Gibbons přežil útok na utajovanou vojenskou základnu. Útočníci mají za cíl zlikvidovat amerického prezidenta. Gibbons navštíví vězně - bývalého poručíka Stonea a spolubojovníka z akcí, kterému poradí, aby ve vězení zaútočil, protože se na něj něco chystá. Přiletí pak pro něj vrtulníkem a pomůže mu z vězení uprchnout. Po Gibbonsovi je vyhlášeno pátrání a Stone se stane nový agentem xXx. Podaří se jim dostat do zničené centrály pro informace v počítači. Gibbonse zajme Deckert, současný ministr, bývalý voják, který je namočený v nekalostech. Při výbuchu Gibbons zahyne. Stone s agentem Tobym pátrají po všech členech zapojených do špinavé Deckertovy hry. Stone osloví Charlie, přítelkyni a spojku Gibbonse, která mu pomůže dostat se k Deckertovi. Všichni členové jednotky, kteří podporovali Gibbonse, zmizeli, Deckertovi lidé je hledají. Stone se chytí do Charlieho léčky a je zavřený v domě obklíčeném policisty, kde je zavražděný generál. Jemu se podaří uprchnout. Deckert mezitím svolává všechny své muže a pohřeb generála chce využít jako krycí akci pro vraždu prezidenta. Stone s Tobym zjistí, kde ukrývá Deckert zbraně a vydají se je zničit. K velkému překvapení tam objeví živého Gibbonse a další členy bývalé jednotky. Stone zničí zbraně, podaří se mu utéct a kontaktuje jednoho z agentů tajné vojenské základny Steela. Přesvědčí ho o Deckertových nekalostech a společně naplánují protiútok... (TV Prima)

mzss1

Tak tohle bylo celkově opravdu nezáživné. Příběh je docela slušný, ale film nudí, je kratší zhruba o půl hodiny než jednička a přesto nudí. Akční scény tu jsou, nejsou nějak velkolepé, třeba konec mě filmu byl už lepší. Herecké obsazení nebylo špatné. Samuel L. Jackson mě bavil. Ve výsledku podprůměrný nudný snímek, který za moc nestojí. Hodnotím pouze na 34% = ** ()

kingik

Chtěl jsem akci a dostal jsem akci. Ice Cube byl přijatelný, stejně tak jako třeba Samuel L.Jackson, Sunny Mabrey nebo Scott Speedman. Akce, dynamický děj, kvalitní režie akčního specialisty Lee Tamahoriho dávají dohromady solidní akční bombu. 80% ()

InJo

Drsní černoši zachraňují svět před zlými bělochy. Ice Kube jako náhrada za Vina Diesela. Digitální megalomanie nejhrubšího zrna. Je třeba pokračovat? Fandové namachrovaných niggas a ultra tupých přetrikovaných slátanin budou slintat blahem, všichni ostatní umřou nudou nebo smíchy. 30 - 40 % ()

Sobis87

Už jen to přemrštěné (a nechutně digitální) finále vám dá dost důvodů na to, abyste se tvůrcům tohohle filmu mohli dlouhé hodiny posmívat. Narozdíl od všeho, co se děje před tím, to je ale aspoň zvrhlým způsobem zábavné. Jinak Ice Cube jako akční hrdina vůbec nefunguje a Willem Dafoe má po Nebezpečné rychlosti 2 na kontě další otřesný akčňák. ()

nash.

Banda černých gangsta zachraňuje Ameriku po motivačním proslovu obtloustlého Ice T? Superkonina, kde inteligenci nahradily tanky, nadsázku komické machrování, a do paměti se zahákne snad jen použití otéčka v praku. ()

Slarque

Lee Tamahori z pozice skvělého režiséra pozvolna klesá mezi běžné rutinéry. Ono se toho sice s takovýmhle scénářem nedalo nejspíš moc dělat, ale na aspoň průměrný film se to s tímhle rozpočtem vytáhnout dalo. Ice Cube a Samuel L. Jackson jsou sice dobrá dvojka (i když ten druhý tu moc prostoru nemá), ale když dojde na tankovou bitvu na letadlové lodi, tak to fakt nezachrání nikdo. Akce je tu méně než v jedničce a je horší. Humor funguje při hláškách, ale naprosto selhává v postavě bílého pomocníka hlavních hrdinů. Willem Dafoe se tentokrát přizpůsobil faktu, že nemá co hrát, zato Scott Speedman se o něco snaží a výsledek je o to horší. ()

klerik

JAMES BOND+XANDER CAGE+DOMINIC TORETTO Béčkovina v každej sekunde. Dafoe a Jackson sú fajn, Cube je trošku ťarbavý, krásnych žien je dosť a k tomu pekné autá. Ice si zrejme splnil svoj sen. Keď prišiel Diesel s Pitch Black, on si struhol takmer rovnakú postavu v DUCHOCH MARSU. Keď sa vyrútilo RÝCHLO A ZBESILO, on si struhol zase podobnú úlohu v motorkovej "komédii" TORQE. Nečudujem sa, že keď sa uvolnilo miesto po xXx tak po tom skočil... Inak tvorcovia nepochopili, že sila jednotky bola v tom, že napoužívala zbytočne digi triky... ()

SeBig

Tak tohle mě teda vůbec nebavilo a to tam je takových známých xichtů El Džeks, Kjůb, Dafoe, Pimp maj rájd. Půl hvězdy za akci a půlka za Kjůba, i když tam mlel nudný hovna ze scénáře citující. ()

Chrustyn

Oproti jedničce o akčnější a zábavnější. Spousta povedených akčních scén, které jsou občas až nechutně počítačové a nový zajímavější hrdina (Vina Diesela nahradil obtloustlý Ice Cube). Jen nezapoměňte vypnout mozek. A to úplně. ()

sharky

Dobrá komedie. Nepřekonatelný superagent skáče jako laňka ze střechy na střechu, i když má metrák nadváhu a při prvním skoku by se v reálu propadl až do sklepa. Tamahori opět vsadil na nevydařené počítačové triky, nakreslený finální vláček je opravdu hodně špatný. Škoda, že si ze sé předchozí bondovky nevypůjčil taky scénáristy a nepředvedl nějaké další vizuální vychytávky jako v Dnes neumírej. Takhle je to jen chaotická akční řež, nemající hlavu a patu s mimořádně nevhodným představitelem hlavní role. Jedý zajímavý na celém filmu je jako vždy skvělý Dafoe. Ale stále mám dojem, že je to určitě lepší než příšerný první dí.l ()

BMW12

Líbilo se mi to více než první díl, hlavně příběh byl lépe vymyšlen. Je tady také spousta akce, což bylo i v jedničce. A Ice Cube mi do této role sedí ještě lépe než Vin Diesel. Ale pořád mi přijde, že to je taková béčková série. Dávám 3,5*. ()

Bauer

Jednička byla o proti tomuhle super.Ice Cube není vůbec cool jako Vin Diesel, Ice Cube neumí moc hrát ( i když malinko jo )..........spíš by měl hrát v Hip-Hopovechj videoklipech ale ne ve filmu.Jediný pozitivum co je na tomto filmu je hudba,auta.......ale že bych to musel třeba za rok vidět znova, to teda ani náhodou,možná tak za 5 let. ()

MáŠa

No, nic extra to zrovna není, prostě takový klasický akčňák s přehnanými scénami a béčkovými prvky, ale i takový klasický akčňák s přehnanými scénami a béčkovými prvky se dá čas od času v pohodě shlédnout, a nic vám to neudělá. ()

becki_tu

Spíš xXx: Nová demence. Děj je zoufale předvídatelný, akce špatná a nudná a logika žádná. Nebudu se tady pozastavovat ani nad závěrečnou scénou s počítačovým vlakem a zázračným autem, protože tenhle akční nesmysl je jen další ultrabéčko, na které si zítra už ani nevzpomenete. ()

Diesel chystá další xXx

Diesel chystá další xXx

24.08.2015

První xXx si určitě pamatujete. Akčňák z roku 2002, ve kterém FBI naverbuje milovníka extrémních sportů a pošle ho do Prahy, aby tu jezdil na táce po schodech v Nerudově ulici, měl velký úspěch. Vin… (více)