Po životě (TV seriál)

After Life

Komedie / Drama

Velká Británie, 2019–2021, 8 h 37 min (Minutáž: 25–31 min)

Suché, dojemné, vtipné. Prostě chameleon Ricky! Nicméně obsah trošku pokulhává. Na jednu šestidílnou sérii akorát. Co chtěj dělat s druhou, to už moc nechápu... (edit po druhé sérii) Je fajn mít všechny ty postavičky zpět, ale bohužel mám dojem, že se tlačí pilou na city. A hlavně furt dokola. Posun vlastně žádný ačkoliv o jednu postavu přicházíme.(20.8.2019)

1. série - ***** (90%), 2. série - **** (85%) Rickyho G. mám od Officu hodně rád a jeho suchodrsný humor v duchu toho nejlepšího z britské školy i v After Life dělá divy. Navíc stejně jako v Derekovi tady perfektně funguje dramatická rovina, která opravdu donutí zaslzet, ale hlavně ihned propuknout v smích. Tohle Žervé umí znamenitě. Ricky je ke všemu i velmi přesvědčivý herec a jeho slzy mají k těm hollywoodsky dokapávaným sakra daleko, a když začne atakovat divákovu bránici, tak jim umí i pošimrat, ale většinou do ní kope jako splašený kůň. Jo, tak vtipný tenhle Anglán je. Jeho obliba v někdy až groteskních postavičkám se projevuje i zde a většinou jsou to individua k popukání, až na brutálně vulgárního psychiatra, který je sice výborně zahraný, ale za hranu vtipu napsaný. Tohle Rickymu ulítlo a jde většinou o citelně hluché místo každého dílu. Zbytek je ale top notch a už se těším na třetí sérku.(30.12.2020)

Čumění na mrtvou manželku, návštěva kanclu, návštěva fotra, návštěva hrobu...šablona začne po pár dílech až nudit. Oproti Kanclu nebo Extras tomu chybí moment překvapení. Gervaise mám hodně rád, ale tady rychle sjede do mainstreamu. A najede na klišoidní až patosní proměnu hlavní postavy - z člověka na dně na člověka s nadějí a chutí žít. Ono by mi to vlastně ani nevadilo, kdyby z toho nekoukal kalkul a hra na city za každou cenu. Já to prostě Rickymu nežeru. Možná je to částečně dané i tím, že na tyto náročnější postavy by potřeboval být lepším hercem:-)(7.5.2020)

• cocrHeLL

Tak tohle mi fakt nesedlo... hromada sentimentálních, dojemných keců v hábitě Gervaisově černohumorným poker faceu. První serií jsem se prokousal i přes to, že už jsem to chtěl vypnout pod tou tíhou nudy, otravy a bezvýznamnýho tlachání o životě už u třetího dílu. Nakonec se to vyvinulo vcelku pěkně a jako celek to docela funguje... Pak začal první díl druhé serie a všichni vydepkaření protagonisti mleli furt dokola prakticky to stejný, jen se problémy posunuly jinam. Venezuelská telenovela v britském kabátě. Sorry, ale už to nedám a mám dojem, že s dalším sledováním bych musel hodnocení ještě snížit (už první díl druhé serie měl na něj vliv).(19.1.2021)

Keď uvážim, že všetko to vymyslel, napísal, zrežíroval a ešte si aj zahral hlavnú postavu Ricky Gervais, tak to treba len pred ním sňať klobúk, bravooooo..... Aj keď ide o miniseriálik, tak sa na to kľudne dá pozerať aj ako na jednoliatu ťaživú, smutnú a depresívnu drámu o vyrovnávaní sa so stratou blízkeho človeka. Len tu ešte navyše vás sem-tam prekvapí aj vtipný moment, ktorý vždy do celkovej koncepcie príbehu a myšlienok zapasuje geniálne. A k tomu množstvo skvelých postrehov a presná sonda do duše takto smútiaceho človeka... No perfektné, emočne bohaté, majstrovské... jasný plný zásah a vrelé odporúčanie k tomu.(5.4.2019)