Pan Jackson je odborník na obrazy. Nepřišel v noci domů a tak ho jeho manželka ráno hledala v galerii. Našla ho mrtvého, byl zastřelen. V místnosti byla ještě oběšená žena, Annie. Byla kurátorkou jednoho malého muzea. Detektivové Goren a Eamesová našli doklady o tom, že Annie nechala udělat v laboratoři rozbor barev obrazu, který namaloval slavný Monet. Vypadá to na velmi zdařilý padělek. Rudy Langer, majitel galerie, která prodávala padělky je možná zároveň i padělatel. Vybral si obrazy, které kdysi převáželi němci v ponorce jako válečnou kořist. Ponorka se potopila a obrazy se později zázračně objevily na trhu. Rudy není autorem, obrazy pro něj maluje nadaná, ale nedoceněná malířka Sylvia. Slíbil jí, že jí později uspořádá výstavu jejích děl. Langer pozval Annie na schůzku, kde ji chtěl s Jacksonem přesvědčit, aby se dál nezabývala falzifikátem Moneta. Byla tam s nimi i Sylvia, která potvrdila, že Annie byla později omámena vínem. Goren navštíví školu, kde Sylvia absolvovala aby zjistil co nejvíc informací o jejím talentu. Sylvii hrozí obvinění za daňové úniky z prodeje obrazů, a tak přistoupí na nabídku policie. Nebude obviněna z plagiátorství, protože svoje díla prodávala Langerovi jako kopie, ale musí jim pomoct jim usvědčit Langera z vraždy Annie a Jacksona. (TV Barrandov)