Toto bolo pre mňa keď to bežalo v TV veľké žrádlo a nemohol som vynechať ani jeden diel, samozrejme že ďalšie série už nemali také grády ako prvá ale tak to býva u každého seriálu, že úroveň postupne klesá.... Vždy som mal rád dobrodružné filmy ako Robin Hood a Willem Tell bol v obľúbenosti hneď za ním. /80%/(23.12.2008)

Švýcarský Robin Hood v britsko-francouzské produkci, tenhle seriál se mi nedařilo vídat pravidelně a docela mě to mrzelo. Středověké kulisy, sympatický chrabrý hrdina bojující proti zlým utiskovatelům prostého lidu - koho by to v cynismem nedotčeném dětství neoslovilo? Vcelku ráda bych seriál zase zkoukla a tentokrát celý, jakkoliv by to s nejvyšší pravděpodobností vedlo k ubrání hvězdičky (ta čtvrtá je asi výsledkem nostalgie). Ale jak se tak rozhlížím po webu, asi to bude problém sehnat (přece jen to není taková kultovka jako "Robin of Sherwood") a čekat na TV je nejspíš absolutně zbytečné - tam radši budou donekonečna reprízovat M*A*S*H (práva za hubičku) nebo natáčet další a další díly nablblých telenovel :-/. 70%(21.4.2010)

I tenhle seriál patří k těm, jejichž úvodní píseň si budu pamatovat do smrti. A kuši, tu jsem si vyráběl prakticky z čehokoliv, z kolíčků, klacků, destiček, Lego(TM) kostek, papíru, trubek a už ani nevím z čeho dalšího. Taky jsem je pak prodával klukům v okolí:-) No a když udělá své i ultrasilná nostalgie, má ve výsledku cenu cokoliv dalšího dodávat?(9.4.2006)

Dejte si pozor když jíte jablko, aby ho náhodou zpoza rohu a neomylně netrefil z kuše švýcarský středověký zbojník Villém Tell. Chtělo to přidat v akčních scénách, protože tam je znát televizní původ. Přesto lze seriál sledovat celkem bez výhrad, ačkoliv jsem se neubránil srovnání s přece jen slavnějším zbojníkem ze sherwoodských hvozdů a sice Robinem Hoodem. Nešlo očekávat, že každá epizoda bude tím nejlepším, co se v seriálové produkci objevilo. Zapracoval také zub času. Přece jenom je znát, že se nejedná o nejnovější seriál. Will Lyman se své role zhostil velmi dobře. Zvýšená spotřeba jablek či prodejnost kuší nehrozí. 60%(26.4.2012)

A kdo neměl kuši, ten byl mimo - dřevěné prkno, dřevěné ramínko, guma, kolíček, špejle omotaná drátem - to bylo najednou Vilémů Tellů (a nikdo kupodivu nepřišel o oko). Jakmile začala hrát znělka, už jsem seděl před televizí - tenhle seriál jsem neskutečně "žral", přesto dávám o * méně než u Robina Hooda.(7.11.2013)