Cesta na trůn komedie

• angličtina

King of Comedy

Romantický / Komedie / Drama

Hongkong, 1999, 85 min

Postavy jsou ti jednak herci, ale i ti, kteri ke sve profesi nejake to hrani potrebuji. Takze to ma pocertech dobrej napad. Vtipku tu je hafo. Hlavne ten s malym chlapeckem. Tragedie tu je dobre odvedena. Omyly postav se daji pochopit a hodne boli - tak to ma bejt. Romantika je velice dobre spojena s tragedii. Akce je v poho. Dej nejni trapnej.(1.1.2009)

Má to svoje silné miesta a riadnu dávku wtf momentov ale je to na môj vkus zbytočne preplácané. Na Chowovi je skvelé to, že si ide svoje. Očakávate jeden žáner a ono sa to miesi a mení a máte pocit, že sledujete tri rôzne komédie naraz. Ako som spomínal už pri jeho filmoch, máloktorému tvorcovi by to prešlo. Zábery na tečúci sopeľ, mlátenie žien alebo štuchanie do pipíka malého chlapca sú asi veci, ktoré nie sú zárukou dobrého vkusu a asi by sa to dnes netočilo s takou gráciou ako v rokoch 90. Ale ja si nemôžem pomôcť. Mňa tá uletenosť baví. Je tu Cecilia Cheung, Jackie Chan tu na pár sekúnd zanechá nejakú tú radu a Chow je zase vo vrcholnej forme. A je to v mnohých scénach pocta Johnovi Woo. Takže myslím, že každý nech si to ohodnotí podľa najlepšieho presvedčenia. Pre mňa nie dokonalé, ale smial som sa miestami nahlas, čo sa mi až tak často nestáva.(12.4.2020)

• Ceres

Celé to bylo velmi slabé v porovnání s tím, jaké pecky Chow udělal předtím a pozděj. Ano, Chow zde hraje celkem velmi dobře, i na Cecilii se kouká velmi pěkně, ale připadlo mi, že většina scén nebyla tak vtipná. Ze začátku jsem se smál, k polovině filmu už to bylo horší, a ke konci už to bylo na hranici snesitelnosti. Asi nejslabší film od Chowa, co jsem zatím viděl, proto nemůžu vůbec souhlasit s průměrným hodnocením, je to tu brutálně nadhodnoceno. Za mě jen 40 %.(9.6.2011)

Z filmařského hlediska místy dost slabé, ale všechno zachraňuje svým úžasným hereckým výkonem Stephen Chow, kterého jsem nikdy neviděl hrát líp. I jeho postava je skvěle napsaná, touží po tom být skutečný herec a dostat svou krabici s obědem. A každá scéna s Cecilií Cheung je poklad sám o sobě. Škodo že okolo nich se motá spousta jiných debilních postav a humor má dost proměnilivou kvalitu.(31.7.2007)

Docela rozporuplné pocity a zmatení ve mně vyvolává. Některé části bych ohodnotila jen dvěma hvězdičkami, jiné na lepší tři. Nemám ráda nechutnosti typu houpajícího se soplu nebo extra zvláštní zákazník v klubu...někomu přijdou vtipné, mně se zvedá žaludek...jindy vysloveně komediální scéna, pak zas pro změnu krutě vážný...trochu mi připadá, jako by se někdo nedokázal rozhodnout, kam film zařadit.(7.4.2013)