A kdo neměl kuši, ten byl mimo - dřevěné prkno, dřevěné ramínko, guma, kolíček, špejle omotaná drátem - to bylo najednou Vilémů Tellů (a nikdo kupodivu nepřišel o oko). Jakmile začala hrát znělka, už jsem seděl před televizí - tenhle seriál jsem neskutečně "žral", přesto dávám o * méně než u Robina Hooda.(7.11.2013)

• kkarx

Když mi bylo tak mezi 8-11 lety byl pro mně Vilem Tell dokonalá podívaná. Tuším, že to šlo na ČT někdy před večerníčkem a po Dallasu (to tenkrát byla takový hit, že babičky se nemohly nabažit). :-)) Strašně jsem se těšil už na samotnou znělku, která navodila tu správnou temnější středověkou atmosféru. Seriál stál na sympatickém Willu Lymanovi a samozřejmě legendárním schopnostem Viléma Tella. Nedávno jsem se podíval na pár dílů znovu a to jsem neměl dělat. Z dnešního pohledu je to strašně zastaralé, velmi nereálné, špatně zpracované, často s ne zrovna duchaplnou estetikou 80. let. Trvalá ve středověku mě dokáže spolehlivě vytočit! Přesto bych seriál úplně nezatracoval, na svoji dobu a pro určitou věkovou kategorii to bylo pěkné dobrodružství.(12.10.2015)

Nostalgie jako hrom... nemohl jsem prošvihnout ani jeden díl na primě v podvečer... Dnes už by to zřejmě bylo out ale na svoji dobu skvělé.... jedna hvězda za příjemné vzpomínky... znělka po pár minutách :) http://www.youtube.com/watch?v=22EC2D4eDGE(16.2.2009)

Toto bolo pre mňa keď to bežalo v TV veľké žrádlo a nemohol som vynechať ani jeden diel, samozrejme že ďalšie série už nemali také grády ako prvá ale tak to býva u každého seriálu, že úroveň postupne klesá.... Vždy som mal rád dobrodružné filmy ako Robin Hood a Willem Tell bol v obľúbenosti hneď za ním. /80%/(23.12.2008)

Jedna ze seriálových klasik mého dětství. Frčel Robin Hood a proč nevyužít a nezpracovat další podobnou legendu? Zpracování se vcelku povedlo - přiměřená akce, sympatický hlavní hrdina a poutavá úvodní znělka. Navíc jsem si po vzoru hlavního hrdiny vyráběl nějaký čas doma kuše. :-) Zasloužené tři hvězdy.(30.1.2018)