Série(3) / Epizody(18)

franzkfk

Prvoplánové, s kostrbatými dialogy a Rickyho otřesným "hereckým" výkonem. Vlastně Derek v bleděmodrém. Co ale Ricky, jako tvůrce, zvládá na jedničku, je vypointovaný koncept narace, který s gradující tendencí a pomocí pár promyšlených dialogů dokáže autenticky zrcadlit duševní zákoutí naší doby a věřím, že u některých jedinců může mít až terapeutický účinek. Ale aby to bylo geniální dílo, které by se dokázalo zapsat do dějin jako seriálová obdoba "Dobrého Willa Huntinga" (ta paralela tam je, věřte mi), tak by musel Ricky sestoupit ze svého piedestalu - učesat scénář a přeobsadit hlavní roli opravdovým hercem. ---- P.S.: O lidskosti. ()

Rockerman

Tony je naštvaný na celý svět, protože ztratil jediný smysl života, který měl. A tak je ke všem až příliš upřímný a říká jim do očí co si o nich myslí bez ohledu na to, že je tím uráží. Komediální seriál je to jen na první pohled, na ten druhý je to smutné až depresivní a v závěru i dojemné. Ne všechny vtipy jsou povedené, těmi skutečně dobrými se šetří. Ale když už přijde, tak to stojí za to. Suchý britský humor se střídá s mnoha pravdami vyřčenými hlavně ve "hřbitovních dialozích". Poslední díl je moc pohádkový, jak z červené knihovny, ale čert to vem. Aspoň vyvažuje předchozí depresi. K pětihvězdičkovému hodnocení velkou měrou přispěla Tonyho krásná fenečka. Spokojenost! ()

bararich8

Netflix jednohubka a Rickyho jedno velké self promo, které vás ke konci emočně rozloží i když příběh je po celou dobu dost čitelný. Prostě dobře uděláno. 4,5* ()

Gixian

Je to fajn strávenej čas. Nějaké super fóry, nějaké nepovedené trapnosti, nějaké úchylnosti - a celkově milá "lidská" atmosféra. Ale nic, co by člověk chtěl vidět znovu, nebo nadšeně nutil svým známým. ()

m4xp4yn3

Ne, takhle se to dělat nedá/nemá. U někoho to Gervaisovi může projít, ale kdo ho sleduje, ví, že má už dva roky svůj podcast Ricky Gervais’ Deadly Sirius, ve kterém za loňský rok probral ta samá témata, která nyní ilustruje v After Life. Scénář je doslova slepencem existenciálněji laděných momentů, které už byly jednou řečeny a publikovány ústy TĚCH SAMÝCH lidí! O existenciální tísni, depresích, náboženství, laskavosti, o tom jak pojmout své místo na světě už Gervais rozmlouval s většinou herců, kteří zde tytéž pointy reprodukují v něčem, co ani není dost obratně poskládané - vtipných momentů je zde poskrovnu, dramatický drajv chybí, estetické pojetí jen kopíruje minulé Gervaisovy počiny, včetně jeho typické měkkosti (patrné obzvlášť ve scéně s umírajícím narkomanem - takhle lehce a "voňavě" smrt opravdu nevypadá). Dost zbytečné. ()

crackonosh

Sentimentální a často rozplizlá studie o muži, který sice prochází těžkým obdobím, ale po většinu času se chová jako zmrd a chcípák, čímž svému okolí vydatně leze na nervy. Naštěstí své chcípáctví občas zahlazuje cynickým humorem, který většinou baví. Naneštěstí cynismu i humoru postupně ubývá, jak čas hojí osudové rány, a tak se závěr série nese v nepříjemně positivistickém duchu, který každý vtip spolehlivě neguje. ()

quip

Bylo to krásný. Všechny jednotlivosti a dílčí nápady ve scénáři mi udělaly radost a byly prostě super, čistý entertainment gold. Obsazení taky. Tedy "fakt jsem si to užil a bylo to parádní" - tři hvězdy. Jinak je to ale hustý dioráma, který bylo (možná?) záměrem: malebná vesnice vypadá jako vystřižená z papíru nebo spíš jako regulerní set spíš než reálné místo a všechny postavy jsou tu a existují jen pro Tonyho. Říkají mu moudrý věci, něžně jej učí, že život může být hezkej... Je to seriál s jedním hrdinou a hromadou NPCček. Celý záměr/příběh seriálu jakoby se odehrával jen v Tonyho hlavě. Tedy... v podstatě tak, jak člověk v depresi věci vnímá. Takže...realistické a možná skvělá práce (?). Anyways, spolu se závěrem působí After Life lehce veeelmi přímočaře/prvoplánově, realizace celého nápadu by mohla být o něco méně obvious. Ale jako bylo to hrozně hezký. Skoro jako Kerry Godliman. ()

Monggol

Dobre. Seriál ušiel. Je to také mizantropické hľadanie ľudskosti... Prvá séria najlepšia, pochopiteľne.  Ale najviac ma v tomto seriáli dráždilo to "ranné" vysedávanie na cintoríne, prechádkza so psom pred prácou atď... Kuuuurva, to chodili do práce o pol 12, či ako? ()

departed

Ricky s trochu vážnějším tónem, černým humorem a sarkastickým přístupem k životu, jakožto člověk, který přišel o tu nejmilejší osobu na světě. Hraje skvěle, životní moudra se sypou z rukávu úplně samy a hudební podkres krásně zpříjemňuje tu lehce depresivní atmosféru, k tomu přisypte hlášky navrch a je to skvělá kombinace pro látku, kterou Ricky zvládl skvěle podat. ___ S třetí sérií jsem názoru, že stále dobrý, ale už jde cítit vaření z vody, scenérie se opakují, jen s jinou intonací, spousta lidí si určitě i pobrečí, ale pozorní diváci vycítí, že určité scény jsou nucené, citové vydíračky bez přirozené nadstavby. Tímhle způsobem by se samozřejmě mohlo pokračovat do nekonečna, záleželo by ale jak dlouho by to diváky bavilo. Hodnoceno: 3 série. ()

Don82

Seriálový klenot vybroušený odzbrojujícím "pseudo cynismem" Rickyho Gervaise. Na poměrně malé ploše rozehrává na první pohled tuctový příběh osamělého muže v depresi, který je protivný a odtažitý. Za touto slupkou se ale skrývá hluboká dramatická linka plná skutečných emocí a důrazu na lidskou autenticitu. Černý humor, který je Gervaisovi blízký, je velmi střídmě dávkován a v kombinaci s neotřelými postavami dotváří zajímavou podívanou. After Life je přesně ten typ seriálu, který není pro každého, záleží na vašem emočním rozpoložení. ()

elishia

Sarkasticka hitparada koncici naprostym dojakem. Pet * uz jsem dlouho nedala. Klidne prominu tech par nedostatku jako je predvitatelnost a obcasna hra na city, ktera bije do oci misto jemnych naznaku. Bylo to takove fajn, komorni, prijemne a obcas i necekane velmi vtipne. ()

iz67

Tak akorát namichane Gervaisovi vtípky a sentimentální příběh. Pohodová rodinná podívaná. A vůbec nevadí, že ten základ víte dopředu. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů