Reklama

Reklama

Villém Tell

(seriál)
  • Francie Guillaume Tell (více)
všechny plakáty
Dobrodružný / Akční / Drama
Francie / Velká Británie / USA, (1987–1989), 30 h (Minutáž: 25 min)

Tvůrci:

Anthony Horowitz

Kamera:

Roland Dantigny

Hrají:

Will Lyman, Jeremy Clyde, Nick Brimble, David Barry Gray, Dana Barron, Guy Rolfe, Robert Addie, Andrée Bernard, Brian Blessed (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(72)

Obsahy(1)

Nespoutaný středověký hrdina, chránící dobro a věčně se ohánějící svou kuší, vás zavede do temných hlubin lesů, omámí chladem kamenných hradů a okouzlí svým smyslem pro spravedlnost. Vy, kdož rádi proplouváte rytířskými vodami lásky a dobrodružství, si přijdete na své, skromný zbojník vás zve do "svého" království vznešených atributů. (Sfinkter)

(více)

Recenze (48)

T2 

všechny recenze uživatele

Toto bolo pre mňa keď to bežalo v TV veľké žrádlo a nemohol som vynechať ani jeden diel, samozrejme že ďalšie série už nemali také grády ako prvá ale tak to býva u každého seriálu, že úroveň postupne klesá.... Vždy som mal rád dobrodružné filmy ako Robin Hood a Willem Tell bol v obľúbenosti hneď za ním. /80%/ ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Švýcarský Robin Hood v britsko-francouzské produkci, tenhle seriál se mi nedařilo vídat pravidelně a docela mě to mrzelo. Středověké kulisy, sympatický chrabrý hrdina bojující proti zlým utiskovatelům prostého lidu - koho by to v cynismem nedotčeném dětství neoslovilo? Vcelku ráda bych seriál zase zkoukla a tentokrát celý, jakkoliv by to s nejvyšší pravděpodobností vedlo k ubrání hvězdičky (ta čtvrtá je asi výsledkem nostalgie). Ale jak se tak rozhlížím po webu, asi to bude problém sehnat (přece jen to není taková kultovka jako "Robin of Sherwood") a čekat na TV je nejspíš absolutně zbytečné - tam radši budou donekonečna reprízovat M*A*S*H (práva za hubičku) nebo natáčet další a další díly nablblých telenovel :-/. 70% ()

Reklama

Trevor 

všechny recenze uživatele

Svojho času povinnosť pred obrazovkou, spolu s Robinom Hoodom asi to najlepšie čo dieťa v našej televízii (teda chlapec) mohlo vidieť. Samozrejme ešte tu boli Četnické humoresky, Dobrodružstvá kriminalistiky, Hříšni lidé města pražského ale Robin a William Tell boli nepochybne legendy. A aj jablko na hlave trafené kušou...aj taký detail človeku ostane v pamäti po takmer 30 rokoch... ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Dejte si pozor když jíte jablko, aby ho náhodou zpoza rohu a neomylně netrefil z kuše švýcarský středověký zbojník Villém Tell. Chtělo to přidat v akčních scénách, protože tam je znát televizní původ. Přesto lze seriál sledovat celkem bez výhrad, ačkoliv jsem se neubránil srovnání s přece jen slavnějším zbojníkem ze sherwoodských hvozdů a sice Robinem Hoodem. Nešlo očekávat, že každá epizoda bude tím nejlepším, co se v seriálové produkci objevilo. Zapracoval také zub času. Přece jenom je znát, že se nejedná o nejnovější seriál. Will Lyman se své role zhostil velmi dobře. Zvýšená spotřeba jablek či prodejnost kuší nehrozí. 60% ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Tiež som na to v mladosti čumel na Premiére. Nevidel som všetky diely, ale rozhodne ma to celkom bavilo. Pamätám si hlavne sympaťáka Tella a slizkého zlosyna Gesslera. Dnes by ma tu už asi nebavilo, keďže ma tento žáner prestal baviť, ale v mladosti to spolu so Xenou a Robinom Hoodom boli skvelé seriály. 6/10. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama