Villém Tell (TV seriál)

William Tell

(neoficiální název)

Dobrodružný

Francie / Velká Británie / USA, 1987, 72x26 min

I tenhle seriál patří k těm, jejichž úvodní píseň si budu pamatovat do smrti. A kuši, tu jsem si vyráběl prakticky z čehokoliv, z kolíčků, klacků, destiček, Lego(TM) kostek, papíru, trubek a už ani nevím z čeho dalšího. Taky jsem je pak prodával klukům v okolí:-) No a když udělá své i ultrasilná nostalgie, má ve výsledku cenu cokoliv dalšího dodávat?(9.4.2006)

Nostalgie jako hrom... nemohl jsem prošvihnout ani jeden díl na primě v podvečer... Dnes už by to zřejmě bylo out ale na svoji dobu skvělé.... jedna hvězda za příjemné vzpomínky... znělka po pár minutách :) http://www.youtube.com/watch?v=22EC2D4eDGE(16.2.2009)

Jedna ze seriálových klasik mého dětství. Frčel Robin Hood a proč nevyužít a nezpracovat další podobnou legendu? Zpracování se vcelku povedlo - přiměřená akce, sympatický hlavní hrdina a poutavá úvodní znělka. Navíc jsem si po vzoru hlavního hrdiny vyráběl nějaký čas doma kuše. :-) Zasloužené tři hvězdy.(30.1.2018)

Švýcarský Robin Hood v britsko-francouzské produkci, tenhle seriál se mi nedařilo vídat pravidelně a docela mě to mrzelo. Středověké kulisy, sympatický chrabrý hrdina bojující proti zlým utiskovatelům prostého lidu - koho by to v cynismem nedotčeném dětství neoslovilo? Vcelku ráda bych seriál zase zkoukla a tentokrát celý, jakkoliv by to s nejvyšší pravděpodobností vedlo k ubrání hvězdičky (ta čtvrtá je asi výsledkem nostalgie). Ale jak se tak rozhlížím po webu, asi to bude problém sehnat (přece jen to není taková kultovka jako "Robin of Sherwood") a čekat na TV je nejspíš absolutně zbytečné - tam radši budou donekonečna reprízovat M*A*S*H (práva za hubičku) nebo natáčet další a další díly nablblých telenovel :-/. 70%(21.4.2010)

No, pokusím se dát tři. Hlavně s ohledem na to, pro jakou cílovou skupinu to bylo natočeno. Já měl v době zhlédnutí většiny dílů po vojně a doma na mě vřeštělo pár kilo s manželkou společně vyprodukovaného genetického materiálu... Někdy jsem měl (hlavně v noci) sto chutí položit mu na hlavu jabko a dojít si pro kuši. Ještě že to nečte! :-) Jinak hodnotím celou věc jako vcelku přijatelný průměr žánru. 55%.(29.4.2010)