Gibbons přežil útok na utajovanou vojenskou základnu. Útočníci mají za cíl zlikvidovat amerického prezidenta. Gibbons navštíví vězně - bývalého poručíka Stonea a spolubojovníka z akcí, kterému poradí, aby ve vězení zaútočil, protože se na něj něco chystá. Přiletí pak pro něj vrtulníkem a pomůže mu z vězení uprchnout. Po Gibbonsovi je vyhlášeno pátrání a Stone se stane nový agentem xXx. Podaří se jim dostat do zničené centrály pro informace v počítači. Gibbonse zajme Deckert, současný ministr, bývalý voják, který je namočený v nekalostech. Při výbuchu Gibbons zahyne. Stone s agentem Tobym pátrají po všech členech zapojených do špinavé Deckertovy hry. Stone osloví Charlie, přítelkyni a spojku Gibbonse, která mu pomůže dostat se k Deckertovi. Všichni členové jednotky, kteří podporovali Gibbonse, zmizeli, Deckertovi lidé je hledají. Stone se chytí do Charlieho léčky a je zavřený v domě obklíčeném policisty, kde je zavražděný generál. Jemu se podaří uprchnout. Deckert mezitím svolává všechny své muže a pohřeb generála chce využít jako krycí akci pro vraždu prezidenta. Stone s Tobym zjistí, kde ukrývá Deckert zbraně a vydají se je zničit. K velkému překvapení tam objeví živého Gibbonse a další členy bývalé jednotky. Stone zničí zbraně, podaří se mu utéct a kontaktuje jednoho z agentů tajné vojenské základny Steela. Přesvědčí ho o Deckertových nekalostech a společně naplánují protiútok... (TV Prima)

Trailer

Tosim

Zvláštní. Slovo "blbina" mě naky napadlo :-) Druhý díl "Tripl exe" je však o poznání zábavnější, než jeho starší bratříček, taky Tamahori je lepší režisér než Cohen. Akce, výbuchy (občas nějaký ten totální nesmysl, jako třeba se skokem na helikoptéru), drahý auta, hlášky a pěkný slečny, abych tak řekl, "na obou stranách barikády." Docela to šlo. ()

Isherwood

Režisér Lee Tamahori by si zasloužil pár facek. Jeho potřeba rvát akci snad do každého druhého záběru je sice záslužná, ale styl provedení dosti kolísá za původním nápadem. V době, kdy jsou digitální efekty na denním pořádku téměř v každém akčním filmu (ano, existují i světlé vyjímky), je lze dost odfláknout. Ten konec snad sjeli kreslíři animáků pro děti a ne počítačový mágové. Z filmu je cítit, že se tvůrci snažili udělat všechno lepší, jenomže v dnešní době nestačí pouze zdravý zápal pro věc, ale taky určitá zručnost. Děj by šel odvyprávět za dvacet minut, takže zbytek tvoří hlášky, akce, hlášky... A navíc je všechno natočeno tak polopaticky a předvídatelně. Řeči, ve kterých se vzpomíná na Kosovo jsou k smíchu, podobně jako tomu je u nezdravě natřískaného vlastenectví, které původně Tamahori zamýšlel spíše jako pohodový vtip. Bohužel otěže povolil natolik, že ze srandy cíleně mířené stává sranda nechtěná, což sice rozesměje ještě víc, ale o to víc pak naštve. Z Ice Cubem mám ve filmu dosti rozporuplné zkušenosti. Dávka namachrovaného charismatu mu upřít nelze, ale taky mu nelze upřít dávka neherectví, které však Cube dokáže správně maskovat díky ostrým hláškám a dominantnímu postavení v akčních scénách - úplně to samé co jeho předchůdce Vin Diesel. Takže když vypustím díry v logice příběhu i akce, když vypustím i příběh jako takový a vystříhám se špatných vzpomínek na akci digitální, tak mi zbyde kromě očí pro pláč asi dvacet minut solidní akce (tu dávku absolvuje divák hned v první půlhodině). Takže když to všechno sečtu, tak si říkám, že na ty dvě hvězdičky to ještě má a film si přitom neodře jenom uši. ()

POMO

Čo do rozpočtu obrovské, čo do vkusu a inteligencie ultralacné béčko. Miesto Icea Cuba, ktorý by sa mimochodom hodil viacej do role medvedíka Balú, mohol byť kľudne Van Damme alebo Seagal. Jediné, čo úroveň filmu odlišuje od aktuálnej tvorby týchto dvoch pánov, sú prítomnosť Dafoea, Jacksona a spomenutý rozpočet. Pribúdajúcou krkolomnou akciou paradoxne pribúda i nuda a niektoré scény doslova rozčúlia (tanky). Prvý film aspoň dokázal navodiť klamlivý pocit že má nadhľad a je cool. Tento druhý je však iba beztvará predigitalizovaná želatína, spadajúca do rovnakej kategórie ako shitový TORQUE. Zaslúžené komerčné fiasko, ašpirant na väčšinu Zlatých malín. ()

Gemini

Rádobykontroverzní a rádobyoněčem totální béčko s obřím rozpočtem....začínám mít pocit, že Lee Tamahori si libuje ve zprasených digitálních efektech, přece jen Jako Pavouk, Die Another Day a teď tohle, to nemůže být náhoda. Na celém filmu vás zaujme leda tak to, že někdo s postavou Ice Cubea takhle vládne bojovými uměními a to, že i tak urostlá ženština jako Nona Gaye dokáže působit velice sexy a uvolněně i v šatech na tak tenkých ramínkách, že by jí při delším nošení uřízly hlavu. Hudba - Marco Beltrami s tradičním rukopisem (i když dunivé temné žestě se v tak "cool" filmu nenosí) a pak řádka nějakých nigaz brodaz jako je Xzibit, který si střihne roličku jako stvořenou pro někoho kdo neumí hrát ani rapera...zkrátka a dobře po svěží jízdě s charizmatickým Dieselem (a slečnou Argento) přichází přeplácaný a ve spoustě věcí nedotažený pokuk, ve kterém Willem Dafoe přehrává ještě hůř než v prvním Spidermanovi. ()

Cival

Dvě a půl hvězdičky. Docela zábavná žánrová blbina, s úsměvným drsńákem Icem a katastrofickým digitálním finále. Dost jsem se nasmál megadrsnému výrazu nového XXX, ale akce (až na to finále) drží slušnou řemeslnou kvalitu a... jako celek se na to docela příjemně kouká. Uteče jako voda, nenaštve, rozesměje svou drsností a zaujme otevřenou válkou mezi negry a bílou chátrou. Snad žádný jiný blockbuster není tak nigga jako XXX2. Hodní jsou černí (vede je S.L. Jackson), zlé představují běloši. I ta bílá blondýnka se vybarví... Potenciální rozbuška rasových nepokojů :-) Dnes zábavnější než jednotka. ()

• Ve scéně na konci filmu, kdy nový agent odjíždí z garáže, nemá na krku nic. Když ale poté z garáží vyjede, je možné všimnout si tetování xXx. (Terva)
  • Režisér prvního dílu a zároveň producent sequelu Rob Cohen vyhlásil, že podle nerealizovaného scénáře zřejmě vznikne třetí díl. (imro)