Cesta na trůn komedie

Hei kek ji wong

King of Comedy

Romantický / Komedie / Drama

Hong Kong, 1999, 85 min

Z filmařského hlediska místy dost slabé, ale všechno zachraňuje svým úžasným hereckým výkonem Stephen Chow, kterého jsem nikdy neviděl hrát líp. I jeho postava je skvěle napsaná, touží po tom být skutečný herec a dostat svou krabici s obědem. A každá scéna s Cecilií Cheung je poklad sám o sobě. Škodo že okolo nich se motá spousta jiných debilních postav a humor má dost proměnilivou kvalitu.(31.7.2007)

• Ceres

Celé to bylo velmi slabé v porovnání s tím, jaké pecky Chow udělal předtím a pozděj. Ano, Chow zde hraje celkem velmi dobře, i na Cecilii se kouká velmi pěkně, ale připadlo mi, že většina scén nebyla tak vtipná. Ze začátku jsem se smál, k polovině filmu už to bylo horší, a ke konci už to bylo na hranici snesitelnosti. Asi nejslabší film od Chowa, co jsem zatím viděl, proto nemůžu vůbec souhlasit s průměrným hodnocením, je to tu brutálně nadhodnoceno. Za mě jen 40 %.(9.6.2011)

Na to, že je film z roku 1999 mi jeho spracovanie a spôsob réžie prišli takmer ako z predrevolučných 80-tych rokov. Čiže otrasné herecké výkony (až na Stephena Chowa a krásnej Cecilie Cheung), nepochopiteľný slovný humor, béčková minimalistická výprava, lacná hudba a dementný príbeh. PS: Jackie Chan sa objaví na plátne asi na 3 sekundy, povie jednu vetu a zmizne.(17.4.2005)

Typická Chowovka se skvělým a vtipným Chowem, kterej jako vždycky udává tempo a zařizuje prdel celej film a do toho romantická linka s Cecílií Cheung. Je sice fakt, že sem se nenasmál nějak extra hodně, Chow už natočil určitě lepší komedie, ale zábavný to rozhodně je a já mam prostě Stephena rád, stejnětak i Cecílii(8.3.2009)

• Rathe

Viděl jsem Jackieho Chana, tak aspoň něco. Jinak Stephena Chowa si z žádnýho filmu nedokážu vybavit a ani tady mě svým výkonem neohromil. /SPOIL/ Jediná scéna, která mi ve filmu přijde hodně dobrá je, když mu oznámí, že nakonec nebude hrát tu hlavní roli, protože nějaká známější hvězda se rozhodla, že to odehraje. Jinak nic... sorry. A jestli se ptáte, proč jsem teda dal 2* - tak to z toho důvodu, že jsem se párkrát i zasmál.(3.4.2017)