Horký vítr z jihu

• USA I'll Fly Away
všechny plakáty
USA, (1991–1993), 30 h 4 min (Minutáž: 44–49 min)

Sam Waterston, Regina Taylor, Jeremy London, Ashlee Levitch, John Aaron Bennett, Kathryn Harrold, Peter Simmons, Rae'Ven Larrymore Kelly, Bill Cobbs, Scott Paulin, Elizabeth Omilami (více)

Série(2) / Epizody(38)

Rodina advokáta Forresta Bedforda žije v maloměstě na Jihu 50.let. Matka je v sanatoriu, přichází nová černošská hospodyně Lilly, která nás svými komentáři provází celým seriálem. Pilotní díl představuje Bedforda, jeho tři děti, Lilly a její rodinu a hlavně situaci na stále rasistickém Jihu. Výchozí zápletkou, která se prolíná celým dalším dějem, je soud s bílým řidičem autobusu, který zavinil havárii a smrt či zranění černochů. (oficiální text distributora)

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (2) - 50. ročník (za rok) 1992 - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Regina Taylor, *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Sam Waterston + nominace (3) - 49. ročník 1991 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Sam Waterston, 50. ročník 1992 - Nejlepší seriál (drama) ()

• Postava Forresta Bedforda skončila na 17. místě v anketě "50 Greatest TV Dads of All Time". (Pumiiix)