního, tak zkombinovali všechno možný dohromady. I to co je naprosto nekombinovatelné. ()

oveckaoa odpad!

Strašná kokotina co taky čekat od česko/amerického filmu co šel dokonce do kin (podobná záhada jako to jakým způsobem se dostal do kin Medvídek Pů krev a med) . Při sledování doporučuji rovnou vypnout mozek možná i vyndat z hlavy jelikož pokud nad tím budete přemýšlet budete trpět (i tak seznam některých perel na konci připíšu) . Tak, že Lucifer bojuje s Bohem zastoupeným černým archandělem Michaelem co vypadá jak nějaký otrok Michael ho porazí a uvězní v pekle na řetězu posuneme se x let dopředu (teda doufám není to tam řečeno) a nějaký chlápek postaví nad tím peklem budovu kde z kostí známých lidí dělá klony dětí a ty pak prodává pošle nějakou babku do muzea kde se vystavuje turínské plátno na něm je dna Ježíše ona ho ukradne a unese i jednu ženskou co si tam kreslila sochu přitom zabije místního kněze do ní vleze ten Lucifer a oni do ní vloží Ježíšovi spermie a ona tím pádem má porodit Ježíše  do toho kněze zase vleze Michael a jde tomu zabránit. Dostane se do pekla kde ho přeperou a spoutají jako on předtím Lucifera tam jsou nějací lidi co jich tam dříve posílali (proč to dělali nevím) a ti ho vysvobodí.   Pak ta ženská porodí oni chtějí, aby to dítě byl Ježíš a pak ho chtějí asi zabít nebo zotročit , aby mohl vládnout Lucifer Michael tvrdí, že to bude Ježíš a bude nový spasitel všechny členy skupiny vyzabíjí nějaké monstrum (aby ta k něčemu vůbec bylo)  Michael zabije monstrum a odpálí celou budovu výbuch zabije všechny pekelníky Michael pak vysvobodí ty lidi co tam zůstaly (jaká náhoda výbuch jim nic neudělal) zjistíme, že ten kluk je malý Lucifer (to si šetří do pokračování asi) a ta babka přežila (jak, když výbuch zničil celou budovu?)  a máme konec. Teď k těm chybám 1) Michael se na začátku  dokáže teleportovat jak chce a kam chce později ve filmu to nedokáže ani neudělá 2) Michael se převtělí do toho kněze (proč nevím asi ten černý herec byl moc drahý a nechtěly ho tam dávat) a hned umí řídit auto   3) To plátno nehlídá ani jeden voják nebo policajt nemá to tam ani žádné zabezpečení prostě stačí tam dojít rozbít sklo a vzít si ho měl ho hlídat nějaký kněz , ale ten měl apokalyptické vize tak ho vyhodily (protože jeden kněz by tomu určitě zabránil) mají tam sice kamery ,ale ta babka si odejde jinam než do místa prohlídky a  zabíjí lidi a nikomu to nevadí. 4) Nějaká ženská si tam kreslí sochu přijde tam ta babka sebere z té sochy meč a ta ženská si toho ani nevšimne tak hlavně, že tu sochu kreslila hodiny  a nevšimne si tak podstatné věci mimochodem opravdu je ta socha zajímavější než Turínské plátno? 5 Lucifer se dokáže proměnit v nějakého hada proč to , ale neudělal na začátku, když byl v těch okovech film nevysvětlí navíc ,když už byly nad tím peklem proč ho neosvobodily evidentně zde můžou posílat lidi tak se tam dostat mohly. 6.   Michael ve filmu prohlásí, že to plátno měl někdo hlídat což má pravdu nicméně proč ho nehlídal třeba on nebo tam Bůh neposlal někoho na hlídku film neřeší. Herečka z Princezny zakleté v čase 1,2 Herec z Avataru, 300 bitva u Thermopyl. odpad () (méně) (více)

iXtr3m3

Slabšie tri hviezdy, alebo dokonalý sterilný priemer. Na druhú stranu technicky to nie je taká bieda, ako napr. tohtoroční Knights of The Zodiac a príbehovo nie najoriginálnejšie, ale nedá sa povedať, že by to nemalo aj svoju myšlienku, takže za mňa 50%. ()

Daiker

No na zasmání dobré..... Mám rád fantasy, ale toto bylo asi pro silně věřící bez mozku...... Strašně se to snažilo být cool, ale mi to přišlo jako nějaká parodie na Šifra Mistra Leonarda atd. Čekal jsem kdy tam vyskočí ti černoši ze Scary Movie. Opět české lokace se vydávaly za Itálii a Pavel Kříž to zabil v roli faráře.... ()

gazogazo

Jasný, je to béčko, ale stále se tam něco děje, a celkem to baví. Od šíleného nápadu po přehrávajícího Pavla Kříže až k Hrubici to letí a ty skoro 2 hodiny tomu člověk ani pak nevěří. Skoro ()

Johny M.

35%.... tady je to vážně samej idiot?  The Devil Conspiracy je naprosto v pohodě horor, tak ze 70ti% český produkce - nejsem žádnej velkej vlastenec a P.Kříž mě sere, ale námět je OK, žádný low-cost provedení, parádní hudba (možná ukradená?) a krásný záběry na místní hrad Vranov (Pantheon; obr. č. 6 v galerii). 4,5* ()

xxmurphyxx odpad!

Podľa plagátu pozerám, kurva toto bude nejaká low cost kolotočárina, kde nejaká stará vyblednutá baba s mečom v ruke a priposratým kňazom ide natrhnúť prdel Xerxesovi, čo sa zrejme vrátil z pekla, akože konečne nejaká zmena vo vodách stereotypu dnešnej doby. Bačov kokot. Stará bosorka je zlá a ten neger s leprou na xichte nie je Xerxes, ale anjel Michael. What the actual fuck?! Ale ak ma niekto fetiš na Céčkové filmy s digitálnymi efektami a scenárom od detí z chránenej dielne, smelo do toho. Za mňa radšej Poľské porno. ()

Vojta-x odpad!

Škoda, že mu ten meče nedali dřív, půjčil bych si ho píchnul se s ním do břicha, abych nemusel koukat na takovej šajze . Strašný Herci na prd, hudba na prd. ()

brasek

Žiaľ už v 20. minúte bolo jasné, že príbeh je fraška. Nepríjemne som sa však splietol, je to retardovaná fraška. Film je jeden nepríjemný drtič mozgu a obyčajná strata času. ()

Baru.Class

Tak začnem hned zvostra - je to kokotina. Kokotina, co má zajímavou zápletku, a pár hodně cool momentů aka Constantin. Nicméně zbytek je prachsprostá nuzárna. Už jenom popisek "česko-emerickej horor" by měl říct víc než Rafaello a jeho tisíc slov. Herecky je todle prostě velký špatný. ()

KarlN

Tak tohle téma a nápad si jistě zasloužili mnohem lepší zpracování a především herce. Dětský, rádoby drsný kněz je vážně k smíchu. Ztvárnění je místy hodně absurdní až komické a píseň Devil inside od Inxs (které, ačkoliv mám hodně rád) tohle celé bohužel podtrhuje. Taková Pekelná díra je na tom podstatně lépe. Škoda. ()