poster

Rammstein in Amerika (koncert)

 • Německo

  Rammstein - In Amerika (2015)

 • Německo

  Rammstein in Amerika

Dokumentární / Hudební

Německo, 2015, 224 min (Alternativní: 91 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • swe
  *****

  Pominu komentář k (zcela očekávaně) úžasné show v Madison Squere Garden během tour k poslední (zcela očekávaně) úžasné desce Liebe ist fur alle da, a napíšu pár slov k dokumentu, který komplet Live in Amerika obsahuje - Dvouhodinový dokument pojatý jako mapování stratiplné cesty Rammstein při dobývání amerického hudebního trhu, od neslevných začátků po finální satisfakci v podobně přeplněného (a do dvaceti minut vyprodaného) vystoupení Madison Square Garden. Bylo pro mne neuvěřitelné sledovat, kterak kapela, jež byla na konci devadesátých let tahouny velkých evropských festivalů, musela při vstupu na (severo)americkou půdu začít naprosto od nuly v zaplivaných klubech pro třicet lidí. Čeho si na tomto dokumentu cením nejvíce, je zachycení toho, jak šest kluků z východního Německa zažívá šok z kultury Spojených států, které ani zdaleka nejsou tou „zemí svobody“, za kterou se vydávají, naopak, „ačkoliv se USA ve světě prezentují jako liberální země, jsou ve skutečnosti neuvěřitelně konzervativní“ a to Rammstein - velice kontroverzní kapela z východního Německa - poznala na vlastní kůži… Výborný dokument o hudební skupině, které se podařilo to, co žádné jiné evropské v rodném jazyce zpívající kapele. Dobyla Ameriku.(11.2.2016)

 • Lucasion
  *****

  „Wer wartet mit besonnenheit. Der wird belohnt zur rechten zeit. Nun, das warten hat ein Ende. Leiht euer ohr einer Legende. RAMM-STEIN!“ Trošku si sypu popel na hlavu, že dodnes jsem neviděl Making of des Albums "Liebe Ist Für Alle Da". Ale samotný dokument mně uhranul. Postupujeme od začátků těchto kluků z NDR. Chtěli dělat hudbu, chtěli dělat kontroverzi a chtěli prorazit. A takto dobývají USA. Polovinu věci z dokumentu jsem už jako fanoušek měl načteno, ale druhou várku informací jsem uvítal většinou s úsměvem na rtech. (Lámání zářivky o Tillova záda, nemožnost se domluvit s Policií a sem tam ožehlé ucho nebo vlasy) Dokument je po všech stránkách propracovaný a baví každým coulem. Těžko by mě bavilo dvou hodinové povídání o hudební kapele na scéně nebo mimo ní. Ale tohle je prostě pecka. Na účet kapely mluví další velká zvířata hudby a všichni prakticky Rammstein obdivují. Historky z roku 1997 až 2010. Plus fotky, videa a další střípky ze života těchto borců. Ten dokument mně skutečně bavil každou chvílí. / Koncert je samozřejmě jiná káva. Éra LIFAD je skutečně jedna z nejlepších turné a záběry z Madison Square Garden jsou prostě dokonalé. Ano i Live aus Berlin (1999) bylo naprosto úžasné a Ahoi! ve Völkerballu (2006) taky parádní. Ale obojí nemělo tak perfektně složený tracklist. Tenhle koncert je totiž složeným toho nejlepšího co Rammstein složili a chybí k dokonalosti pouze kousíček. Koncert je nabušeným příchodem na scénu pomocí svářečky a krumpáčů. Následují lasery, plamenomety, ústní pochodně i gejzíry jisker. Vše zakončuje obří penis s pěnou a ohromná křídla při Engelu. (Škoda té zkrácené verze koncertu v kině) Netřeba dodávat, že pro fanouška je tohle doslova nebe. Často jsem se přistihl, že podupávám nohou do rytmu a pusa mi odříkává všechny texty nazpaměť. Holt fanoušek se ve mně prostě nezapře a celá tahle tříhodinová show mně pouze perfektně natěšila na letošní květen. Zas a znovu jsem si uvědomil, proč je tohle moje zdaleka nejoblíbenější kapela. Je to totiž Rammstein a Ich Liebe euch. Husí kůže, slzy v očích a bouchání srdce… Zkráceně – R+. „Gott weiss ich will kein Engel sein!“ [Kino] (100 %)(13.1.2017)

 • Fr
  ****

  „BYLA TO NEUVĚŘITELNÁ UKÁZKA SÍLY A KRÁSY, SVĚTLA A STÍNŮ, PROSTĚ ZÁBAVA. BYLA TO ROCKOVÁ OPERA!…“ /// Jako každej dokument o hudební skupině – je určenej hlavně pro svý fans. Ukazuje Rammstein od prvopočátků, vypráví o jejich prvním americkým dobrodružství. Vysvětluje „sázku“ na extrém a zvyšuje touhu jít na JEJICH koncert. Už aby byl květen! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem fanda skupiny, pyrotechnik, žhář a přítel žehu. 2.) Thx za titule „veenaa“.(1.3.2017)

 • Cappuccino
  *****

  Keď už má Rammstein-ovský dokument také vysoké hodnotenie, určite ho nemienim kaziť a (nielen) preto dávam plný počet. Zoznámte sa s členmi kapely, ich začiatkom v NDR, postupným rozširovaním na západ po páde železnej opony, kde Amerike a svetu dokázali, že so svojou špecifickou hudbou a nadupanými show nemali vo svojom čase obdoby. Dokument, ktorý zaujme a pobaví, neviem čo viac by si divák mohol priať. Dozviete sa veci úsmevné, vtipné a určite mnoho krát i nečakané, preto vás nechcem ich konkrétnym menovaním pripraviť o prekvapenie. Tak šup, pozrieť na vlastné oči!(1.5.2017)

 • boshke
  ****

  Určitě povinnost pro fanoušky, ale nic super převratného. "Standardní" záznam koncertu, který ti šťastnější viděli naživo v Praze a nebo v Ostravě (nebo asi kdekoli jinde, že), Making of LIFAD je dvacet minut úplně o ničem s polovinou záběrů použitých v dokumentu Rammstein in Amerika. Kterýžto byl zajímavý, hlavně začátky kapely, ale nic, bez čeho by se nedalo žít... 80%(22.1.2017)

 • - Koncert sa uskutočnil 11. decembra 2010 v multifunkčnej aréne v centre Manhattanu, Madison Square Garden a bol súčasťou tour k šiestemu albumu "Liebe ist für alle da". (GTS_PUNK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace